Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportinių varžybų organizavimas

Sportinių varžybų organizavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslai. Uždaviniai. Svarbiausi bruožai organizuojant varžybas. Sportinių varžybų klasifikacija, sistemos. Varžybų nuostatai, tikslai, uždaviniai, paraiškos. Išvados.

Ištrauka

Sportinės varžybos – svarbus bendrosios tautos kultūros komponentas, pasireiškiantis sudėtinga žmogaus fizinių, intelektualinių, ir psichinių galių išraiška.
Sportinės varžybos, sukviečia daugybę žmonių, laimi vienetai, o švenčia milijonai. Sportininkai dovanoja žmonėms džiaugsmą, ugdo patriotizmo jausmus savo šaliai, atskleidžia žmogaus grožį, rodantį fizinį ir dvasinį asmenybės turtingumą.Patiriame didelį džiaugsmą galėdami išvysti gerai organizuotą sportinį renginį, tai puiki laisvalaikio leidimo forma, gražus renginys žiūrovams, treneriams,sportininkams.
Šiuolaikinėje visuomenėje sportas ir sportiniai renginiai įgauna vis didesnį populiarumą. Didesnio masto renginiai ir varžybos sulaukia eilės šalių miestų pasiūlymų būti jų rengėjais, tam sudaromos tinkamos sąlygos jų organizavimui, sukuriamos naujos sporto bazes, jų infrastruktūra.
Sportiniai renginiai propaguoja sveiką gyvenseną, kūno kultūrą ir sportą, ugdo estetinį žmogaus skonį. Sportinės šventės tai įvairių sportinių, kultūrinių ir meninių – tematinių priemonių kompleksas.
Varžybų ir renginių operatyvumas, sklandumas labai priklauso nuo varžybų organizatorių ir teisėjų kolegijos darbo. Kuo didesnio masto renginiai, tuo sudėtingiau juos vykdyti.
Sportas – svarbi ir pasaulyje populiari fizinio auklėjimo, pramogų ir efektyvaus poilsio priemonė, kurios pagrindinis skiriamasis bruožas yra varžybos. Todėl nieko nuostabaus, kad šalia bendrųjų žmogaus vertybių labai vertinami sportininkų rekordą, pergalės pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse. Sportas ir rekordai, kurie stimuliuoja tobulėjimą – tai žmogaus evoliucijos barometras. Sportas sparčiai kečiasi. Jis plečiasi kiekybiškai įtraukdamas vis daugiau žmonių ir auga kokybiškai – mažėja sekundžių, daugėja metrų ir kilometrų, sudėtingesnės varžybų programos.
Šiandieniniame sporte išskiriamos trys pagrindinės sporto rūšys : olimpinis sportas, sportas visiems ir profesionalusis sportas.
Olimpinis sportas – tai svarbiausia tarptautinio sporto sąjūdžio, propaguojančio humanistines vertybes, kurios atitinka olimpizmo sampratą, apraiška šiuolaikinio visuomenės gyvenimo ir tarpvalstybinių santykių sudedamoji dalis. Ryškiausias olimpinio sporto bruožas – sportininkų varžymasis ir specialus rengimasis varžytis. Olimpinio sporto tikslas – siekti kuo geresnių olimpinio sporto šakų rezultatų. Be to, įgyvendinami ir svarbūs socialiniai tikslai – stiprinti žmonių sveikatą, fiziškai ir doroviškai tobulėti, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir savitarpio supratimą, skleisti olimpizmo principus kituose visuomeninio gyvenimo srityse, kurti ir plėtoti materialinę sporto bazę. Aukščiausias sportininkų renginio įvertinimas –olimpinio medalio iškovojimas.
Sportas visiems apima kūno kultūros priemonių naudojimą harmoningam žmogui ugdyti, sveikatai stiprinti ir palaikyti, ligų profilaktikai. Jis padeda pažinti save savo fizines galias, moko racionaliai ilsėtis. Svarbiausias šio sporto tikslas - suteikti galimybę visų visuomenės sluoksnių, grupių žmonėms nepriklausomai nuo jų rasinės, etninės priklausomybės, užimamų pareigų ir vietos visuomenėje daryti fizinius pratimus, sportuoti. Pagrindiniai sportas visiems uždaviniai – propaguoti aktyvų judėjimą ir praktiškai tai diegti, skatinti kuo ilgiau aktyviai judėti, mokyti sveikos gyvensenos ir praktiškai tai įgyvendinti.
Profesionalus sportas – tai pramogų biznio sfera, kur svarbiausias laimėjimų kriterijus – pajamos. Sportinis meistriškumas, labai geri rezultatai – tai svarbiausia priemonė pelnui gauti.
Skiriamieji profesionalų sporto bruožai – plėtoti tas sporto šakas, kurios gali duoti pelno ( krepšinis, ledo ritulys, beisbolas, boksas ir kt. ) siekti sudaryti ir išlaikyti varžybose nepaprastai didelę konkurenciją, be kurio sporto šaka netektų patrauklumo ( mažėtų žiūrovų, rėmėjų, televizijos domėjimasis ja ), ieškoti žiūrovus pritraukiančių sporto žvaigždžių ir jas populiarinti. Profesionaliojo sporto funkcijos – išlieti susikaupusią energiją ir įtampą visuomenei priimtinomis formomis, ugdyti visuomenės narius geriausių sportininkų pavyzdžiu, populiarinti ir skatinti žmones domėtis sportu bei sportuoti. Už dalyvavimą varžybose ir pasiektus rezultatus sportininkas gauna atitinkamą materialinį atlygį pagal sudarytą sutartį.

TIKSLAS : Paanalizuoti sportinių varžybų organizavimą.
UŽDAVINIAI : 1. Susipažinti su sportinių varžybų klasifikacija ir varžybų sistemomis.
2. Apžvelgti varžybų nuostatus, tikslus ir uždavinius.
3. Apibūdinti varžybose dalyvaujančių komandų paraiškas.
4. Panagrinėti žiūrovų,dalyvių ( sportininkų ) saugumo ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis26.89 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word papildomas ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą