Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinis aktyvumas ir sveikata

Fizinis aktyvumas ir sveikata

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Fizinio aktyvumo tyrimai Lietuvoje. Fizinio aktyvumo poveikis žmogaus sveikatai. Sveikatos sutrikimai esant menkam fiziniam aktyvumui. Nutukimas. Ką reikia žinoti mažinant antsvorį. Širdies ir kraujagysliu širdies ligos. Sveika mityba – fizinio aktyvumo ir sveikatos dalis. Fizinio aktyvumo reikalingumo prielaidos. Išvados.

Ištrauka

Fizinis aktyvumas yra svarbi sveikatos gerinimo dalis. Dėl technologijų plėtros žmonės visa mažiau juda. Į darbą daugelis važiuoja automobiliu, namie daug laiko praleidžia prie televizoriaus ar kompiuterio ir dažnai juda tik tiek, kiek reikia nueiti iki virtuvės ar tualeto. Toks gyvenimo būdas nėra fiziologiškai būdingas žmogui, todėl nenuostabu, kad labai didėja sergamumas dėl fizinio pasyvumo atsiradusiomis ligomis.
Šiandien būtų sunku rasti žmogų, kuris nenorėtų būti sveikas, žvalus ir energingas, tačiau mūsų Sveikatos apsaugos ministerijso duomenimis, gyventojų sveikata nėra gera. Pastaraisiais metais Lietuva priartėjo prie lemtingos ribos, kai daugiau gyventojų miršta negu gimsta, o vidutinė vyrų gyvenimo trukmė – net 7-eriais metais, o moterų – 4-eriais metais trumpesnė negu vidutiniškai Europoje. Nemažai šalies gyventojų kamuoja tiek fizinė, tiek ir dvasinė nesveikata. Daugėja savižudžių, alkoholikų, sergančių depresija žmonių.
Gyvensenos pobūdį šiandien individas gali pasirinkti pats. Viena iš individo ar socialinės grupės gyvensenos formų yra sveika gyvensena. Ji padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Požiūris į sveiką gyvenseną ir elgesio įgūdžiai yra ugdomi. Jų lavėjimas priklauso nuo žmogaus nuostatų ir pasirinkimo. Didelę įtaką pasirenkant gyvenseną turi šeimos, draugų, mokyklos, visuomenės požiūris.
Šio referato tikslas:
1. Apibendrinti fizinio aktyvumo ir sveikatos ryšį;
2. Nurodyti priežastis menko visuomenės fizinio aktyvumo;
3. Nurodyti fizinio aktyvumo naudą sveikatai;
Šio referato uždaviniai: parodyti, kad sportuojant, aktyviai judant, gerėja sveikata, galima išvengti ligų, palaikyti gerą nuotaiką bei gražų kūną.


Judėjimo aktyvumo ir jo įtakos fizinei būklei masiniai tyrimai rodo, kad ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų optimali judėjimo norma kasdien yra 3 – 4 val. Šios normos laikosi tik 9 – 16 proc. vaikų.
Tarptautinės moksleivių gyvensenos ypatumų tyrimo programos, kurioje dalyvavo 24 Europos šalys, duomenimis, tarp 11 – 15 m. Lietuvos mergaičių nepakankamai fiziškai aktyvios sudarė 55 proc. (po pamokų sportuoja tik kartą per savaitę ar rečiau), o tarp berniukų – 29,2 proc.Tiriant atsitiktinai parinktus 20 – 64 m. Lietuvos gyventojus buvo nustatyta, jog apie 40 proc. vyrų ir moterų visiškai neužsiima aktyvia fizine veikla.Technologinis progresas sudaro sąlygas mus "atleisti" nuo bet kokio fizinio darbo. Daugumoje profesijų vyrauja protinis darbas, stresinės situacijos, o fiziniam aktyvumui vietos nebelieka. Dėl per mažo fizinio aktyvumo galime susirgti daugeliu "civilizacijos" ligų.
Tinkamas fizinis aktyvumas ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresus, depresiją. Gerėja miegas, greičiau užmiegame ir miegame visą naktį, todėl didėja darbingumas. Įvairi fizinė veikla padeda puikiai praleisti laisvalaikį su šeima ir draugais.Dažnai sakome, jog esame per daug užsiėmę, kad skirtume laiko mankštai.Žmogus, norintis būti sveikas iki pat senatvės, turi aukoti dalį savo laiko. Mankštindamiesi 2 – 3 kartus per savaitę po 30 min., Jūs galite 15 proc. pagerinti savo fizinį pajėgumą ir sustiprinti sveikatą. Tokiu būdu Jūs galite 10 – 15 metų sumažinti savo biologinį amžių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-25
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.55 KB
Autoriussnikeriz
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasZ.Birontienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fizinis aktyvumas ir sveikata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Z.Birontienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą