Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas

Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Fizinis aktyvumas ir sveikata. Fizinio aktyvumo nauda sveikatai. Ką turėtų žinoti norintys grįžti prie aktyvios gyvensenos. Pagrindiniai sveikatos faktoriai. Paprasčiausi būdai sveikatai stiprinti. Ėjimas. Bėgimas geriausias vaistas. Mankšta. Rytinė mankšta. Mankšta darbo pertraukų metu. Ritminė gimnastika. Aerobika. Kiti sveikatą stiprinantys būdai. Šokis geriausias vaistas nuo hipodinamijos. Plaukimas. Važinėjimas dviračiu. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Pasauliniai karai nenusinešė tiek gyvybių, kiek infarktas, insultas, hipertoninė ar kitos ligos. Ar galima išvengti šių ligų? Per praėjusias epochas žmogus sunkiai dirbo: turėjo atsinešti vandens iš šulinio, važiuodavo į mišką malkų, plovė, skaldė, krovė į vežimą. O dabar atsukai čiaupą – teka vanduo, brūkštelėjai degtuką – ir virk pietus. Beveik visuose butuose yra centrinis šildymas. Didelį patogumą žmogui teikia automobiliai, bet ir žalos kiek pridaro! Važiuojame kur reikia ir kur nereikia, visiškai pamirštame vaikščioti, judėti. Net moksleiviai braute braunas į autobusą ar troleibusą, nors paėjėti reikėtų tik vieną stotelę (Karoblis, Švedas, 1998).
Praradęs būtinybę sunkiai fiziškai dirbti, žmogus pamažu neteko stiprių rankų, greitų kojų, tapo nevikrus ir neištvermingas. Sėdimas darbas apsunkina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, per mažai judant retėja kaulinis audinys, mažėja judesių amplitudė, prastėja koordinacija, lankstumas, jėga. Mažai judant tunkama, sunkiau įveikiamos stresinės situacijos (Ustilaitė, Gudžinskienė, Juškelienė , 2004).
"Judėjimas - gyvybė, stagnacija - mirtis", - sakydavo senovės romėnai. Prancūzų gydytojas Tiso dar XVIIIa. rašė: " Judėjimas gali atstoti bet kurį vaistą, bet jokie pasaulio vaistai negali atstoti judėjimo". Mintis, kad bet kurio amžiaus žmogui reikia pakankamai judėti, kad kūno kultūra ir sportas turi pakeisti fizinio darbo stoką, niekam nėra nauja. Juk stovintis vanduo pelkėja, apsineša plūdena. Taip ir žmogaus organizmas (Karoblis , Švedas, 1998).

Referato tikslas – aptarti pagrindines ir kartu pačias paprasčiausias sveikatą stiprinančias fizinio aktyvumo formas.
Referato uždaviniai:
1. Supažindinti su fizinio aktyvumo nauda sveikatai
2. Aptarti būdus sveikatai stiprinti.
3. Nusakyti ėjimo ir bėgimo naudą sveikatai
4. Pateikti keletą patarimų kaip stiprinti sveikatą


Fizinis aktyvumas – visuma aktyvių judesių, kuriuos padaro raumenys ir sąnariai. Judesiai reikalingi ne tik praktiniams tikslams pasiekti, bet ir fiziniam pajėgumui, sveikatai stiprinti. Taigi, būti fiziškai aktyviu reiškia, jog nebūtina užsiiminėti aktyviu sportu, būtina tik judėti, kad pasiekti optimalios sveikatos, sunormalizuoti kūno svorį, stiprinti ir treniruoti visas organizmo sistemas, tarp jų ir imuninę.
Tikslinga pabrėžti, jog:
• dėl fizinio aktyvumo stokos žmogus dažnai serga lėtinėmis ligomis (ypač širdies ir kraujagyslių sistemos), mažėja jo darbingumas, gyvybingumas;
• per mažas fizinis aktyvumas neigiamai veikia centrinę nervų sistemą;
• dėl per didelio fizinio aktyvumo, kai žmogus neįvertina savo galimybių, gali sutrikti organizmo funkcijų darna ir pablogėti sveikata;
• tinkamas fizinis aktyvumas didina organizmo fizinį pajėgumą.
Medicininėje literatūroje nurodoma, kad teigiamas fizinių pratimų poveikis sveikatai pasireiškia ne tik gerėjant fizinėms ypatybėms. Dėl tinkamo fizinio aktyvumo mažėja sergamumas, gerėja savijauta, miegas, apetitas. Fizinis aktyvumas yra bazinis sveikatos pamatas, apimantis gerą gyvenimo kokybę (gerbūvį) ir sergamumo mažėjimo tendenciją (žr.A pav.), (Barišnikovienė, 2003). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis93.51 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasEdita Maciulevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word referatas FA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Edita Maciulevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą