Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lietuvos boksas ikikariniu laikotarpiu

Lietuvos boksas ikikariniu laikotarpiu

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Pirmieji žingsniai. S. Darius - bokso pradininkas Lietuvoje. Tolesnė lietuvos bokso istorija.

Ištrauka

ĮVADAS

Tribūnos skęsta prieblandoje, tik pačiame salės viduryje – ryškiai apšviestas ringo kvadratas. Tuoj nuaidės gongas, du jaunuoliai surems juodas didžiules pirštines, ir prasidės kova. Čia kiekvienas išvengtas smūgis – tai ilgų treniruočių metų išdava, kiekvienas praleistas smūgis – bausmė už tai, kad kažkada nepadarei to, ką teikėjo padaryti, kiekvienas palaikymas varžovui – atpildas už sugebėjimą likti šaltakraujišku sunkiausiais momentais, už drąsą ir sumanumą. Boksas – vyriškiausias sportas. Jo turnyruose lygiųjų nebūna, nugalėtasis turi pasitraukti. Gal todėl ir šiandien taip visiems imponuoja ši sporto šaka, atėjusi pas mus iš žilos senovės.
Kumščių kova buvo labai populiari senovės Graikijoje. Tais laikais šios kovos taisyklės labai skyrėsi nuo šiandieninių, ir vargu ar šiuolaikiniame bokse besurasi jų elementų. Išliko tik viena – ir dabar, ir senovės olimpiadoje, skelbiant nugalėtoją, buvo iškeliama jo ranka.
JAV boksas tapo populiarus XIX amžiaus pradžioje.
Šiame darbe aptarsime Lietuvos boksą iki karinio laikotarpio.


1. PIRMIEJI ŽINGSNIAI

Jau kelis dešimtmečius įvairių pasaulio šalių ringuose virė bokso aistros: buvo nuvainikuojami senieji čempionai, ir iškildavo vis nauji. Lietuvoje apie boksą girdėjusius žmones tuo metu buvo galima suskaičiuoti ant pirštų. Yra žinoma, kad kažką panašaus į pirštinėtų vyrų kovą bandyta suorganizuoti 1919 metų vasaros pabaigoje Kauno Parodos kalne per vasaros Sporto šventės uždarymą. Parodomasis susitikimas truko apie 20 minučių, tačiau jis įspūdžio nepadarė, buvo labiau panašus į stumdymąsi ir imtynes, nes sportininkai tikrojo bokso tikriausiai nebuvo matę.
Buržuazinė vyriausybė nesirūpino sportu, todėl boksą, kaip ir kitas sporto šakas, organizavo ir diegė pavieniai entuziastai. Ir čia didžiausias nuopelnas tenka būsimam Atlanto nugalėtojui, visapusiško sporto entuziastui Steponui Dariui. Jo iniciatyva 1923 metų gruodžio 29 – 30 dienomis per Lietuvos Dviratininkų sąjungos (LDS) pirmenybes Kaune buvo surengtos pirmosios oficialios bokso varžybos. Steponas Darius prikalbino dalyvauti turnyre V. Bylą, kurį laiką gyvenusį Anglijoje ir šiek tiek susipažinusį su šia sporto šaka, taip pat K. Markevičių, V. Dagilį, R. Kazaką ir J. Kudirką. Tad šie penki vyrai surėmė pirštines. Nuo to laiko ir prasideda oficiali Lietuvos bokso istorija.
Tai buvo itin kuklus turnyras. Sportininkai kovojo "ratais", keisdamiesi partneriais. Patyrimu niekas negalėjo prilygti V. Bylai, gal tik K. Markevičius buvo kiek daugiau "uostęs parako". Todėl jie abu gana lengvai nugalėjo savo svorių kategorijose. Finale dėl absoliutaus nugalėtojo vardo V. Byla įveikė K. Markevičių.
Pirmieji Lietuvos boksininkai buvo universalūs sportininkai. Antai S. Darius žaidė krepšinį, beisbolą, buvo lengvaatletis ir pirmasis Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas, A. Dirgėla ir N. Vaineris žaidė futbolą, S. Klimaitis kultivavo lengvąją atletiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-02
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis14.41 KB
Autoriusegidijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasMačiulis
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasRekreacijos ir sporto vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos boksas iki kariniu laikotarpiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 5 Klasė/kursas
  • Mačiulis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą