Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Vidutinių nuotolių bėgikų funkcinės būklės vertinimas arterinio kraujo spaudimo ir Rufjė testo pagalba parengiamojo ir varžybinio laikotarpio treniruotėse

Vidutinių nuotolių bėgikų funkcinės būklės vertinimas arterinio kraujo spaudimo ir Rufjė testo pagalba parengiamojo ir varžybinio laikotarpio treniruotėse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Svarbiausios sąvokos panaudotos darbe. Širdis. Kraujas. Kraujo tekėjimo greitis. Kraujo apytakos ypatybės įvairiomis sąlygomis. Kraujo sudėtis. Kraujospūdis. Kraujospūdžio matavimas. Sportininkų arterinio kraujospūdžio tyrimas ir vertinimas. Pulso dažnis. Pulso dažnis ir jo vertinimas. Ramybės pulso dažnio matavimas. Pulso dažnio reakcija į fizinį krūvį. Rufjė testas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Tyrimų organizavimas ir metodika. Tyrimo metodai. Tiriamasis kontingentas. Tyrimo protokolas. Tyrimų rezultatai ir jų aptarimas. Kraujospūdžio kitimas ramybės būsenoje. Kraujospūdžio kitimas intensyvių treniruočių metu. Rufjė testo taikymas. Išvados.

Ištrauka

Kraujospūdis – tai tekančio kraujo spaudimas į kraujegyslių sieneles. Tuo jis didesnis, kuo didesnis minutinis kraujo tūris (kraujo kiekis, kurį širdis susitraukdama išstumia į aortą per 1 min.), kuo didesnis kraujegyslių pasipriešinimas (didžiausias – arteriaolėse), tuo kraujas klampesnis. Kraujo išstumimas iš širdies skilvelių (per sistolę), vadinamas sistoliniu (maksimaliuoju,sveiko žmogaus jis yra 110 – 130 mmHg), o pauzė tarp dviejų susitraukimų (diastolės) pabaigoje – diastoliniu (minimaliuoju; sveiko žmogaus jis yra 60 – 80 mmHg). Skirtumas tarp sistolinio ir diastolinio spaudimo vadinamas pulsiniu spaudimu. Dažniausiai matuojamas arterinis kraujospūdis. Tai daroma spiruokiniu monometru (sfigmomanometras), arba elektroniniu prietaisu. Arterinio kraujo spaudimo padidėjimas vadinamas hipertonija, o sumažėjimas – hipotonija. (Medicinos enciklopedija, 1991).
Norint įsivaizduoti kraujotakos mechanizmą reikia pritaikyti hidrodinamikos dėsnius kraujo apytakai. Iš šių dėsnių galima daryti prielaidą, kad tolstant nuo nuo širdies kraujo spaudimas kraujegyslėse tolydžiai mažėja. (Ivaškevičienė, J., 1991).
Kraujo spaudimas parodo kraujotakos funkcinę būklę. Jis priklauso nuo: 1). sistolinio ir minutinio kraujo tūrio; 2). kraujo rezervuarų prisipildymo; 3). artereolių talpos. (Ivaškevičienė, J., 1991).
Kraujospūdis yra vienas iš reikšmingų hemodinamikos rodiklių,- medicina, taip pat ir sporto medicina, jam teikia svarbią reikšmę. (Markosianas, A., 1975).
Medžiagų apykaitos produktai (anglies dioksidas, pieno rūgštis ir kt. ) praplečia kraujagysles, ypač raumenų, ir kraujospūdis krenta. (Abraitis, R . ir kt.,1978).
Širdies susitraukimų dažnį įprasta vadinti pulso dažniu (PD). Tai gana informatyvus rodiklis, jis matuojamas tiriamajam esant ramybės būklės, keičiant kūno padėtį ir reaguojant į fizinį krūvį bei atsigavimo metu. PD matuoti sukurta daug testų, kurie taikomi praktiniame darbe ir atliekant mokslinius tyrimus.
Rufje indeksas (RI) naudojamas sportininku darbingumui, jo fiziniam pasirengimui nustatyti. Fiksuojami pulso dažnio rodikliai ramybės būsenoje, taip pat rodikliai, užfiksuoti reaguojant į standartinį fizinį krūvį ir atsigavimo metu. RI tinkamas vidutinio lygio sportininkams, kurie turi kruopštumo ir gali skirti keletą minučių šiam testui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-12
DalykasSporto diplominis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis151.92 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojaslekt. A. Buliuolis
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidutiniu nuotoliu begiku funkcines bukles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • lekt. A. Buliuolis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą