Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Atėnų olimpinių žaidynių 800 m bėgikų vyrų antropometrinių duomenų ir asmeninių rezultatų analizė amžiaus aspektu

Atėnų olimpinių žaidynių 800 m bėgikų vyrų antropometrinių duomenų ir asmeninių rezultatų analizė amžiaus aspektu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Vidutinių ir ilgų bėgimo nuotolių istorinė apžvalga. Pasaulio vidutinių nuotolių rekordų istorinė apžvalga. Lietuvos vidutinių nuotolių rekordų istorinė apžvalga. Vidutinių nuotolių bėgimas Lietuvoje. Jaunųjų bėgikų atranka. Fizinio išsivystymo ir funkcinio pasirengimo modelinės charakteristikos. Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodika ir organizavimas. Tyrimo metodai. Tyrimo organizavimas. Tyrimų rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Treniruotės procese sportininkai nuolat gerina savo funkcinį parengtumą, tačiau ir taikydami tuos pačius treniruočių metodus, atlikdami panašius krūvius sportininkai pasiekia skirtingų rezultatų (Karoblis, 1999). Labai skiriasi atletų įgimti duomenys, taigi sportinį rezultatą lemia ne tik funkcinio pasirengtumo tobulinimas (Селуянов, 2001). Nors optimalūs ūgio ir svorio matmenys negarantuoja labai gerų rezultatų, vis dėlto jie yra geri pradiniai duomenys. Talentingų sportininkų paieška, jų atranka ir treniruotė – viena svarbiausių šiuolaikinio sporto problemų (Karoblis, 2003).
Daugelis autorių (Полунин, 1970, 1979; Коробов, Селуянов, Волков, 1983; Травин, 1985; Кулаков, 1987) teigia, kad vidutinių nuotolių bėgikų ūgis yra 173-180 cm, o kūno masė 60 70 kg. Šliažas (1995) nurodo, jog bėgikams būdinga aukštas ūgis (1,75 – 1,85 m.) ir vidutinė kūno masė (65 – 70 kg.).
Šiandien didysis sportas – svarbus bendrosios kultūros komponentas, pasireiškiantis sudėtinga žmogaus fizinių, intelektinių ir psichinių galių išraiška. Jis yra dorovinio pasireiškimo arena, kurioje ypač išryškėja asmenybė. Todėl mes džiaugiamės ne tik tada, kai mūsų sportininkai tampa olimpiniais, pasaulio, Europos čempionais ar rekordininkais, bet ir tada, kai jie baigia aukštąsias mokyklas, įgyja specialybes, suranda savo vietą gyvenime. Filosofas Sokratas rašė: "Nusiteikimas lavinti tik kūną, atmetant mintį ir dvasią – žemina žmogų. Susikaupimas lavina tik protą ir mintį – kenkia ištvermei ir stiprumui. Visada ir visur reikia išlaikyti darną tarp fizinių, protinių ir dvasinių pratimų." Tai teisingi žodžiai. Aukštos klasės sportininkų pavyzdys rodo, kad antroje gyvenimo pusėje jie pasiekia savo talento pripažinimą įvairiose gyvenimo srityse. Tai mūsų visų sportinės veiklos tikslas ir kartu didžioji viltis. Tai tobulumo esmė ir neišsenkamos dvasinės stiprybės garantas (Karoblis, 2003).
Vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikų parengimas reikalauja ilgo, nuoseklaus ir visapusiško fizinio rengimo. Puikių rezultatų galima pasiekti tik po 6 – 9m. sistemingų treniruočių, sulaukus 20 – 25m. amžiaus. Sistemingas bėgikų rengimas glaudžiai susijęs su mokymo priemonėmis ir treniruočių krūviais. Naudojant mokymo priemones, labai svarbu nepažeisti didaktikos laipsniškumo principo. Tyrimai ir analizė rodo, kad apie 60  geriausių pasaulio bėgikų pradėjo treniruotis būdami 16 m. amžiaus ir jaunesni. (Vietrinas, 1987).
Lengvaatlečių rengimą galima suskirstyti į tris etapus.
Pirmas etapas (10 – 12 m.) yra bendro fizinio rengimo.
Antras etapas (13 – 15 m.) – specializacijos.
Trečias etapas (16 – 20 m.) mažiau naudojama fizinio rengimo priemonių ir daugiau kreipiama dėmesio į techniką, taktiką ir specialiosios ištvermės ugdymą.
Ketvirtajame etape (21 – 26 m.) siekiama gerų sportinių rezultatų. (Šliažas, 1987).
Vidutinių nuotolių bėgime treniruotis pradedama nuo 10 – 12 m., ilgų nuotolių – nuo 13 14 m. amžiaus (didesnių ištvermės, greitumo prieaugio tempų laikotarpis berniukams, mergaitėms – 12-13 m.). Užsiėmimų turinį iš esmės sudaro fizinio parengimo pratimai.
Po 2 – 4 m. treniruočių užsiėmimuose jau turėtų vyrauti bėgimo pratimai, padedantys ugdyti jėgos, greitumo, bendros ir specialios ištvermės ypatybes.
Dar po 2 – 3 m. treniruočių (17 – 19 m.) organizmo funkcinės galimybės žymiai padidėja. (Muliarčikas, 1995). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis106.3 KB
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atenu olimpiniu zaidyniu 800 m begiku vyru antropometriniu duomenu ir asmeniniu rezultatu analize amziaus aspektu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • A. Buliuolis
Pasidalink su draugais