Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>IX olimpinės žaidynės – Amsterdamas (Olandija), 1928 metai

IX olimpinės žaidynės – Amsterdamas (Olandija), 1928 metai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. IX olimpinės žaidynės – Amsterdamas (Olandija), 1928 metų gegužės 17 – rugpjūčio 12 dienomis. Lietuviai. Lietuvių kilmės atletė. Mūsų kaimynų rezultatai. Varžybose dalyvavo moterys. P. Nurmio triumfo pabaiga. Kilnus bėgiko poelgis. Po 28 metų maratoną vėl laimėjo prancūzas. Tikras olimpioniko pagerbimas. Gubernatorius su olimpinio čempiono titulu. Pirmą kartą... Irkluotojas džentelmenas. Būsimojo prezidento pergalė. Dvejos finalo rungtynės. Žolės riedulys. Krepšinis. Menų konkursas. Išvados.

Ištrauka

Olimpizmas – koncepcija, kurios pradžia sietina su senovės Graikija.
Olimpinis sportas yra svarbiausia tarptautinio sąjūdžio apraiška, šiuolaikinio visuomenės gyvenimo ir valstybių tarptautinių santykių sudedamoji dalis. Tai tarptautinis daugiafunkcinis sporto sąjūdis, skelbiantis humanistines vertybes, kurios atitinka olimpizmo sampratą.
Olimpiada – ketverių iš eilės metų laikotarpis, kuris prasideda vienų olimpinių žaidynių atidarymu ir baigiasi kitų olimpinių žaidynių atidarymu.
Olimpinės žaidynės – svarbiausia ir ryškiausia XX a. pasaulio jaunimo sporto šventė, individualios arba komandinės sportininkų (bet ne šalių) varžybos, kuriose rungtyniauja NOK (nacionaliniai olimpiniai komitetai) atrinkti ir TOK (tarptautinis olimpinis komitetas) patvirtinti sportininkai, o varžybas rengia atitinkamų sporto šakų tarptautinės federacijos vieną kartą kas ketveri metai.
Nežinau, ar yra žmogus, kuris nebūtų matęs per televiziją ar girdėjęs per radiją pasakojimų apie šiuolaikines olimpines žaidynes – gražiausią ir iškiliausia sporto šventę. Nežinau, ar yra sportininkas, kuris nesvajotų dalyvauti olimpinėse žaidynėse, pelnyti olimpinį medalį. Šis sporto renginys įkvepia ir taurina kiekvieną žmogų, kas jis bebūtų – sportininkas ar sporto mėgėjas, jis visiems teikia džiaugsmą, visus skatina siekti naujų dvasinių ir fizinių aukštumų.

Prieš ketverius metus surengti olimpines žaidynes pretendavo net šeši Europos ir Amerikos miestai, o IX olimpinių žaidynių šeimininku panoro būti tik vienas Amsterdamas. Taigi šiam Olandijos miestui ir buvo suteikta ta teisė. Varžyboms buvo pastatytas modernus stadionas. Žaidynėse dalyvavo 2884 sportininkai (tarp jų 290 moterų) iš 46 šalių. Po 16 metų pertraukos vėl olimpinėje arenoje rungtyniavo Vokietijos rinktinė, kurią sudarė 233 gerai pasirengę sportininkai. Pirmą kartą į žaidynes atvyko Maltos, Panamos, Rodezijos pasiuntiniai. Per žaidynių atidarymo iškilmes, simbolizuojant taikos idėją, pirmą kartą buvo paleista tūkstančiai balandžių. Amsterdamo žaidynių aukure pirmą kartą degė olimpinė ugnis, įžiebta Olimpijoje veidrodžiais iš saulės spindulių. Bėgikai, perdavinėdami vienas kitam deglą, ugnį nešė per Graikiją, Jugoslaviją, Austriją, Vokietiją. Varžybų programoje buvo 17 sporto šakų 109 rungčių varžybos. Pirmą kartą moterys dalyvavo lengvosios atletikos ir gimnastikos varžybose. Žaidynėse pasiekta labai gerų sportinių rezultatų: 13 pasaulio ir 27 olimpiniai rekordai. Neoficialiojoje komandinėje įskaitoje nugalėjo JAV rinktinė, laimėjusi 389,5 taško ir 56 medalius: 22 aukso, 18 sidabro ir 16 bronzos. Tačiau amerikiečiai užėmė prizines vietas tik devynių šakų (iš 17) varžybose.
Antroji vieta atiteko Vokietijos rinktinei, turėjusiai 15-os sporto šakų prizininkų (240,5 taško ir 31 medalis: 10 aukso, 7 sidabro ir 14 bronzos). Treti buvo Švedijos olimpiadininkai, laimėję 25 medalius (7 aukso, 65 sidabro, 12 bronzos) ir 160 taškų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-12
DalykasSporto namų darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.9 KB
Autoriusvaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasprof. P. Karoblis
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSporto ir sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word IX olimpines zaidynes - Amsterdamas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • prof. P. Karoblis
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą