Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Gimnastikos ir aerobikos pratimai: metodika, poveikis

Gimnastikos ir aerobikos pratimai: metodika, poveikis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Gimnastika. Gimnastikos istorija. Gimnastikos formos. Lavinamosios krypties gimnastika. Sportinės krypties gimnastika. Taikomosios krypties gimnastika. Aerobika. Gimnastikos ir aerobikos nauda organizmui. Gimnastikos pratimai. Aerobikos pratimai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Sportas yra veikla skirta žmonių laisvalaikio praleidimui, įgūdžių lavinimui. Išsamiau tai būtų pagal tam tikras taisykles organizuojama žmonių veikla, kuri yra sudaroma suderinant žmonių fizinius ir intelektualinius gebėjimus. Dažniausiai sportas yra specifinė fizinių ir intelektualinių užsiėmimų rūšis, kuria užsiimama dėl įvairių priežasčių. Kelios iš jų: noras varžytis, pasiekti aukštus rezultatus, gauti moralinį ir materialinį pasitenkinimą, pagerinti sveikatą ar išreikšti save. Tai – tobulybės ir šlovės siekimas, įgūdžių bei sugebėjimų gerinimas.
Aerobika ir gimnastika – tokios sporto šakos kuriomis galima ir siekti aukštų rezultatų, bet taip pat ir išreikšti save ir sportuoti tik savo malonumui. Šio referato tikslas: trumpai aprašyti gimnastikos rūšis ir jos poveikį organizmui, taip pat išsamiau papasakoti kas yra aerobika ir kokia jos nauda žmogui. Taip pat parodyti pačius dažniausiu pratimus tiek gimnastikoje tiek aerobikoje.


Žodis gimnastika yra kilęs iš graikų kalbos žodžio gimnos, kuris reiškia "nuogas, apnuogintas".
Vieta, kurioje buvo atliekami fiziniai pratimai, buvo vadinama gimnazija. Vėliau ji tapo mokykla. Čia jaunuoliai atlikdavo fizinio lavinimo pratimus apsinuoginę ir basi. Vėliau atsirado terminas gimnastika. Gimnastika tapo fizinio ugdymo sistema, apėmusia daug ir įvairių disciplinų.
Tikroji gimnastikos istorija prasideda dar vergystės laikais. Labiausiai ji suklestėjo V – IV a. pr. Kr. Antikinėje Eladoje, ypač Spartoje ir Atėnuose. Iš pradžių sąvoka "gimnastika" buvo universali. Ji apėmė įvairius fizinius pratimus, žaidimus, šokius. Gimnastika Atėnuose, apie kurią rašė Platonas, buvo skirstoma į palestiką (čia įėjo lengvoji atletika, sunkioji atletika, imtynės, fechtavimas, irklavimas) ir orchestiką. Orchestika dar buvo suskaidyta į sferistiką (pratimai ir žaidimai su kamuoliu) ir iš esmės pačią orchestiką (kulto, kariniai – sceniniai šokiai) bei kubistiką (akrobatikos pratimai). Orchestikoje vyravo plastikos, ritmikos, taip pat raiškaus grožio šokio elementai, kurie vėliau buvo naudojami meninėje gimnastikoje, balete. Kubistikos elementai, tokie kaip pratimai ant rankų, kūlversčiai, salto, pratimai ant virvės (taip pat horizontalios), dabar atliekami akrobatikos ir sportinės gimnastikos varžybose. Romėnai nedaug prisidėjo prie gimnastikos tobulinimo, bet jie pirmieji panaudojo pratimus ant medinio arklio mokydami kavaleristus.
Keičiantis laikams, keitėsi ir pati gimnastika. Vis bėgant laikui keitėsi jos formos, atliekami pratimai, atlikimo tikslas. Buvo sudarytos net kelios gimnastikos sistemos, t.y. vokiečių, švedų, prancūzų, "sakalų" ir mokyklinė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis1.27 MB
AutoriusMartinni
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Ramanauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gimnastikos aerobikos pratimu metodika ju poveikis organizmui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Ramanauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą