naudingas 0 / nenaudingas 0

Studentų fizinis parengtumas

12345678910
Aprašymas

Įvadas. Studentų fizinio parengtumo ir sportinio meistriškumo ugdymas. Lietuvos studentų laimėjimai. Lietuvos studentų sporto asociacijos įkūrimas ir veikla. Išvados.

Ištrauka

Stagnacijos metais dalies studentų pažiūra į kūno kultūrą ir sportą buvo gana abejinga. Mažai fiziškai judantis jaunimas vis labiau silpnėjo, daugiau studentų buvo paskiriama į specialiąsias medicinos grupes arba dėl savo sveikatos būklės visiškai atleidžiama nuo fizinių pratimų.
Tai kėlė nemažą aukštųjų mokyklų kūno kultūros katedrų ir rektorių susirūpinimą. Šie klausimai buvo nagrinėjami rektoratuose bei Lietuvos aukštojo ir specialiojo vidurinio mokslo ministerijoje, ruošiamos programos šiems trūkumams išgyvendinti.
Lietuvos studentų kūno kultūrą ir sportą gan neblogai finansavo "Žalgirio" SSD bei Lietuvos TSR aukštojo ir speciajiojo vidurinio mokslo ministerija per aukštųjų mokyklų sporto klubus ir rektoratus, didelio meistriškumo sportininkams studentams buvo leidžiama mokytis pagal individualius planus, todėl ir Lietuvos rinktinių pagrindą sudarė studentai.
Respublikinė studentų sporto taryba kovo mėnesį surengė V studentų žiemos sparakiada, joje dalyvavo 11-os aukštųjų mokyklų komandos. Didįjį prizą laimėjo VPI komanda, 2 vietą užėmė LKKI, 3 vietą – VVU, 4 vietą – KPI, 5 vietą – VISI, 6 vietą – ŠPI.
Lietuvos aukštojo ir specialiojo vidurinio mokslo ministerija drauge su LLKJSCK, Lietuvos valstybiniu sporto komitetu bei Švietimo, aukštųjų mokyklų ir mokslo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų komitetu jau dešimtąjį kartą susumavo aukštųjų mokyklų socialistinio lenktyniavimo rezultatus. Tarp fizinio auklėjimo katedrų geriausiai pasirodė VISI – 1 vieta, VDI – 2 vieta, LŽŪA – 3 vieta, KPI – 4 vieta, LVA – 5 vieta, VPI – 6 vieta ir kt.
Rengiantis sąjunginei universiadai buvo sudarytas organizacinis komitetas, kuriam vadovavo Aukštojo ir specialiojo vidurinio mokslo ministro pavaduotojas R. Podagėlis, o štabui – Lietuvos "Žalgirio" RT sporto klubo direktorius V. Podbereckas. Tais mokslo metais 400 studentų, respublikos rinktinių nariams ir kandidatams, leista studijuoti pagal individualius planus, o žemesnio meistriškumo sportininkams, respublikos rinktinių nariams, rengiantis žaidynėms leista mokytis pagal individualius grafikus.
Liepos mėnesį prasidėjo Sąjunginė universiada-88. atrankinės futbolo varžybos vyko Tauragėje. Jose tarp dalyvavusių 6 komandų Lietuvos rinktinė, sudaryta iš VPI, VVU ir LKKI studentų, užėmė pirmą vietą ir iškovojo teisę dalyvauti finale. Finalą taip pat laimėjo ir pelnė universiados čempionų vardą. Rinktinei vadovavo treneris E. Riabovas.
Lietuvos studentų delegacijai šioje universiadoje sekėsi gerai, užėmė 6 vietą tarp TSRS respublikų komandų. Į bendrą taškų sumą buvo įskaičiuojami studentų pasiekti rezultatai Seulo olimpinėse žaidynėse. Pagal šiuos rezultatus L ietuva po Rusijos ir Ukrainos užėmė trečią vietą. Tarp aukštųjų mokyklų sporto klubų "Šviesos" krepšininkai užėmė antrą vietą, "Atleto" akademinio irklavimo komanda – pirmą, o Lietuvos rinktinė – irgi pirmą vietą, "Politechnikos‘ orietavimosi sporto komanda buvo trečia, "Šviesos" rankininkai – antri.
Lietuvos studentai individualiose rungtyse laimėjo 2 aukso, 6 sidabro ir 6 bronzos medalius, o komandinėse rungtyse – 4 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos medalius. Tai buvo gana svarūs Lietuvos studentų laimėjimai TSRS universiadoje, kurios finalinėse varžybose dalyvavo per 4960 sportininkų, 11-ai Lietuvos studentų buvo įskaityti papildomi taškai už rezultatus, pasiektus olimpinėse žaidynėse.
1988 metais Lietuvos studentai pasiekė ir daugiau gražių pergalių Europos ir pasaulio sporto arenose. Štai LKKI studentės J. Vilutytė ir I. Jonkutė tapo Europos merginų krepšinio čempionėmis. Įsteigta žymaus krepšininko ir mokslininko S. Stonkaus krepšinio taurė, dėl kurios rungtyniavo 9 aukštųjų mokyklų komandos. ...