Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Krepšinio pagalbiniai judrieji žaidimai

Krepšinio pagalbiniai judrieji žaidimai

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti pagalbinius judriuosius žaidimus, jaunųjų krepšininkų pasiruošime. Parengiamieji judrieji žaidimai. Parengiamieji pratimai. Bendrojo lavinimo fiziniai pratimai. Techninio rengimo pratimai. Žaidybiniai pratimai. Išvados.

Ištrauka

Krepšininkų ir komandų sportiniam rengimui skiriami bendrojo lavinimo, specialieji techninio-taktinio rengimo ir darbingumo at¬statymo, laikysenos koregavimo pratimai. Žmogaus organizmo būklės keitimasis, organizmo prisitaikymas atlikti tam tikrą darbą dėl sportinės treniruotės poveikio vadinamas treniruotumu.
Treniruotumo laipsnio keitimasis ir yra sportinės treniruotės proceso rezultatas. Sportinė treniruotė kibernetikos aspektu — sudėtinga dinaminė sistema, kurioje valdančiosios sistemos vaidmuo tenka pedagogui—trene¬riui, valdomosios — sportininkui.
Pagrindinis sportinės treniruotės tikslas yra kuo geresni sportiniai rezul¬tatai. Siekimas šio tikslo yra labai reikšmingas sportuojančio jaunimo sti¬mulas, padedantis nugalėti šiuolaikinės sportinės treniruotės sunkumus, ver¬čiantis kruopščiai studijuoti jos dėsnius ir taisykles, laikytis griežto higienos režimo, sunkiose varžybų kovose siekti pergalės.
Labai svarbu, kad kiekvienas sportininkas suprastų, jog sportiniai laimė¬jimai ir pergalės nėra tik jo asmeninis reikalas. Sportinėje treniruotėje turi stiprėti sportuojančių sveikata, tobulėti fizi¬nis parengimas, sportinė technika ir taktika, tvirtėti moralinės ir valios savy¬bės, vystytis specialios fizinės savybės ir speciali technika, praktiniai įgūdžiai treniruotėje ir varžybose, gausėti sportinės treniruotės teorijos ir metodi¬kos žinios.
Darbo tikslas: išanalizuoti pagalbinius judriuosius žaidimus, jaunųjų krepšininkų pasiruošime
Darbo uždaviniai:
1. Naudojantis moksliniais literatūriniais šaltiniais, išsiaiškinti, kokie yra judrieji žaidimai;
2. Išanalizuoti, kokie pratimai geriausiai palaiko krepšininkų formą;
3. Išsiaiškinti, kokio parengimo reikia, ruošiant profesionalius krepšininkus.

1. Parengiamieji judrieji žaidimai

Parengiamieji judrieji žaidimai, tai judrieji žaidimai su krep¬šinio technikos veiksmais ar jų elementais. Parengiamieji žaidimas naudojami pirmosiose vidurinės mokyklos klasėse, VSM parengia¬mosiose grupėse, be to, įvadinėje pamokos dalyje per krepšinio pamokas. Pavyzdžiui, gaudynių žaidimai moko įvairiai bėgti, sustoti, keisti kryptį, išlaikyti pusiausvyrą. Žaidimai su kamuoliais pratina pajusti kamuolį, moko ji gaudyti, perduoti. Gaudynės poromis pra¬tina prie puolėjo ir gynėjo funkcijų. Kiek sunkesni tokio pobūdžio žaidimai, naudojami įvairaus pasirengimo krepšininkų treniruotėse, turi konkretų tikslą. Pavyzdžiui, gaudynės poromis, varant kamuolį, moko gerai varyti kamuolį, žaidimai su kamuolio perdavimais ugdo sugebėjimą tinkamai perdavinėti kamuolį, naudoti apgaulingus ju¬desius prieš perduodant kamuolį, greitai apsispręsti ir t.t
Be to, judriųjų žaidimų emocionalumas palengvina fizinį krūvį.

Parengiamieji pratimai
Tai nesudėtingi, naudojami technikos veiksmams ir jų junginiams mokyti bei tobulinti reliatyviai pastoviomis sąlygomis pratimai. Pagrindinis jų uždavinys — gerinti tech¬nikos veiksmo atlikimą. Šiuos veiksmus ir jų derinius reikia taisyk¬lingai atlikti kuo daugiau kartų.
Štai keli paprasčiausi parengiamieji pratimai:
1. Kamuolio perdavimai poromis vietoje, bėgant per aikštelę.
2. Kamuolio perdavimai ketvertais (1 pav.}.
3. Kamuolio varymas keičiant varymo kryptį, ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.23 KB
Autoriusevaldas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word krepsinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą