Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportininkų rengimo technologija (3)

Sportininkų rengimo technologija (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Sportininkų rengimo technologijos namų darbas. Greitumo pasireiškimo ypatumai dziudo sporto šakoje. Kokie greitumo komponentai labiausiai reikšmingi dziudo sporto šakoje ir kaip jie reiškiasi. Greitumo sąveikos su sportinių rezultatų charakteristika. Greitumo lavinimo pratybų planavimas dziudo sporto šakoje (nurodyti metinio ciklo laikotarpius, etapus, mezociklus). Dziudo sporto šakos sportininkų greitumą parodantys modeliniai rodikliai. Greitumo lavinimo 2 savaičių programa dziudo sporto šakos jaunių grupės sportininkams (amžius ir sportininkų meistriškumas pasirenkamas studento nuožiūra). Nurodykite dziudo sporto šakos varžybinės veiklos trukmę ir fizinio krūvio intensyvumą pagal širdies susitraukimų dažnį, pagal laktato koncentracijos kiekį ir kitus jums žinomus krūvio intensyvumo vertinimo parametrus. Kokia ištvermė labiausiai reikalinga dziudo sporto šakos varžybinėje veikloje. Nurodykite ištvermės rūšį pagal mechaninės energijos gamybą (fiziologinės ištvermės klasifikacija). Kokia ištvermė pagal judamuosius gebėjimus reikalingiausia dziudo sporto šakoje. Kokiais laboratoriniais testais galėtumėte nustatyti savo sporto šakos sportininkų treniruotumą ištvermei ir pateikite vertinimo rodiklių reikšmes. Kokiais pedagoginiais testais, kontroliniais pratimais nustatoma sportininkų ištvermė jūsų pasirinktoje sporto šakoje. Pateikite vertinimo modelinius rodiklius. Pateikite testus ar kontrolinius pratimus sportininkų specialiajai ištvermei jūsų pasirinktoje sporto šakoje ir nurodykite vertinimo kriterijus. (Pagal literatūrą arba sukurkite patys). Pateikite aerobinės ištvermės lavinimo 2 savaičių programą savo sporto šakos sportininkams. (Meistriškumas ir amžius pagal jūsų pasirinkimą). Parenkite: 3 pratybų programą sportininkų anaerobinio glikolitinio (laktatinio) darbo galingumui didinti 3 pratybų programą sportininkų anaerobinio glikolitinio (laktatinio) darbo talpumui (ištvermei) lavinti. Amžius ir meistriškumas pasirenkamas jūsų nuožiūra. Pateikite ištvermės lavinimo pratybų intervaliniu metodu tris skirtingus variantus. Pateikite specialiosios ištvermės lavinimo programą savo sporto šakoje.

Ištrauka

1. Greitumo pasireiškimo ypatumai dziudo sporto šakoje
Greitumas – gebėjimas kuo greičiau pradėti (reakcijos laikas), atlikti (vienkartinis judesio greitis) judesį ir jį atlikti (judesio dažnis) kuo daugiau kartų.
Greitumas dziudo sporto šakoje – gebėjimas kuo greičiau atlikti techninį ar taktinį veiksmą per kuo trumpesnį laiką.
Dziudo sporto šakoje ypač naudojama staigioji (sprogstamoji) jėga.
2. Kokie greitumo komponentai labiausiai reikšmingi dziudo sporto šakoje ir kaip jie reiškiasi
Dziudo sporto šakoje labiausiai reikšmingi šie greitumo komponentai:
Staigioji (sprogstamoji) jėga - tai raumens gebėjimas pasiekti maksimalią jėgą judesio pradžioje arba viduryje ir po to palengva ją mažinti.
Greitumo jėga – tai raumens gebėjimas greitai ir galingai įveikti išorinį pasipriešinimą.
Ypač svarus gebėjimas per kuo trumpesnį laiką atlikti 2 veiksmus. Čia pasižymi reakcijos greitis ir staigioji jėga. Jeigu sportininkas labai greitas – galimos kombinacijos iš trijų veiksmų.
Reakcijos greitis – kuo sportininkas greičiau sureaguos į priešininko veiksmą, tuo greičiau jis atliks tinkamą veiksmą priešininkui nugalėti. Reakcijos greitis labai priklauso ir nuo to, ar žinomas dirgiklis. Jeigu dirgiklis žinomas ar laukiamas, reakcijos greitis didesnis, nei į nežinomą dirgiklį. Svarbu ne tik kuo greičiau reaguoti į tam tikrą dirgiklį, bet sureagavus kuo greičiau atlikti reikiamą judesį.
Ne mažiau svarbi – greitumo ištvermė. Nors šios dvi sąvokos: greitumas ir ištvermė priešingos viena kitai, tačiau jos abi labai svarbios dziudo sporto šakoje. Darbas kuris atliekamas ilgiau kaip 7-10 s labiau lavina greitumo ištvermę, o ne maksimalų raumens susitraukimo greitį. Tačiau greitumo ištvermė gali būti pranašumas varžybų metu - jei priešininkas tik greitas, bet neištvermingas, tai pasirinkus tinkamą taktiką galima nualinti savo priešininką ir techniniais veiksmais pasiekti pergalę.
3. Greitumo sąveikos su sportinių rezultatų charakteristika
Nepriklauso, nesąveikauja.
Kadangi, viskas priklauso nuo sportininkų pasirinktos taktikos. Galima lėtai atlikinėti veiksmą, tačiau rezultate laimėti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.76 KB
AutoriusTixiro
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSiauplys
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word namu darbas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Siauplys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą