Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Trumpų nuotolių bėgimas

Trumpų nuotolių bėgimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Trumpų nuotolių bėgimo technika. Žemo starto technika. Bėgimas iš žemo starto. Nuotolio bėgimas.

Ištrauka

Trumpų nuotolių bėgimas lengvojoje atletikoje užima pa¬grindinę vietą. Aukštas sportininkų, meistriškumas, greitumas nulemia beveik visų lengvosios atletikos rungčių, ypač estafe-čių, barjerinių bėgimų, vidutinių nuotolių, šuolių rezultatus. Ant¬ra vertus, kaip treniruotės priemonė, sprinto bėgimas padeda efektingai siekti rezultatų beveik visose sporto šakose.
Greitumas, kaip fizinė savybė, žmogaus amžiuje pasireiškia anksčiausiai, bet greičiausiai ir prarandamas. Kaip rodo statisti¬niai duomenys ir olimpinių žaidynių patirtis, sprinteriai pirmau¬jančiųjų gretose retai išsilaiko daugiau kaip trejus ketverius me¬tus. Todėl ir kiekvienose olimpinėse žaidynėse greito bėgimo at¬stovai pasikeičia beveik visu 100 %.
Svarbiausias racionalios sprinto bėgimo technikos požymis ¬lengvumas ir bėgimo judesių laisvumas, atliekamas plačia ampli¬tude ir didžiausiu dažnumu.

Žemo starto technika
Trumpų nuotolių bėgimai pradedami iš žemo starto, nuo at¬ramėlių. Ši padėtis sportininkui patogiausia, nes iš jos galima greitai pradėti bėgimo judesius. Atramėlės gali būti išdėstytos labai įvairiai. Vieni sportininkai priekinę atramėlę stato arti starto linijos, kiti - pastato šalia antrosios, o dar kiti atramėles išdėsto vienodais atstumais nuo starto linijos. Dažniausiai atramė¬lių išdėstymą nulemia sportininko ūgis, svoris, kojų ilgumas ir stiprumas, judesių reakcijos greitumas, rankų ir plaštakų jėga.
Pradedantiesiems patartina statyti pirmąją atramėlę maždaug pusantros pėdos nuo starto linijos, o antrąją -per blauzdos ilgį toliau nuo pirmosios., Tokiu būdu atramėlės bus išdėstytos taip: pirmoji - 40 cm nuo starto linijos, antroji - dar tiek pat už jos. Toks atramėlių išdėstymas vadinamas paprastu, standartiniu.
Pasiekus tam tikrą meistriškumo laipsnį, atramėlės gali būti išdėstomos ir kitaip. Kartais priekinė atramėlė bent kiek nuke¬liama prie užpakalinės (atitolinta padėtis), rečiau – užpakalinė prie priekinės (priartinta padėtis).
Iš atitolintos padėties (50-35 cm) dažniausiai startuoja aukš¬taūgiai bėgikai. žemo ūgio, staigūs ir stiprių kojų bėgikai daž¬nai daro atvirkščiai - pasinaudoja priartinto starto variantu (35-25 cm). Visais atvejais arčiau starto linijos stovinti koja ne¬turi išsikišti tiek, kad atsirastų prieš antrosios kelį, o starto pa¬dėtis turi būti patogi bėgikui. Stipresnioji koja įremiama į prieki¬nę atramėlę, į antrąją - si1pnesnioji. Atramėlės viena nuo kitos yra atitolę per 12-15 cm (maždaug per pėdos plotį).
Daugelis žymių sprinterių startuoja paprastu būdu, t. y. po komandos "Dėmesio!" sportininkas savo svoriu remiasi į taką keturiuose taškuose, per daug neapkraudamas nei rankų, nei kojų, kaip tai daroma, startuojant kitais būdais.
Po komandos "Dėmesio!" reikia neskubant pakelti dubenį, pa¬svirti į priekį už starto linijos, kartu jaučiant pėdomis atramė¬les. Kojų kelius patartina nežymiai suglausti, kad judesys į prie-kį būtų tikslesnis, kryptingesnis. Geriau ištreniruoti, stiprių kojų at1etai dubenį pakelia šiek tiek aukščiau pečių linijos, kad jų nugaros pasvirimo kampas su žeme sudarytų 20-30". Pradedan¬tiesiems patartina dubenį pakelti aukščiau (pasvirimas 30-40°). Šiuo atveju kojos per kelio sąnarį mažiau sulenkiamos ir star¬tuojančiam lengviau atsispirti. Dubens pakėlimo ir pasvirimo į priekį kriterijumi gali būti užpakalyje stovinčios kojos blauz¬dos ir šlaunies kampas: atskyrininkui - 100-110°, pradedančiam sportininkui - 120-130°. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-23
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis139.23 KB
Autoriusziegzdrinis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasI. Kabišaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word begimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 11 Klasė/kursas
  • I. Kabišaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą