Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinis aktyvumas. Fizinio aktyvumo įtaka sveikatai

Fizinis aktyvumas. Fizinio aktyvumo įtaka sveikatai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

"Fizinis aktyvumas, jo įtaka sveikatai". Įvadas. Sveikas gyvenimo būdas. Fizinio aktyvumo nauda. Menkas fizinis aktyvumas. Moksleivių fizinių galių ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena epocha turėjo savo požiūrį į žmogaus gyvenimą, savitai vertino žmogaus grožį. Žmogus tapo didis savo protu, galingas fiziniu išsivystymu ir kilnus savo dvasia. Žmogaus tobulėjimas, siekiai, išsilavinimas, išmintis ir dora priklauso nuo paties norų, pastangų. Apie žmogų geriausia spręsti iš jo paties požiūrio į save, į kitus žmones. Žmoniją visada rūpėjo fiziškai ir dvasiškai tobulo žmogaus idėja.
Anų laikų filosofai, pedagogai kėlė ir brandino visapusiškos asmenybės ugdymo įdėją. Jie pabrėžė būtinumą stiprinti sveikatą, plėtoti fizinę prigimtį ir galias.
Dabartinėje epochoje tobulo žmogaus supratimas kitoks – dominuoja dvasinis pradas. Vis dėlto dvasinis žmogus turi turėti gerus fizinius duomenis, tvirtą kūną. Žmogus turi rūpintis savo sveikata, fizine galia, kūno grožiu. Sveikatą mes suvokiame kaip visų organizmo sistemų gyvybingumo harmoniją. Mūsų laikmečiui būdinga labai sparti socialinė, mokslinė bei techninė plėtra. Biologiniai procesai, skirtingai nuo socialinių, kinta labai lėtai (per dešimtis ir šimtus tūkstančių metų). Socialiniai veiksniai žmogaus organizmui kelia vis naujus reikalavimus. Todėl šiandieninis žmogus verčiamas mąstyti ir veikti daug greičiau už savo protėvius. Mūsų protėviai gyveno ir dirbo glaudžiai sąveikaudami su gamta, jos ritmais. Žmogus buvo ir gamintojas, ir vartotojas (šiuo metu - tik vartotojas). Siekdamas palengvinti savo dalią, žmogus, ilgainiui pradėjo konstruoti įrenginius. Mokslinė ir techninė pažanga, išlaisvinusi žmogų nuo alinančio fizinio darbo, drauge labai apribojo jo biologinės evoliucijos stimulą - fizinį aktyvumų.
Šiuolaikinis gyvenimo tempas verčia mus prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios aplinkos reikalaudamas iš mūsų, sugebėjimo, žinių, aukštos profesinės kvalifikacijos. Aktyviai gyventi, įveikti visus sunkumus galėsime turėdami gerą sveikatą. Sveikata didžiausias valstybės ir kiekvienos tautos turtas - tai fizinė, psichikos ir socialinė gerovė. Sveikatos būklę nulemia eilė ekonominių ir socialinių veiksnių: tai kur žmonės gyvena, turi ar neturi darbą, kokiomis paslaugomis ir parama gali naudotis, kokios būklės yra juos supanti aplinka. Sveikata - tai ne tik sportavimas, gera mityba, nerūkymas ar gyvenimas sveikoje aplinkoje, ar darbo turėjimas. Tai greičiau yra visos šios ir kitokios veiklos visuma.
Šiuo metu Pasaulinė Sveikatos organizacija ypatingai daug dėmesio kreipia į sutrikimų, sąlygotų netinkamo žmogaus gyvenimo būdo, žalingų įpročių, prevenciją. Akcentuojami tokie veiksniai, kaip fizinio aktyvumo skatinimas ir požiūrio į taisyklingą mitybą formavimas. Abu šie veiksniai negali egzistuoti vienas be kito, nes vienu atveju, kai sureguliavus mitybą žmogus išlieka fiziškai pasyvus, nauda gali būti menkavertė.
Norėdami užauginti sveiką jaunąją kartą turime nuo pat vaikystės ir paauglystės mokyti sveiko gyvenimo būdo. Lietuvos mokyklose yra įdiegta Universalioji sveikatos ugdymo programa. Vaikai Sveikos gyvensenos pagrindus išklauso kiekvieno dalyko mokytojo parengtoje programoje pagal amžių ir poreikius. Dar yra vykdomos ir tikslinės programos, tai Rūkymo prevencijos, Rengimo šeimai programos ir kt. Sveikatos ugdymo kursas gali būti dėstomas kaip atskiras dalykas arba integruojamas į kitų mokymo dalykų programą. Programa sudaryta spiralės principu – visi pagrindiniai klausimai tam tikrais intervalais kartojasi per visą mokymo laiką. Anksčiau išmoktos sąvokos ir žinios atsižvelgiant į amžių yra stiprinamos ir papildomos.
Vienas iš Pasaulio sveikatos organizacijos programoje "Sveikata visiems XXI amžiuje" pateiktų tikslų – siekti, kad visi visuomenės nariai pasirinktų sveikesnio gyvenimo būdą. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, Lietuvoje jau dvyliktą kartą vasaris skelbiamas sveikatos mėnesiu. Šios akcijos tikslas – propaguoti sveiką gyvenseną, ugdyti vaikų, paauglių bei suaugusiųjų sveikesnės elgsenos poreikį. Kadangi sveikata nėra neišsenkantis šaltinis, ją reikia nuolat tausoti, ugdyti ir stiprinti. Vienas reikšmingiausių sveikatos stiprinimo veiksnių yra pakankamas judėjimo aktyvumas. Sportas, fiziniai pratimai padeda sveikai gyventi, reguliuoja funkcinę organizmo veiklą, skatina aktyviai judėti, palaiko darbingumą, gerą nuotaiką. Sportas yra svarbi ir pasaulyje populiari fizinio auklėjimo, pramogų ir efektyvaus poilsio priemonė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.34 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc.dr. R. Proškuvienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word sveika gyv [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc.dr. R. Proškuvienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą