Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportas ir nacionalizmas

Sportas ir nacionalizmas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Nacionalizmas ir patriotizmas. Aviacija ir krepšinis. Sportas Sovietų Sąjungoje. Sportas Lietuvai einant nepriklausomybės link. Sporto ir nacionalizmo santykis šiomis dienomis. Išvados.

Ištrauka

"Sportas neatskiriamas nuo politikos, nacionalizmo, karo. Kad sportas turi tiesioginę politinę reikšmę pastebi ir sportuojantys bei nuolat tarpusavio varžybose dalyvaujantys Lietuvos politikai ir populiarios kultūros žvaigždės. Sporto pergalės žadina nacionalinio pasididžiavimo jausmą, įvairių žaidynių laimėtojai tampa nacionaliniais didvyriais, o politikai, sutinkantys laimėtojus ir juos apdovanojantys, džiūgaujančios tautos akivaizdoje kraunasi sau politinio kapitalo atsargas."
Bet argi sportas yra ta vieta kurioje turi ir gali reikštis politika ar tautiškumas…
Dažnai tenka girdėti, kad per sporto varžybas pačius sportininkus užgožia vienoks ar kitoks incidentas susijęs su politika, o kartais ir tautiškumo apraiškos. Tenka stebėti varžybas kuriose sirgaliai dainuoja savo tauta šlovinančias giesmes ar himnus. Taip pat teko matyti, kad sirgaliai parodo savo pozicijas įvairiais politiniais klausimais per sporto renginius iškeldami plakatus su užrašais "Baskia is not Spain", "Free Kosov" ir daugelį panašių.

Rašto darbo tikslas: Šiame rašto darbe bus ieškoma sąsajų tarp sporto ir lietuviškojo tautiškumo skleidimo.
Tyrimo uždaviniai:
1) Sporto ir nacionalizmo sąsajos lietuvos istorijoje.
2) Sportas kaip vienas iš lietuvybės skleidomo būdų okupacijos metais.
3) Šių dienų lietuviškojo tautiškumo apraiškos sporte.

Tyrimo metodai: Darbe naudoti šie tyrimo metodai: įvairių literatūrinių šaltinių ir internetinių puslapių informacija.


Nacionalizmas tai ideologija, vienu metu atsiradusi keletoje Europos valstybių 19 a. Kai kurių mokslininkų teigimu, nacionalizmo negalima laikyti ideologija, kadangi jis neturi nuoseklaus ir savito idėjų rinkinio, o pagrindines savo idėjas skolinasi iš kitų ideologijų. Visgi kiti teigia, kad nacionalizmas visose šalyse turi panašią struktūrą. Nacionalizmo kaip ideologijos pagrindą sudaro tokie teiginiai:
• pasaulis yra padalintas į tautas
• kiekviena tauta turi teisę spręsti savo pačios likimą
• tauta yra pagrindinis valdžios šaltinis
• sava tauta, kalba, kultūra laikoma labai svarbia, netgi išskirtine
Taigi, nacionalizmo ideologija teigia, kad etninės ir politinės sienos turi sutapti. Pagal E.Gellner apibrėžimą nacionalizmas tai "visų pirma principas, pagal kurį politinis ir nacionalinis vienetai turi sutapti" .
Nacionalizmo susiformavimo priežastys gali būti įvairios. Dažniausiai jis susiformuoja tautai atsidūrus priespaudoje, kaip kad Lietuvoje sovietinės okupacijos metais. Taip pat sumažėjus valstybės reikšmei pasaulyje. Nacionalizmo protrūkiai dažnai susiformuoja iš didelio patriotizmo kaip, kad Sąjūdis ir Lietuvos išsivadavimas 1988-1991 m. ar Estijos politika dėl Bronzinio kario paminklo 2007 m.
Sporte taip pat labia dažnai pasireiškia sportininkų ar sirgalių patriotizmas, todėl ir Lietuvos istorijoje patriotizmas, tautiškumas ir sportas dažnai budavo vienas greta kito einantys reiškiniai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-25
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.48 KB
AutoriusdvDonce
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKulka
Švietimo institucijaVilniaus "Minties" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word NACIONALIZMAS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus "Minties" gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • Kulka
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą