Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Shotokan karatė istorija

Shotokan karatė istorija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinio karatė ištakos, stiliai, organizacijos. Shotokan karatė stiliaus charakteristika, pagrindiniai terminai ir sąvokos. "Karatė dvasia žūsta be etiketo" (G. Funakoshi). Shotokan karatė varžybų taisyklės, terminai, gestai. LSKF egzaminų reikalavimai. Diržų spalvų aiškinimas.

Ištrauka

XX a. pabaigoje žmonija sukūrė gausybę tobulų ginklų žemėje, po vandeniu, kosmose. Tačiau domėjimasis karatė Pasaulyje ir Lietuvoje pastaraisiais dešimtmečiais žymiai išaugo. Įsikūrė daug tarptautiniu organizacijų, vyksta nacionaliniai, Europos, Pasaulio čempionatai, karatė studijuoja moksleiviai, studentai, namų šeimininkės, menininkai, verslininkai, policijos, saugos tarnybų darbuotojai ir kiti. Tačiau įvairios mokyklos, stiliai skirtingai interpretuoja karatė esmę. Vieni tai sutapatina su paprastu šou, kiti vertina tik sportinę kovą, treti prasmę ir jėgą mato kietų daiktų laužyme, ketvirti užsiiminėja, kad išmoktų gerai muštis gatvėje, kavinėje ir t.t. Visumoje tai yra paviršutinis požiūris, neatspindintis tikrosios karatė esmės. Daugelio karatė meistrų kartų tobulintas Karatė-do XX amžiaus pabaigoje įgijo ne tik geras sporto šakos reputaciją, bet ir tapo pagrįstu moksliniu metodu, formuojant harmoningą asmenybč. Tikrasis Karatė-do reiškia kūno ir dvasios harmoniją, teisingumo siekimą. Tai kova su savo prigimties silpnybėmis, sugebėjimas sutramdyti instinktus, laikinį įniršį.
Šiame leidinyje aptarsime Shotokan karatė stilių, principus, ištakas, susipažinsime su pagrindiniais terminais, sąvokomis, filosofijos pagrindais, apžvelgsime Lietuvos Shotokan Karatė ištakas, faktus, sportinius pasiekimus, klubų veiklą. Leidinys skirtas karatė mokiniams, instruktoriams, klubų vadovams ir visiems besidomintiems kovos menais.
Šiuolaikinio karatė ištakos, stiliai, organizacijos
Dabartinis karatė atsirado Riukiu salyno pagrindinėje saloje Okinavoje. 1416 m. karalius Sio Hasiui norėdamas užtikrinti taiką tarp kariaujančių salų uždraudė nešiotis bet kokius ginklus. Tai buvo svarbus impulsas atsirasti kovos menui be ginklo, kuris įgavo pavadinimą Okinava-Te. Vėliau okupavus šias salas, japonų klanams kovos menas be ginklo ištobulėjo iki aukščiausių formų ir paplito pačioje Japonijoje, kadangi beginkliai valstiečiai žūtbūtinėse kovose sugebėdavo nugalėti gerai ginkluotus samurajus. Tuo laikotarpiu treniruotės vykdavo slapta. Jų esmė buvo kata formos, turinčios gynybos, puolimo veiksmų seka, kovos su vienu arba keletu priešininkų, modelį. 1985 m. Okinava oficialiai tapo Japonijos prefektūra ir karatė nebuvo mokomasi slaptai. 1902 m. Okinavoje karatė tapo armijoje ir vidurinėse mokyklose mokamu dalyku. Aktyviausi ano laikmečio reformuotojai, propaguotojai buvo G. Funakoshi (Shotokan), C. Mijagis (Goju Riu), K. Mabunis (Shito Riu), H. Otsuka (Wado Riu). Tačiau didžiausią įspūdį per karatė meno demonstraciją 1922 m. tuometiniam Japonijos imperatoriui Hiro Ito paliko G. Funakoshi ir jo mokinių pasirodymai nacionalinėje šventėje Tokijo Budo centre. 1924 m. G. Funakoshi Keio universitete Tokijuje įkūrė pirmąjį dodžio. Visuotinis susižavėjimas karatė mokyklose, universitetuose, armijoje paskatino karatė paversti sportu. Tikriems karate-do meistrams tai nepatiko, tačiau norėdami propaguoti karatė, jie turėjo eiti į kompromisą. šiuolaikinio moderniojo karatė pradininku laikomas G. Funakoshi, kuris pirmasis susistemino karatė veiksmus, sukūrė sportinio karatė varžybų taisykles, įkūrė Japonijos Karatė Asociaciją (JKA). Vėliau G. Funakoshi nebuvo patenkintas sportiniu karatė, kuriame siekiama tik pergalių varžybose, nukrypstama nuo dvasinio karatė kelio. Tačiau jo vyresnysis sūnus J. Funakoshi ir mokinys M. Nakajama toliau propagavo sportinį karatė. 1957 m. buvo surengtos pirmasis visos Japonijos JKA čempionatas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-15
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis99.32 KB
Autoriusaivaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Shotokan karate istorija.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą