Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lėtas valsas ir jo mokymo metodika

Lėtas valsas ir jo mokymo metodika

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Lėto valso atsiradimo istorija. Poros laikysena ir elegancija. Kūno linijos pagal Bobį Irviną ir Aleksą Murą. I metodas. II metodas. Pastabos apie kontakto laikymą. Geriausias pratimas kontaktui lavinti. Bendrieji mokymo principai. Pedagogo vaidmuo. Pedagoginis taktas. Pedagogo autoritetas. Pedagoginis meistriškumas. Lėto valso mokymo metodika. Dažniausiai daromos klaidos ir jų taisymas. Pakilimo mokymas. Nusileidimo mokymas. Norint šokti teisingai. Vyro klaidos. Svingas, PKJ (priešingas kūno judesys), pasvirimai, energijos sukaupimo dėsnis, pakilimai ir nusileidimai. Pasvirimai. Priešingas kūno judesys (PKJ). Pakilimai ir nusileidimai. Pakilimai ir energijos sukaupimo dėsnis. Išvados.

Ištrauka

Sportinio šokio metodika dar nėra pakankamai susiformavusi, nors literatūros yra nemažai. Reikalingas ilgamečio darbo apibendrinimas, o tai tik pradedama daryti. Viena aišku, kad sportinio šokio mokymas remiasi bendraisiais mokymo principais. Metodikos analizavimas aktualus kiekvienam sportinio šokio treneriui,taip pat šokio pedagogams, kurie moko pramoginių, buitinių, bei sportinių šokių.
Savo darbe aptarsiu klasikinio sportinio šokio ypatumus, jo atsiradimo istoriją, mokymo metodiką, dažniausiai atliekamas klaidas ir jų taisymą, svingą, priešingą kūno judesį (PKJ), laikyseną šokant klasikinius svinginius šokius, eleganciją ir daugelį kitų ne ką mažiau svarbių dalykų. Didžiausia dėmesį skirsiu lėtam valsui, tačiau daugelį pratimų, idėjų ir mokymo metodikų galima pritaikyti mokant kitus svinginius šokius, tokius kaip fokstrotas, vienos valsas ir kvikstepas.
Būtina atkreipti dėmesį į pedagogą. Į jo meistriškumą, autoritetą, taktą (lot. "tactus" – prisilietimas, pojūtis), moralės ypatumus ir žinoma išsimokslinimą, žinių turėjimą. Todėl bus paliesta ir ši, mano manymu, itin svarbi tema. Žinoma visi pedagoginiai principai remiasi bendraisiais tikslais: udytojo ir ugdytinio santykių analizavimas, dvasingumo ir tautiškumo diegimas, taip pat savišvieta ir saviaukla ir dar daug svarbių klausimų, kurių šiame darbe giliau neanalizuosiu. Paminėsiu tik pagrindinius ir svarbiausius, ypač vadovo, vaidmenis, ugdant dorus sportinio šokio atlikėjus.


Lėto valso atsiradimo istorja

Visame pasaulyje yra tik du šokiai šokami ¾ taktu. Tai vienos valsas dar vadinamas greituoju, ir lėtasis valsas, vadinamas angliškuoju.
Žodis "valsas" kilęs iš vokiškojo žodžio "waltzen", kuris reiškia kelionę ir sukimąsi. Šis šokis taip buvo pavadintas tik 8-ojo šimtmečio pabaigoje. Tačiau valso užuomazgų jau būta XII ar XIII amžiuje.Jis atsirado iš Alpių kraštuose poromis šoktų piršlybų šokių ir šokių sukantis. (Peteris Volfas "Šokiai". Kaunas, 1998m.)
Lėtas valsas (kitur vadinamas anglų valsu, Didžiojoje Britanijoje paprastai valsu) susiformavo iš Vienos ir Bostono valsų. Vienos valso žingsneliai bėgo šokio kryptimi, Bostono valso įstriža šokio krypčiai linija (jis dar buvo vadinamas diagonaliniu valsu). Trys Vienos valso žingsniai tilpo viename takte, o trys Bostono valso žingsniai – dviejuose taktuose. Bostono valsas tapo madingu aukštosios visuomenės šokiu apie 1903 – 1918 metus.
Franko ir Pegi Spanserių knygoje "Come dancing" pažymėta, kad lėtojo valso pradžia buvo "diagonal waltz", kurį sukūrė anglų šokių mokytojas ir BBC orkestro vadovas Victoras Slivestras. Jis tapo čemionu šokdamas valsą naujuoju stiliumi lėtu tempu. Šis šokimas buvo nepanašus į ankstesnį valso sukimąsi vietoje.
Dvidešimto amžiaus pradžioje valsas buvo svarbiausias šokis. Manoma, kad lėtam valsui atsirasti padėjo lėtas anglų būdas. Taip pat jaunosios šokėjų kartos "šokių revoliucija", propaguojantį šokimo būdą panašų į natūralų judėjimą, vaikščiojimą. Lėtojo valso istorija siejama su naujo šokių stiliaus atsiradimu. Jis buvo pavadintas anglų stiliumi. Anglų šokių mokytojai, stebėdami gražų, natūralų šokėjų judesį, sukūrė naują teoriją ir šokių techniką, paremta natūraliu kūno judesiu. Ši teorija bei technika nagrinėjama ir šiandien.
1921 metų spalio įvyko anglų šokių mokytojų konferencija, kuri sudarė šokių ekspertų komitetą. Šis komitetas nutarė, kad šokant kelius reikia laikyti nedideliu atstumu, o pėdas lygiagrečiai. Minėtoje konferencijoje buvo apibrėžtas valso šokimas lėtu tempu ; žengti, žengti, pristatyti (sujungti pėdas). Nustačius viską apimančią šokių techniką ir pagrindines taisykles (priešngas kūno judesys, pasvyrimai, pakilimai ir nusileidimai), lėtasis valsas greitai išpopuliarėjo ir 1926 metais buvo įtrauktas į šokių programą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-16
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.56 KB
AutoriusAija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasProf. S. Idzeleviciene
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Prof. S. Idzeleviciene
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą