Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Plaukimas neįgaliesiems

Plaukimas neįgaliesiems

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Neįgaliųjų žmonių mokymo pagrindai. Neįgaliųjų žmonių mokymas plaukti. Neįgaliųjų žmonių mokymo plaukti ypatumai. Plaukimo klasifikacija. Plaukimo klasifikacijos testavimo lapas.

Ištrauka

1985m., kai Lietuvoje atsirado neįgaliųjų žmonių sveikatos ir sporto klubai "Draugystė" bei "Santaka" , visi suprato sporto reikšmę šiems žmonėms. Plačiai pripažinta, kad plaukimas yra naudingiausia jėgų atgaivinimo forma, garantuojanti gerą fizinę būklę.Tai sportas, kuriuo gali užsiiminėti dauguma neįgaliųjų žmonių. Pasaulinė patirtis rodo, kad plaukimas ir vandens pratybos naudingos visoms fizinės negalios žmonių grupėms. Jau 1912 m.Norvegijoje buvo pastatytas baseinas akliesiems, 1950 m. pradėti plaukimo užsiėmimai sirgusiems poliomielitu, 1960 m. Pastatyti baseinai ir pradėti plaukimoužsiėmimai su sutrikusio intelekto žmonėmis.
Reguliarios plaukimo pratybos ypač naudingos žmonėms, kenčiantiems nuo reumatizmo ligų, taip pat paraližiuotomis galūnėmis. Astmatikams retai užeina priepoliai vandenyje. Paraližiuotieji, kuriems sunku rasti patenkinamas fizinės veiklos formas, pagerina judėjimą būtent vandenyje. Vandens pratybos ramina per daug aktyvius sutrikusio intelekto ir stimuliuoja aptingusius. Niekas negali džiaugtis gyvenimu izoliuotas nuo visuomenės. Taigi plaukimo baseinas suteikia didelę galimybę neįgaliųjų fiziniai veiklai.


Neįgalųjų žmonių mokymo pagrindai


Žmonių plaukimo mokymo pagryndas yra pusiausviros ir judėjimo vandenyja ryšys. Trenerio užduotis-išmokyti šiuos žmones judėti vandenyje pagal jo galimybes. Vandens savybių, stabilumo ir judėjimo vandenyje žinios įgalins trenerį geriau dirbti su plaukikais.
Kūno svorio centras priklauso nuo įvairių kūno svorio ir jų padėties (išsiriesusios, sulenktos ir kt.). Svorio centras imamas kaip visuma, kai norima nustatyti judėjimo galimybes. Kunas susideda iš įvairių dalių, kurių kiekviena turi savo specifinį svorį. Kaulų audinys yra sunkaiusia kūno dalis. Svorio centro vieta priklauso nuo riebalų, kaulų ir raumenų audinių bei kūno ertmių (plaučių) pasiskirstymo. Sveiko žmogaus svoriocentras yra viršutinėje deubens dalyje. Jei žmogus neturi kojos, svorio centras pasislenka į "sveikąją" pusę ir kartu šiek tiek pakyla (pav111).
Žmonių su silpnai išvystitais kojų raumenimis, bet gerai išvystitais viršutinės kūno dalies raumenimis svorio centras yra aukščiau negu sveikų. Taip dažnai yra sirgusių poliomelitu, kai abi kojos paralyžiuotos.
Pluduriuojant iškeltomis virš vandens rankomis, plūdumas tampa mažesnis nei svorio jėga, ir kūnas negali pluduriuoti šioje pozicijoje. Jis grimzda po vandeniu, sunkio jėgos centras pasislenka, atsiranda nelygus svorio pasiskirstymas, ir kūnas pradeda suktis per iškeltą virš vandens ranką. Jei ranka kerta centrinę kūno liniją, sukamasi per panardintą ranką. Tas pats atsitinka, kai pakeliama koja. Galvos pasukimas sustiprina šį polinkį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis29.96 KB
Autoriustomas82
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Referatas plaukimo neigalieji [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą