Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūros pamoka: olimpinis sportas

Kūno kultūros pamoka: olimpinis sportas

  
 
 
123456
Aprašymas

Teorinė kūno kultūros pamoka. Planas. Olimpinis sportas, sąvokos ir idėjos. Olimpinis sąjūdis. Olimpinė chartija. Tarptautinio olimpinio sąjūdžio sistema. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) paskirtis. Nacionaliniai olimpiniai komitetai (nok). Tarptautinės sporto šakų federacijos. Tarptautinė olimpinė akademija.

Ištrauka

Pamokos organizavimas
Olimpinis sportas, sąvokos ir idėjos
Olimpinis sąjūdis
Olimpinė chartija
Tarptautinio olimpinio sąjūdžio sistema
TOK paskirtis
Nacionaliniai olimpiniai komitetai (NOK)
Tarptautinė olimpinė akademija (TOA)
Tarptautinės sporto šakų federacijos

Susėda ant suoliukų. Pristatoma teorinės pamokos tema "Olimpinis sportas, sąvokos ir idėjos". Dėstant medžiagą užduodami klausimai, kad jie klausytų teorinės medžiagos ir patiem būtų įdomiau dalyvauti pamokoje. Klausimai: Kas, jų manymu, yra tas Olimpinis sportas? Koks yra olimpinio sporto ryškiausias bruožas, tikslas? Kokios tekste paminėtos olimpinio sporto idėjos? Apibūdinti jas.

Olimpinis sportas, sąvokos ir idėjos
Olimpinis sportas yra svarbiausia tarptautinio sąjūdžio apraiška, šiuolaikinio visuomenės gyvenimo ir valstybių tarptautinių santykių sudedamoji dalis.
Olimpinis sportas – tai tarptautinis daugiafunkcinio sporto sąjūdis, skelbiantis humanistines vertybes, kurios atitinka olimpizmo sampratą. Ryškiausias olimpinio sporto bruožas yra sportininkų varžymasis ir specialus rengimasis varžytis. Olimpinio sporto tikslas – kuo geresni sporto šakų rezultatai. Kartu įgyvendinami reikšmingi socialiniai tikslai: žmonių sveikatos stiprinimo, fizinio ir dorovinio tobulinimo, tarptautinio bendradarbiavimo ir savitarpio supratimo, olimpizmo principų kitose visuomenės gyvenimo srityse skleidimo, materialinės olimpinės bazės kūrimo ir plėtimo.
Pagrindinės šių laikų olimpinio sporto idėjos:
Humanistinė: žmonių lygybė. Sportu, sportiniais pasiekimais įrodyti žmonijai būtinybę ir įskiepyti siekį įveikti nacionalinius, rasinius, turtinius ir kitus prieštaravimus.
Filosofinė-pedagoginė: laisvos dvasiškai, fiziškai, doroviškai, protiškai išsivysčiusios asmenybės ugdymas taikant visų pirma varžybinį ir žaidybinį ugdymo metodus, sportinį veiklą, sportavimą siejant su kita visuomenei ir asmeniui naudinga veikla. Šios idėjos pagrindas – žmogaus siekimas asmeninio tobulumo, savo gebėjimų išugdymas.
Politinė: visų pasaulio tautų bendravimas ir susitaikymas. P. de Kuberteno siekis iškelti olimpinę pasaulio bendrijos idėją aukščiau už valstybių konfliktus ir prieštaravimus gali tapti realybe. Tokiu pavyzdžiu laikomas 1988m. vasaros olimpinės žaidynės Seule. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-26
DalykasSporto pavyzdys
KategorijaKita >  Sportas
TipasPavyzdžiai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis11.27 KB
Autoriuspaulius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAluzas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kulturos pamoka olimpinis sportas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pavyzdžiai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Aluzas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą