Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Bokso istorija

Bokso istorija

  
 
 
1234567
Aprašymas

Bokso istorija. Kumštynės – bokso pirmtakas. Kumštynės viduramžiais. Bokso atgimimas. Brautono taisyklės. Kvinsberio taisyklės. Olimpinės žaidynės.

Ištrauka

Boksas – viena iš seniausių olimpinių sporto šakų. Tiesa, prieš tai jis nuėjo ilgą ir vingiuotą kelią. Jo pirmtakas buvo kumštynės. Sunku pasakyti, kur aptiktas seniausias kumštynių paminklas. Netoli Bagdado archeologinių kasinėjimų metu buvo rasta daug akmenyje iškaltų skulptūrų, kurios vaizdavo kumštynes: du vyrai stovi vienas priešais kitą, kaip paprastai stovi boksininkai. Manoma ,kad šios skulptūros sukurtos prieš 5000 metų. Dar prieš 4000 metų Egipte rastose iškasenose pavaizduotos kumštynių kovos. 3 Manoma, kad egiptiečiai smūgiuodavo ne tik kumščiais, bet ir visa ranka. Todėl jie stengėsi apsaugoti ir pečius, aprišdami juos odiniais raiščiais.
Vėliau per Kretą kumštynės pasiekė Graikiją. Bokso pradininku šioje šalyje laikomas jūrų dievo Poseidono ir nimfos Melijos sūnus Amikusas, kuris, pasak legendos, neišleisdavo iš šalies nė vieno atvykėlio, prieš tai su pastaruoju neišmėginęs jėgų kumštynėse. Daugelį savo varžovų jis tiesiog užmušdavo vienu kumščio smūgiu.
Jau Homero "Iliadoje" aptinkamas kumštynių, kurios senovės graikų visuomenėje buvo fizinio auklėjimo dalimi, aprašymas. Apie kumštynių populiarumą Graikijoje galima spręsti iš daugelio piešinių vazose ir taurėse. Įdomu tai, kad XIII "Iliados" knygoje minima, kad tuo metu taures gaudavo ne nugalėtojai, o pralaimėję atletai.
Jau tada kovos buvo skirstomos į profesionalias ir mėgėjų. Profesionaliose kovose dalyvavo vergai, vargšai , skurde gyvenantys žmonės. Šios kovos dažnai baigdavosi mirtimi, nes kovotojai naudojo metalinius ir akmeninius rutulius, kuriuos suspausdavo rankose. Nugalėtojas gaudavo pinigų, todėl pergalės buvo siekiama bet kokiu būdu. Kovos buvo labai žiaurios ir pavojingos.
Mėgėjų kovos vyko tarp pasiturinčių ir laisvų piliečių. Jos daugiau atliko fizinio lavinimosi funkciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-24
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis177.04 KB
Autoriuswilmis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasGrybauskienė
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
FakultetasElektromechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bokso istorija fiziniui [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno technikos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Grybauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą