Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Įvairaus amžiaus žmonių fizinis ugdymas ir kūno kultūra

Įvairaus amžiaus žmonių fizinis ugdymas ir kūno kultūra

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Įvairaus amžiaus žmonių kūno kultūra. Ikimokyklinio amžiaus (3-6 metų) kūno kultūra. Uždaviniai. Kūno kultūros priemonės. Kūno kultūros formos vaikų darželyje. Mokyklinio amžiaus (7-18 metų) kūno kultūra. Tikslai ir uždaviniai. Kūno kultūros priemonės ir metodai. Jaunų žmonių (19-25 metų) kūno kultūra. Uždaviniai. Kūno kultūros priemonės ir metodai. Suaugusiųjų ir senų žmonių (>25 metų) kūno kultūra. Uždaviniai. Kūno kultūros priemonės ir metodai.

Ištrauka

Kūno kultūra – tai svarbi asmens ir visuomenės bendrosios kultūros dalis, glaudžiai susijusi su kitomis kultūros sritimis, ypač su sveikatos stiprinimu ir sportu. Ji padeda siekti asmens fizinės, psichinės ir dvasinės darnos, taigi stiprina įvairaus amžiaus žmonių sveikatą.
Dabartiniu metu sveikatos samprata yra pasikeitusi, tai jau ne tik ligos ar negalios nebuvimas, o visiška fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena. Vienas iš būdų siekti šios gerovės būsenos yra lavintis fiziškai pagal atskirų amžiaus tarpsnių kūno kultūros principus ir rekomendacijas.
Šiame darbe yra apžvelgiami keturių žmogaus amžiaus tarpsnių (ikimokyklinio, mokyklinio, jauno ir suaugusio žmogaus) kūno kultūros ypatumai, išskiriant svarbiausius jos uždavinius ir priemones.1.1. Ikimokyklinio amžiaus (3-6 m.) kūno kultūra
Pagrindinis tikslas – stiprinti vaikų organizmą ir sveikatą, skatinti normalų augimą ir vystymąsi.
Uždaviniai.
1. Įdiegti nuostatą, kad kūno kultūra – tai pramoga, aktyvus poilsis, šventė. Ikimokyklinis amžius – tai pirmoji galimybė susipažinti su sportu ir patirti fizinių pratimų atlikimo džiausmą. Tai dažniausiai įvyksta vaikų darželyje, kur auklėtoja užsiima mažųjų kūno kultūros ugdymu. Ypatingai svarbu, kad pirmieji vaiko pojūčiai ir emocijos mankštinantis būtų teigiami, kad kūno kultūra taptų švente, kuri tęstųsi visą gyvenimą. Būtent šios teigiamos emocijos tampa svarbiu indėliu į ateities fizinio aktyvumo palaikymą. Vaikas turi iš mažumės pajusti fizinių pratimų, varžybų emocinį žavesį, patirti raumenų nuovargį, įprasti sistemingai mankštintis, įgyti kūno kultūros žinių.
2. Tenkinti vaiko organizmo poreikį judesiams. Vaiko organizmas, jo nervų sistema gali normaliai funkcionuoti ir vystytis tik įgyvendinant genetiškai užkoduotą biologinį būtinumą judėti. Vaikams iš prigimties būdingas siekimas judėti, be paliovos ką nors veikti, nuolat mostaguoti rankomis ar kojomis. Jie tai daro nesąmoningai: instinktyviai mankština raumenis įvairiais judesiais, kurie skatina organizmo veiklą, raiščių, sąnarių darbą, parengia vaiko judamąjį aparatą įvaldyti sudėtingesnius judesius. Be to, moksliniai tyrimai parodė, kad tarp raumenų veiklos ir centrinės nervų sistemos yra glaudūs grįžtamieji ryšiai. Todėl nuolatinė dozuota raumenų veikla padeda iškrauti psichoemocinę įtampą, grąžina gerą savijautą ir nuotaiką, didina fizinį ir protinį darbingumą.
3. Visapusiškai ugdyti vaiko asmenybę. Kadangi judesių lavinimas neatsiejamai susijęs su jo protiniu vystymusi, fizinė veikla (ypač praturtinta intelektinėmis užduotimis ar žaidybiniais elementais) padeda visapusiškai vystyti vaiko asmenybę. Todėl kiekviena užduotis turi ne tik lavinti vaiko fizines išgales, bet ir skatinti mąstyti, pažinti aplink esančius daiktus, jų savybes, nustatyti erdvinius ryšius, laiko trukmę, atstumą iš akies ir pan.
4. Visapusiškai lavinti vaiko fizines galias. Ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinio ugdymo pagrindas yra visapusiškas fizinis pasirengimas, kompleksinis fizinių ypatybių lavinimas. Žaidžiami įvairūs žaidimai, kuriuose dominuoja visi pagrindiniai judesiai, taip pat vaikai supažindinami su įvairių sporto pratimų ir žaidimų elementais. Fizinės ypatybės ugdomos kompleksiškai, kai lavinamos visos raumenų grupės, skiriama dėmesio greitumo, ištvermės, jėgos, vikrumo ir pusiausvyros ugdymui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-10
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis29.78 KB
AutoriusDali
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPuišienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • Puišienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą