Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Futbolo technikos treniruotė

Futbolo technikos treniruotė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Futbolo technikos klasifikacija. Pagrindine žaidėjo stovėsena, jos technika ir jos lavinimas. Kamuolio valdymo technikos mokymas. Technikos ryšys su futbolininko taktiniu ir fiziniu parengtumu. Futbolininkų rengimas panaudojant įvairius žaidimus ir technikos elementus. Futbolininkų testavimas. Išvados.

Ištrauka

Futbolas – populiariausia sporto šaka pasaulyje, sutraukianti dešimti tūkstančių žmonių į stadionus bei šimtus milijonų prie televizoriaus ekranų. Tai labai dinamiškas, atletiškas ir emocingas žaidimas, reikalaujantis gero fizinio, techninio, taktinio ir psichologinio parengtumo. Futbolas iš kitų žaidimų išsiskiria savo prieinamumu, užtenka ne didelio žemės ploto ir nebūtinai lygaus, net linijos nebūtinos reikalingas tik kamuolys. Be to futbolas žaidžiamas bet kokiu metų laikų ir esant įvairiausiomis oro sąlygomis.
Vosylius (1991, 1995) pažymi, kad sisteminga žaidiminės veiklos analizė trenerių darbe turi gerą perspektyva, nes suteikia galimybę objektyviai įvertinti atskyrų žaidėjų, o tuo pačiu ir visos komandos techninio – taktinio parengtumo lygį.
Technika – tai judesių, veiksmų ir jų derinių visuma atitinkanti sportininko individualias savybes ir padedanti įgyvendinti reikiamas sportinės veiklos uždavinius, atiduodant, mažiausiai jėgų ir pastangų. Be tobulos technikos, racionaliausiai ir efektyviausiai atliekamų pratimų, technikos veiksmų neįmanoma pasiekti gerų rezultatų. (P. Karoblis, 1999).
A. Čanadi teigia, jog sąvoka technika sporte yra ganėtina plati, ir ji dažniausiai reiškia gebėjimus atlikti veiksmus. Kiekviena sporto rūšis turi specifine techniką. Tai liečia ne tik specialiuosius, būtinus tai sporto šakai, veiksmu, bet ir bendrus (bėgimas, šuoliai ir t.t.). Futbolo technika laikomi visi veiksmų gebėjimai, kurie gali būti panaudoti žaidime. Futbolo žaidimo pažinimui itin svarbu gerai įsisavinti techniką. Pirmiausiai reikalingos žinios apie veiksmus, atliekamus su kamuoliu. Fizinio parengimo trūkumą galima kompensuoti. Taktikos žinios tai pat nėra svarbiausias veiksnys. Futbolo žaidėjų sunkiai gali save laikyti tas, kuris nesugeba smūgiuoti koja ar galva kamuolį į vartus. Norint tapti futbolininku reikia įsisavinti techniką. Tačiau, norint būti geru žaidėjų, dalyvauti atsakingose varžybose, žinoma, reikia turėti gerą fizinę formą, tai pat moralinį – valinį pasirengimą, turėtu teorinių ir praktinių taktikos žinių ir futbolo strategijos ir t. t. (A. Čanadi, 1978).
Techninio meistriškumo formavimas – vienas iš futbolininko visapusiško rengimo uždavinių. Metai iš metų, futbolininkui treniruojantis turi vykti nenutrūkstamas futbolo technikos mokymo procesas ir jo tobulinimas. Technikos įsisavinimas yra labai svarbus dalykas sprendžiant taktinės užduotis sudėtinguose žaidimo sąlygose. Futbolininko meistriškumas kyla esant aukštam futbolo ir toliau technikos mokymo lygiui. Techninis meistriškumo formavimasis tai pat priklauso ir nuo pačio žmogaus, tai kaip jis viską noriai atlieka ir klauso trenerio nurodymų.
Tikslas: Remiantis literatūros šaltiniais išnagrineti futbolininkų technikos veiksmų mokymo pagrindus
Uždaviniai: 1.Futbolo technikos klasifikacija

2. Technikos ryšys su futbolininko taktiniu ir fiziniu parengtumu.
3. Pagrindinė žaidėjo stovėsena, jos technika ir jos lavinimas

3. Futbolininkų rengimas panaudojant įvairius žaidimus ir technikos elementus

4. Techninio parengtumo testavimas

5. Kamuolio valdymo technika ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.86 KB
Autoriusarturas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKuklys
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word fut_tech[1] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Kuklys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą