Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Krepšinis 1946-1951 metais

Krepšinis 1946-1951 metais

  
 
 
123456
Aprašymas

1946. Jaunų jėgų telkimo metai. 1947. Pirmieji naujo derliaus metai. 1948. Provincijos krepšinio stiprėjimo metai. 1949. Naujų varžybų metai. 1950. Aktyvūs lietuvių išeivijos krepšinio metai. 1951. Vėl gražių pergalių, bet ir vargo metai.

Ištrauka

Po septynerių metų pertraukos įvyko Europos vyrų krepši¬nio čempionatas. Deja, į Ženevą negalėjo atvykti pirmųjų trijų čempionatų nugalėtojai - Latvijos ir Lietuvos krepšininkai! Išeivijos lietuviai mėgino gauti teisę ten žaisti, bet negavo.
Kadangi stigo tarptautinių kontaktų, mūsų krepšinis, steng¬damasis išlaikyti savo gyvastį giliau ir plačiau leido šaknis Lie¬tuvoje. Geriausi lietuvių krepšininkai kaupė jėgas ir organiza¬vosi rungtyniauti su savo likimo draugais - kitų TSRS respubli¬kų krepšininkais.
Lietuvos moksleivių pirmenybėse tarp 17 stipriausių ekipų buvo Kauno 4-osios gimnazijos komanda, kuriai atstovavo nauji, perspektyvūs krepšininkai - Z.Sabulis, A.Dabkus ir kt. Nuo 194-ųjų kasmet imta rengti moksleivių spartakiadas. Buvo ieškoma veiksmingų Lietuvos čempionato rengimo sistemų: čempionatas vyko dviem grupėmis. Lietuvos čempio¬nais tapo LKKI krepšininkės ir Kauno "Žalgirio" krepšininkai
Dvi vyrų ekipos žaidė TSRS čempionate: Kauno "Žalgiris" aukščiausiojoje lygoje, "Dinamo" - pirmojoje.
Žinoma, ne itin gausus, patyrimo neturįs naujosios kartos krepšininkų būrelis, išsklaidęs jėgas, nebuvo pajėgus rungty¬niauti su kitų respublikų rinktinėmis. Todėl rasta gera išeitis -suvienyti jėgas ir siekti brandžių rezultatų TSRS čempionatuose.
Jau 1946-aisiais Lietuvos vyrų rinktinė - geriausiosios žaidė¬jų pajėgos - laimėjo Pabaltijo valstybių krepšinio čempionatą O pirmosios oficialios tarpvalstybinės pokario rungtynės Lietuva-Latvija įvyko metų pradžioje. Mūsų krepšininkai nugalėjo
Aktyvėjo išeivijos krepšinio gyvenimas. Toliau buvo steigia¬mi nauji klubai, rungtyniaujama. Vokietijoje, išeivių stovykloje įsteigtas Senefeldo lietuvių klubas "Kovas". Jo garbę gynė A.Birutis, A.Lauraitis, T. Gailius, V.Grybauskas ir kt.

1947
PIRMIEJI NAUJO DERLIAUS METAI

Vėl Lietuvos krepšininkai, tiesa, ne visa komanda, o tik ke¬turi, su TSRS rinktine dalyvavo Europos čempionate. Jauno¬sios kartos atstovai kauniečiai S.Butautas, J.Lagunavičius,

K. Petkevičius (iš Telšių) ir truputėlį vyresnis V.Kulakauskas iš¬sikovojo teisę tapti TSRS
rinktinės nariais (o tai buvo neleng¬va!) ir podraug įrodė, kad Lietuvos krepšinis, netekęs būrio ge-riausių krepšininkų, turi tvirtas šaknis ir toliau augina talen¬tus.
Keturi Nemuno krašto atstovai parvežė gimtinėn V Europos vyrų krepšinio čempionato aukso medalius.
Sutelkę jėgas, Lietuvos žaidėjai (visi stipriausi žaidė Kūno kultūros instituto ekipoje) laimėjo TSRS vyrų krepšinio čem¬pionatą Tbilisyje, dar kartą primindami pasauliui, jog Lietuva - krepšinio kraštas.
Mūsų krepšinį ir gimtinę tais metais išgarsino V.Kulakaus¬kas, V Sercevičius, S.Butautas, K. Petkevičius, J.Lagunavičius, V.Dzienis, A.Vilimas, V.Majorovas, J.Kilšauskas, P.Liutkevičius.
Laimėję TSRS jaunių krepšinio taurę, Kauno "Aušros" gim¬nazijos žaidėjai krepšinio aistruolius tikino, kad Lietuvos krepšinio rytojus taip pat žada būti giedras.
Krepšinis buvo populiarus ir tarp lietuvių išeivijos. Vokieti¬joje įkurta Lietuvių krepšinio lyga, kurioje rungtyniavo 7 lietu¬vių išeivių komandos.
Nors Lietuvos krepšininkės itin stambių pergalių nepasie¬kė, bet krepšinio horizonte pasirodė daug įdomių, talentingų, labai mylinčių (kaip gyvenimas parodė, ilgam ilgam) krepšinį žaidėjų: G.Sviderskaitė, O.Butautienė, LVaikutytė, A. Briedytė, O.Petrutytė, L. Miliukštytė, F.Bružaitė, L.Variakojytė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-27
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis9.56 KB
Autoriuschuliganke23
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Kuliešius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skrepsis 1946 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • J. Kuliešius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą