Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Raumens susitraukimo jėgos registracija ir analizė

Raumens susitraukimo jėgos registracija ir analizė

  
 
 
12345
Aprašymas

Laboratorinis darbas Nr. 1. Darbo tikslas: Išmokti nustatyti raumens susitraukimo parametrus. Darbas atliekamas naudojant NORAXON elektromiografą ir plaštakos dinamometrą, kurių signalai užregistruojami ir analizuojami standartizuota NORAXON programa MR-XP 1.07 MT404_ Clinical Application Protocols. Naudojant plaštakos dinamometrą ir elektrodus užregistruoti raumenų elektrinį aktyvumą ir raumens susitraukimo jėgą maksimaliai spaudžiant dinamometrą lėtai ir greitai. Darbo eiga. Gautas reikšmes įrašome į lentelę. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas: Išmokti nustatyti raumens susitraukimo parametrus.

Darbas atliekamas naudojant NORAXON elektromiografą ir plaštakos dinamometrą, kurių signalai užregistruojami ir analizuojami standartizuota NORAXON programa MR-XP 1.07 MT404_ Clinical Application Protocols. Naudojant plaštakos dinamometrą ir elektrodus užregistruoti raumenų elektrinį aktyvumą ir raumens susitraukimo jėgą maksimaliai spaudžiant dinamometrą lėtai ir greitai.

Darbo eiga:
1. Aktyvuokite programą. Pasirinkite Project: Studentas SI. Protocols: I_as lab darbas_jega_EMG.
2. Spiritu nuvalykite dešinio dilbio priekinį paviršių ir alkūnkaulį. Sutepkite elektrodus geliu. Du elektrodus uždėkite ant dešinės rankos plaštakos lenkėjų grupės (wrist flexor group_ ir vieną ant alkūnkaulio (įžeminimui). Lipnią juostą uždėkite ant elektrodų ir stipriai prispauskite juos prie odos.
3. Programoje pasirinkite Start. Kalibruokite prietaisus, nuleidus atpalaiduotą ranką žemyn pasirinkite Zero Offset, po to Record. Atlikite du maksimalius dinamometro spaudimus: vieną lėtai, kitą greitai. Pasirinkite Finish ir suteikite dokumentui vardą prie siūlomo prirašant tiriamojo vardą.
4. Jėgos kitimo kreivėje pažymėkite jėgos pradžią ir langelyje Position rodomą laiko reikšmę įrašykite į 1 lentelę. Tokiu pat būdu nustatykite ir įrašykite į 1 lentelę jegos pabaigos, EMG pradžios ir pabaigos momentus. Jėgos kitimo kreivėje pažymėkite piką ir į 1 lentelę įrašykite maksimalią jėgos reikšmę bei laiką, kada pasiekiama maksimali jėga.
5. Pasirinkite: Modify ir pažymėkite 1 ir 2 kanalus (Channels). Pasirinkite: 2. Define Periods. Pasirinkite: By markers/ red lines ir Every other interval. Pasirinkite: Set ir dviem pelįs paspaudimais pažymėkite jėgos pradžią ir pabaigą. Vėl pasirinkite Set ir Next. Pažymėkite: Enable comparison ir pasirinkite Compare channel groups. Pasirinkite: Finish.
6. Atidarytame dokumente Noraxon Standart EMG Analysis pateiktuose grafikuose suraskite vidutinės jėgos ir ENG reikšmes bei jėgos impulso ir EMG integralo reikšmes ir įrašykite į 1 lentelę.
7. Iš 1 lentelėje pateiktų duomenų apskaičiuokite:
• Raumens susitraukimo trukmę – iš jėgos pabaigos atimti jėgos pradžią.
• Raumens aktyvumo trukmę – iš EMG pabaigos atimti EMG pradžią.
• Raumens preaktivacijos trukmę – iš jėgos pradžios atimti EMG pradžią.
• Jėgos augimo greitį – maksimalią jėgą padalinti iš laiko, kada pasiekiama maksimali jėga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto laboratorinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.29 KB
AutoriusJonas
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Satkunskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Raumens susitraukimo jegos registracija ir analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Laboratoriniai darbai
  • 4 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • D. Satkunskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą