Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Vaikų ir paauglių fizinis ir sportinis rengimas

Vaikų ir paauglių fizinis ir sportinis rengimas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Vaikų ir paauglių fizinio ir sportinio rengimo teorinė analizė. Išvados.

Ištrauka

Norint pasiekti bet kokios sporto šakos gerus rezultatus būtina visapusiškai koordinuota viso organizmo sistemų ir organų veikla, daug valios ir psichinių pastangų. Todėl reikia visapusiškai lavinti jaunojo sportininko organizmą ir pasiekti gerą visų organų ir sistemų darbingumą. Nuolat turi būti tobulinami visi jaunojo sportininko gebėjimai. Tai ilgas kūrybinis procesas, reikalaujantis kasdieninių fizinių, intelektualinių ir dvasinių trenerio bei mokinio jėgų. Dirbdamas su jaunaisiais talentais treneris visuomet turi žinoti, kad dideliam sportiniam meistriškumui įgyti būtina padėti įvairiapusio parengtumo pagrindus ir juos įvertinti pedagoginės kontrolės metodais. Forsavimas, skubotumas, noras greitu laiku pasiekti viską, ką sugeba talentingas sportininkas, pražudė daugelį talentų.
Gana dažnai galima išgirsti, kad kai kurie jaunieji sportininkai, teikę didelių vilčių, nepasiekė meistriškumo viršūnių ir anksti baigė sportinę karjerą, o to priežastis buvo neteisinga atrankos sistema, netinkamas jaunųjų sportininkų etapinis ugdymas, skubotas, neperspektyvus rengimas, pagrindinių sporto pedagogikos didaktinių principų ignoravimas, neišugdytas reikiamas funkcinis ir greitumo jėgos potencialo lygis.
Jaunųjų sportininkų laimėjimus ateityje lems kvalifikuotas šalies trenerių darbas ir kūrybingas trenerių bei sportininkų bendradarbiavimas. Sėkmė priklauso nuo trenerio ir sportininko kūrybinio kontakto, nuo tarpusavio supratimo. Treneris turi atsiminti, kad pedagoginėje treniruotės sistemoje didžiausia vertybė – jaunas sportininkas kaip asmenybė. O jaunojo sportininko asmenybė formuojasi tiktai per darbą, mokslą, entuziazmą, pasiaukojimą ir lavinimąsi. Svarbiausia sudaryti palankias sąlygas atsiskleisti auklėtinio fiziniai prigimčiai ir ją tobulinti siekiant fizinio ir dvasinio prado harmonijos, geros sveikatos.
Daugelis literatūros šaltinių aprašo didelio meistriškumo sportininkų rengimo ypatumus, aprašo jų fizinio išsivystymo ir fizinio parengtumo rodiklius, tuo tarpu jaunųjų sportininkų duomenų yra mažai. Todėl būtinos metodinės, mokomosios knygos, kuriose nagrinėjami jaunųjų sportininkų rengimo teorijos, sporto technikos mokymo, treniruotės metodikos, organizavimo, valdymo klausimai. Svarbu, kad treneris rastų jam reikalingų žinių apie perspektyvių ir talentingų sportininkų atranką, apie ilgamečio treniruotės vyksmo planavimą atsižvelgiant į brendimo dėsningumus, sportininko asmenybės ir darbo stiliaus ypatumus, sportininko nuovargį ir organizmo darbingumo atgavimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-21
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.03 KB
AutoriusMarek
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Vilkas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSporto ir sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word fiz.ir sport. rengimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Vilkas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą