Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Faktoriai, lemiantys fizinį darbingumą

Faktoriai, lemiantys fizinį darbingumą

  
 
 
123456
Aprašymas

Faktoriai, lemiantys fizinį darbingumą. Mišri anaerobinė-aerobinė energijos gamybos zona. Adaptacija fiziniam krūviui.

Ištrauka

Šiais laikais jau daug yra žinoma apie biofiziką, biochemiją, morfologiją ir raumenų susitraukimo fiziologiją. Metodais molekolinės gibritizacijos, išaiškintas vaidmuo aktino ir miozino, ultrastruktūros greitų ir lėtų skaidulų, o taip pat metabolizmo keliai privedantis prie molekulės sintezės, kurios duoda energiją, elektrodų transportas mitohondrijų kvėpavimo grandinėje, vaidmuo laisvų radikalų reguliuojant biologinių membranų funkcinį laisvumą ir žinduolių judesių aktyvumą. Bet deja yra didesnių problemų suprantant principus formakologijos korekcijos žmogaus fizinio darbingumo rezultate kur yra skirtumas tarp duomenų, gautų paprastais biologiniais modeliais molekulinėjė biologijoje ir vaistų bandymais su aukštos kvalifikacijos sportininkais (įjungiant mikro biopsiją su ultrastruktūrine analize raumeninių skaidulų, įpatumus metabolizmo dinamikos ir t.t.), pas kuriuos svarbiausiomis savybėmis yra jėga, greitis, ištvermė, judesių koordinacija ir dauguma kitų savybių.
Be viso šito, moksliniuose tyrimuose šalia farmakologų klaidų, retkarčiais daleidžiamos metodologinės ir metodinės klaidos, kurios yra priežastimi neadakvačių išvadų netgi atliekant primityvų panaudojimą cheminių preparatų objektui kurie turi įtakos fiziniam darbingumui.
Svarbia užduotimi sporto farmokologo yra interpretacija eksperimentinių duomenų, gautų specialistais molekulinėje biologijoje, biofizikoje, biochemijoje, eksperimentinėje ir klinikinėje farmokologijoje su tyrimais atliktais su aukštos kvalifikacijos sportininkais, atliekant šiuolaikinkius metodus, charakterizuojančius jų funkcinę padėtį. Tai tarnauja kaip pagrindas rezultatų gamybai, naudojant vaistus su tikslu padidinti darbingumą ir pagreitinti atsistatymą mikro-,mezo-, ir makrociklų, dėl sportininko privedimo prie"piko-formos", esant pasiruošimui svarbioms metų varžyboms.
Esant evoliucijai viso kas gyva atsiranda laisvos judesių formos, kuriuos valdomos pačio organizmo ir kurioms reikia autonominių energijos šaltinių.
Gyvibingumo procese aukštuosuose organizmose dėl judesių aprūpinimo energijos realizacijos būdai gali būti padalinti į anaerobinius ir aerobinius. Jie viens nuo kito skiriasi darbo atlikimo ilgumu, ir deguonies dalyvavimu.
Anaerobinė alaktatinė-tai intensyvus darbas (sprintas) vyksa be deguonies, bet susidaro pieno rūgštis (alaktatinė), dė enetgetinių fosfatų.
Anaerobinė laktatinė yra vidutinių nuotolių ir čia deguonis nedalyvauja bet susidaro pieno rūgštis (laktatinė), esant gliukolizės ir glikogeno rūgštingumui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto namų darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.66 KB
Autoriustomas82
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word specializacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą