Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūra ir asmenybės lavinimas

Kūno kultūra ir asmenybės lavinimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kūno kultūra. Fizinių ypatybių lavinimas. Kūno kultūra mokykloje. Sporto vertybių klasifikacija. Fizinio aktyvumo funkcijos. Negatyvius kūno kultūros veiklos recidyvus skatina. Pagrindiniai kūno kultūros tikslai ir uždaviniai. Metodinės nuorodos. Išvados.

Ištrauka

Kūno kultūra – svarbi bendrosios asmens ir visuomenės kultūros dalis, neatsiejama nuo kitų jos sričių - ypač su sveikatos stiprinimu ir sportu. Ji padeda siekti fizinės, dvasinės ir psichinės asmens harmonijos, stiprina įvairaus amžiaus žmonių sveikatą.
Fizinių ypatybių lavinimas – senas kaip ir pati žmonija. Įvairiose visuomenės formacijos stadijose žmonių gyvenimas nebuvo lengvas. Jiems reikėjo išgyventi žiaurioje kasdienėje kovoje su gamta, laukiniais žvėrimis, apsirūpinti maistu ir būstu. Išlikti galėjo tik stiprūs vikrūs, greiti ir ištvermingi žmonės. Galima teigti, jog pirmieji kūno kultūros mokytojai buvo tėvai, genčių vadai, kurie mokė jaunuolius tuo metu svarbiausių išlikimo dalykų – pavyti, pabėgti, nukauti, ir pan. Ilgainiui, vystantis gamybinėms jėgoms, kūno veiklumas gyvybei palaikyti ėmė nustoti savo reikšmės. Bet vidinis žmogaus poreikis veikti išliko. Jis pasireikšdavo noru žaisti, dalyvauti iškilmingose rungtynėse. Sumažėjęs poreikis fiziškai kovoti dėl būvio neigiamai atsiliepė žmogaus sveikatai, fiziniam pajėgumui. Kad galėtų palaikyti gyvenimui svarbų fizinį darbingumą, susigrąžinti kūnui pirmykštę jėgą ir vikrumą, jis buvo ypač priverstas griebtis kūno mankštos. Vėliau, gerėjant gyvenimo ir išlikimo sąlygoms, kūno kultūra tapo ne tik būdas išlikti, bet ir sveikos gyvensenos sudedamoji dalis, kuri dar vėliau išsivystė į vieną iš prasmingų laisvalaikio praleidimo būdų.
Viena iš pirminių institucijų, kuri pradeda diegti kūno kultūros principus žmogaus gyvenime – mokykla. Šiandienos mokykla stengiasi suvienyti žmogaus emocijų, intelekto, valios sritis, plėtoti fizinę ir psichinę žmogaus prigimtį, santykius su pačiu savimi ir kitu žmogumi, visuomene. Panaudojant žaidimus, derinant vaiko poreikius ir interesus per judesį ir sportą, mokykla ugdo mokinių judėjimą, vysto koordinacinius gebėjimus, tenkina fizinės realizacijos poreikį. Tokiu būdu, kūno kultūra ir jo taikymas papildo vaiko ugdymo procesą, padeda formuoti pilnutinę ir pasitikinčią savimi asmenybę su pozityviu požiūriu į gyvenimą, kur sveikata ir jos gerinimas yra ypatingai svarbi vertybė. Tuo pačiu metu, kūno kultūra atveria galimybę patirti išlavinto, stipraus, sveiko organizmo, kūno judesių grožio keliamą džiaugsmą, kuria prielaidas asmens saviraiškai ir savirealizacijai. Apimdama įvairias fizinio aktyvumo raiškos formas, kūno kultūra sudaro sąlygas asmeniui pažinti save ir ugdytis fizinę bei dvasinę ištvermę, reikalingą stresinėse, kritinėse situacijose, individualumą, tikėjimą sėkme siekiant fizinės ir dvasinės sveikatos.
Šiuolaikinė kūno kultūros plėtra ir sklaida neatsiejama nuo bendrojo išsilavinimo ir pagrindinių žinių apie sveiką gyvenseną ir jos taikymą kasdieniniame žmogaus gyvenime, žmogaus organizmą ir sėkmingo jo funkcionavimo veiksnius, bei būdus, padedančius gerinti organizmo darną ir sklandų jo vystymąsi. Kūno kultūra – viena iš mokslo sričių, padedančių atskleisti asmenybės polinkius, poreikius, gabumus, ugdyti tautines kultūros tradicijas ir suvokti fizinio ugdymo psichologijos pradmenis. Skleisdama sveikos gyvensenos principus, mokykla siekia juos įtvirtinti ir šeimos, vietinės bendruomenės gyvenime. Sveikos gyvensenos principai, kuriuos ugdo kūno kultūra, galėtų sumažinti ekologinių problemų, gausių stresinių situacijų, ir įvairių savigriovos veiksnių (girtuokliavimo, narkomanijos) plitimą visuomenėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-17
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.78 KB
AutoriusRaima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word kuno kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą