Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Teniso istorija Lietuvoje

Teniso istorija Lietuvoje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tenisas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Vienas seniausių žaidimų pasaulyje – tenisas. Yra žinoma, kad dar XIII amžiuje Europoje buvo išplitęs žaidimas su kamuoliuku, kuris vadinosi įvairiai: pallone, pelot, žedepom. Nėra abejonės, jog šie žaidimai skyrėsi nuo šiuolaikinio, atletiško teniso, tačiau būtent šių žaidimų pagrindu ir susiformavo dabartinis tenisas.
Daugelio specialistų nuomone, artimiausias tenisui ir tikrasis jo pirmtakas yra žedepom – žaidimas delnu arba lopetėle, pamėgtas Prancūzijos jaunimo dar XII anžiaus pabaigoje. XIV amžiaus pradžioje jis perkeliamas į uždaras patalpas ir tampa prieinantis tik pasiturintiems aristokratams. Įkurtuose klubuose jaunimas mokomas šio galantiško žaidimo, pritraukiamos ir moterys. XV amžiuje Paryžiaus spaudoje paskelbta, jog uždarų 10mx30m dydžio salių mieste įrengta net 1800. žaidžiama buvo raketėmis ilgu ir trumpu kotu; jų konstrukcija buvo nepaprastai artima šiuolaikinėms raketėms. Jau nuo XV amžiaus vidurio šis žaidimas pasiekė Angliją, Vokietiją ir kitas Europos šalis. Nenustojo populiarumo šis žaidimas XVI – XVIII amžiais, tačiau vėliau domėjimasis juo kiek atslūgo.
Oficialiai šiuolaikinio teniso atsiradimo data laikoma 1874 metų vasario 23 diena, kai Anglijoje buvo priimtos majoro Vingfyldo užpatentuotos žaidimo, pavadinto sferistika, taisyklės. Randantis vis daugiau mėgėjų ir norint rengti varžybas, šios taisyklės buvo toliau tobulinamos ir jau 1875 metais žaidimas gavo pavadinimą laun tenisas – žolės tenisas.Tenisas Lietuvoje

Į Lietuvą tenisas, kaip ir daugelis kitų sporto žaidimų, atkeliavo iš Vakarų Europos šalių. Turime duomenų, kad pirmoji cementinė teniso aikštelė Lietuvoje buvo įrengta apie 1900-uosius Astravos dvare, grafo Tiškevičiaus nurodymu. Per keliolika metų privačios cementinės aikštelės įrengtos ir kitose jo dvaruose. Šiose aikštelėse mankštintis galėjo tik turtingi žmonės.
Tikrąją teniso sporto užuomazgą Lietuvoje laikomi 1919 metai, kuomet gegužės 18 dieną įsikūrusi Lietuvos sporto sąjunga (LSS) dienraštyje Lietuva paskelbė: "Nuo birželio mėn. 1 d. atidaroma laun-teniso sekcija ir visi norintieji (ir moterys) prašome įsirašyti pas kar. Petrauską ir ateiti žaisti 6 val. vakaro Vytauto kalne..." Nors teniso mėgėjų būrelis buvo nedidelis, tačiau didelio entuziazmo dėka tenisas Kaune įgavo pilietines teisias. Šia sporto šaka susidomėjo ir Lietuvos fizinio lavinimo sąjunga. Teniso sportu domėjosi ne tik kauniečiai, bet ir Kaune gyvenę užsienio šalių diplomatai.
1919 metų liepos 13 dieną įvyko Lietuvos sporto sąjungos šventė, į kurią susirinko daug žmonių ir užsienio pasiuntinybių darbuotojų. Joje rungtyniavo lengvosios ir sunkiosios atletikos mėgėjai bei lautenisininkai. Užbaigiant šventę dr. Pr. Šližys pasakė: "sveiko kūno, vikraus greito būdožmogus visur geriau tiks dvasios ir kūno darbams. Tai intelektualinių pajėgų ugdymas. Reikia tikėtis, kad sportas mūsų šalyje klestės".
1919 metų liepos 23 dieną įvyko Kauno tenisininkų susirinkimas, svarstęs tolesnio darbo reikalus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-11
DalykasSporto namų darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis864.81 KB
AutoriusRugilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBakienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word teniso raida lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • Bakienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą