Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto treniruotės

Sporto treniruotės

  
 
 
123
Aprašymas

Sporto treniruotės sąvokos ir charakteristika. Sportinio rengimo principai. Treniruotės priemonės. Sporto treniruotės krūvis. Jėga ir jos ugdymo metodika. Greitumo sąvokos ir charakteristika. Ištvermės sąvokos ir charakteristika. Lankstumo sąvokos ir charakteristika. Koordinacijos sąvokos ir charakteristika. Treniruotės struktūra. Daugiametės treniruotės struktūra. Metinio sportinio rengimo ciklo planavimas.

Ištrauka

Sporto treniruotės sąvokos ir charakteristikaSporto treniruotė – tai valdomas pedagoginis vyksmas, ilgalaikis ir sistemingas, specializuotas ir kryptingas sportininko asmenybės bei jo fizinių, techninių, taktinių, intelektinių savybių ir gebėjimų tobulinimas fiziniais pratimais. Treniruotės tikslas – siekti kuo geresnių pasirinktos sporto šakos rezultatų tausojant sveikatą ir laiduojant harmoningą asmenybės ugdymąsi. Valdančiojo vaidmenį atlieka treneris, valdomojo – sportininkas, komanda. Svarbu sieti treniruotės vyksmą su moksliniais tyrimais, gerinti materialines technines treniruočių ir varžybų sąlygas, tobulinti treniruotės metodiką ir varžybų sistemą. Treniruotės samprata – tai pagrindiniai vadovavimo, planavimo ir treniruotės vykdymo principai, kurie nustatomi išsamia analize ir kt. dalykus. Sporto treniruotės terminas gali būti suprantamas kaip fizinio auklėjimo procesas, pritaikytas specializuotai sportinei veiklai.Treniruotė apima pagrindines sportinio rengimo rūšis: fizinis, techninis, taktinis, teorinis, psichologinis, varžybinis.
Treniruotumas – tai sistemingo ir racionalaus sportinio rengimo rezultatas. Jis lemia įvairių organizmo funkcinių sistemų pajėgumą.
Bendrasis treniruotumas – tai sportininko organizmo pokyčiai, pasiekiami fiziniais pratimais, stiprinančiais sveikatą, gerinančiais organų ir sistemų funkcines galias bei fizines ypatybes.
Specialusis treniruotumas – tai sportininko organizmo pokyčiai, atsirandantys tobulinant specifinę raumenų ir funkcinių sistemų veiklą, kuri atitinka sporto šakos veiklos pobūdį. Pagrindinė treniruotės užduotis – organizuoti jos turinį taip, kad sportininko specialiojo darbingumo nestabdytų funkcinės jo organizmo galimybės, dėl ko netobulėtų technika bei nedidėtų sportinio pratimo atlikimo greitis.
Pratybos – tai mokymo ir tobulinimo pratimais būdas. Pagal tikslus, kryptingumą bei organizavimo ypatumus skiriamos mokomosios (vyrauja naujos medžiagos mokymasis, dar skirstoma į: nepamokines, pamokines, papildomas) ir sporto pratybas.
Sportinis rengimas – daugialypis pedagoginis vyksmas, apimantis sportininko mokymą ir auklėjimą, jo ypatybių ir gebėjimų tobulinimą, harmoningą asmenybės ugdymą, sveikatos stiprinimą, gerų rezultatų siekimą. Skiriamos trys sportinio rengimo varžyboms rūšys: bendrasis, kryptingas, specialusis.
Saviranga – tai savarankiška veikla, kuria sportininkas siekia fizinės ir dvasinės harmonijos, fizinių ypatybių lavinimas, mitybos, darbo ir poilsio režimo, sveikos gyvensenos taisyklių laikymasis. Parengtumo rūšys: aerobinis, atletinis, fizinis, bendrasis fizinis, pagalbinis fizinis, specialusis fizinis, funkcinis, integralusis, komandos, sportinis, taktinis, techninis. Sporto treniruotės uždaviniai: auklėjimo žinių suteikimas ir įgūdžių ugdymas, fizinis rengimas, techninis ir taktinis rengimas, intelektinis rengimas, teorinis rengimas, varžybinis rengimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-11-11
DalykasSporto namų darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.71 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAvižonienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sporto treniruotes [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Avižonienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą