Išplėstinė paieška
 
 
 

Joga (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Jogos samprata. Jogos kilmės istorija. Keturi jogos laikotarpiai. Vedų joga. Ikiklasikinė joga. Klasikinė joga. Poklasikinė joga. Joga naujaisiais laikais. Jogos filosofija. Keturi jogos keliai. Aštuonios jogos pakopos. Jogos nauda. Kvėpavimo pratimai. Išvados.

Ištrauka

Joga vadinama dievišku gyvenimo mokslu, kuris atsiskleidė senovės išminčiams meditacijų metu. Keliaudami po pasaulį šiandien veikiančių jogos kursų galime rasti ne tik kiekviename didmiestyje ar artimiausiame mieste, bet ir kaime. Tokius jogos kursus mielai lanko įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, kurių fizinė būklė ir kūno sudėjimas yra labai skirtingi. Dabar nemažai rašoma apie pasaulio garsenybių susidomėjimą joga, apie tai, kad vis dažniau verslo žmonės priešpiečiams skirtą laiką panaudoja užsiėmimams joga, nes tai jiems padeda sėkmingai susidoroti su nuolat juos darbe lydinčiomis stresinėmis situacijomis. Galime pasiskaityti ir apie senyvo amžiaus žmones, kurie savo ilgaamžiškumą ir gerą sveikatą sieja su kasdieniais užsiėmimais joga. Šiandien laisvai galime įsigyti knygų, žurnalų, garsi kasečių ir vaizdajuosčių ar kompaktinių diskų, padedančių įvaldyti jogos techniką. Egzistuoja ne vienas būdas, kaip įgyti jogos treniravimo įgūdžių.
Darbe siekiama pateikti Jogos sampratą, jos kilmės istoriją, filosofiją, kodėl ji tokia naudinga, kvėpavimo pagrindus.
Visa tai turėtų padėti įvertinti Jogos įtaką ir jos teikiamus privalumus.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti Jogos sampratą
2. Išanalizuoti Jogos kilmės istoriją
3. Išsiaiškinti Jogos naudą
4. Išaiškinti Jogos kvėpavimo pagrindus


1. Jogos samprata
Visi esame ką nors girdėję apie Jogą. Vieni įsivaizduoja, kad jogai – tai fakyrai, stebukladariai, nesiprausę ir alkani keistuoliai. Kiti mano, kad jogai – tai akrobatai, įvaldę savo kūną, galintys ilgai nekvėpuoti ar ilgai išstovėti ant galvos. Dar kitiems atrodo, kad jogai – tai išmintingi barzdočiai, levituojantys savo mokinių akivaizdoje. Ir nors Joga tapo madingu reiškiniu Vakaruose, vis tik ne visi žino, kas tai yra ir kam to reikia.
Jogos mokymas, kaip ir pati Indijos filosofija, yra labai senas, tačiau jis dinamiškas ir kintantis kartu su gyvenimu. Ir šiuo metu Joga nėra dogmomis paremtas savęs ir pasaulio pažinimas.
Joga – tai dvasinio tobulėjimo kelias, tai kelias į žmogaus savęs realizaciją. Iš sanskrito kalbos išvertus, žodis Joga reiškia "susiliejimas", "susijungimas". Tai vidinis susiliejimas, kai santarvę ir harmoniją atranda mūsų kūnas (sudarytas iš atomų ir molekulių), siela (sudaryta iš emocijų, pojūčių, jausmų) ir protas (sudarytas iš minčių), ir išorinis susijungimas su artima ir tolima aplinka: šeima, tauta, pasauliu ir, galiausiai, Dievu.
Joga yra indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus kaip asanas, pranajama, meditaciją arba askezę.
Vėliau Joga buvo sėkmingai pritaikyta vakariečių gyvenimo būdui ir poreikiams. Jogos mokymas grindžiamas fiziologijos faktais: juk žmogaus pasaulėjauta nemenka dalimi priklauso nuo jo nervų sistemos, o ją veikia ir aplinka, ir paveldimi dalykai, ir maistas, kurį jis valgo. Joga sustiprina ir išvalo nervų sistemą, todėl žmogus ima aiškiau suvokti jį supantį pasaulį ir kur kas sąmoningiau veikti.
Ši senovinė praktika yra dvasinė disciplina, paremta tam tikromis etikos normomis. Tos normos nėra religija, tai veikiau tikrojo Aš atradimo ir atskleidimo sistema, tarsi senovinė psichoterapija (spie ją anais laikais niekas darn nė girdėti nebuvo girdėjęs), galinga, efektyvi savęs tobulinimo priemonė.
Norint pradėti judėti savęs tobulinimo kryptimi, pirmiausiai reikia atrasti santarvę tarp mūsų kūno, sielos ir proto. Norint žengti užsibrėžto tikslo link mūsų kūnas, protas ir siela turi judėti viena kryptimi. Daug praktikų Jogos sistemoje yra skirta vidinės ir išorinės harmonijos paieškai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-01
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis627.46 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKuliešius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Joga (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kuliešius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą