Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinio aktyvumo sveikatinamoji reikšmė, teigiamas poveikis

Fizinio aktyvumo sveikatinamoji reikšmė, teigiamas poveikis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Fizinio aktyvumo samprata. Fizinio aktyvumo sveikatinamoji reikšmė. Sveikatos stiprinimas fiziniais pratimais. Fizinių pratimų paskirtis. Fiziniai pratimai ir stresas. Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Aktualumas. Apie judėjimo, arba judamojo aparato ir sąmoningai valdomo aktyvumo svarbą sveikatai yra žinoma nuo neatmenamų laikų. Judėjimas - tai kiekvienos būtybės gyvybingumo požymis. Poreikis judėti ir būti aktyviam biologiniu požiūriu yra gyvenimo ir sveikatos pagrindas. Būti aktyviam ir sveikam – natūralus žmogaus troškimas. Sveikas ir tvirtos dvasios žmogus yra laimingas, nes jis gerai jaučiasi, sugeba rasti pasitenkinimą dirbdamas, turi galimybių tobulėti. Psichinių ir fizinių organizmo jėgų harmonija padidina sveikatos rezervus ir sudaro sąlygas žmogui kūrybiškai pasireikšti daugelyje mūsų gyvenimo sričių.
Problematika. Techniškai išsivysčiusių šalių visuomenėje gamybos mechanizavimas, transporto motorizavimas, buities technizavimas bei sėdimas darbas sumažino poreikį judėti. Susidarė objektyvios sąlygos, dėl kurių žmogus buvo priverstas keisti gyvenimo būdą. Paplito pasyvus gyvenimo būdas, netruko pasireikšti ir jo pasekmės. Atsirado hipokinezės (nepakankamo fizinio aktyvumo) problema. Todėl fizinio aktyvumo ir sveikatos palaikymas yra viena iš svarbiausių problemų. Todėl šiuolaikinės visuomenės sveikatos stiprinimo tikslas turėtų būti nukreiptas į sveikatą stiprinantį fizinį aktyvumą kiekvieną dieną.
"Sveikatingumo judėjimas, būdingas Vakarų šalims, dabar plinta ir Rytų europoje bendru pavadinimu – sportas visiems. Lietuvoje vis labiau sportas įgauna rekreacinį pramoginį pobūdį, atsiranda naujų šiuolaikinių judėjimo formų, labiau atsižvelgiant į įvairaus amžiaus žmonių poreikius. Poilsio, laisvalaikio, mados srityje, mene padidėjo gražaus kūno statusas, fizinės sveikatos reikšmė, atsirado įvairių dailymankštės (fitness) rūšių, padidėjo fizinio aktyvumo, susijusio su išvaizdos ir kūno grožio gerinimu, poreikis". (Adaškevičienė, 2004, p. 70).
Šio darbo tikslas - suteikti žinių apie fizinio aktyvumo sveikatinamąją reikšmę žmogaus organizmui.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, kaip fiziniu aktyvumu stiprinama bei palaikoma visuomenės sveikata.
2. Aptarti fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos svarbą.
3. Nusakyti būdus, kuriais žmonės siekia pažinti save, įsiklausyti į savo kūną, ugdyti fizinę bei dvasinę ištvermę, kuri itin reikalinga stresinėse, kritinėse situacijose.
4. Pateikti organizmo pažinimo formas, kurios padeda teisingai įvertinti sveikatos būklę.
5. Atskleisti organizmo darbą gerinančius būdus, kurių dėka didėja fizinis aktyvumas ir pajėgumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-16
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis21.51 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word refer.fizin.aktyv. [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą