Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Individualūs golfo žaidėjų skirtumai

Individualūs golfo žaidėjų skirtumai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Žmogaus fizinių duomenų įvairovė. Kūnų tipai. Moterys. Jėga ir ištvermė. Moterų privalumai. Vyresniojo amžiaus golfo žaidėjai. Akomodacijos amžius. Bendra amžių charakteristika. Kairiarankiai. Paprastas testas. Dešiniarankio pranašumai.

Ištrauka

Žmogaus fizinių duomenų įvairovė

Savo "Žmogaus fizinių duomenų įvairovė" (Varieties of Human Physique) knygoje parašytoje 1940m. Dr. W.H. Sheldon‘as pristatė sistemą kuri klasifikuoja įvairius žmogaus kūno pavidalus. Tai buvo vadinama "Somatiniais kūnais". Nors toli nuo tikro mokslo tai suteikė pastabumą į kai kurių savybių atlikimą ir asmens charakteristikas, kurios buvo asocijuojamos su skirtingais kūnų sudėjimais. Trys pagrindinės klasifikacijos yra šios:
Endomorfas – tai kūno tipoas kuris yra apskritas, minkštas, mažų kaulų, turintis mažai raumenų ir daug riebalų apie klubus, pilve, rankose, šlaunyse, sėdmenyse. Šis kūno tipoas dažniausiai yra prastas atletinėse rungtyse, kurios reikalauja greičio, vikrumo, ištvermės arba šuolio.
Ektomorfas – tai kūno tipas kuris yra lieknai raumeningas, ir lieknų kaulų, trapus ir subtilus. Liemuo trumpas, o rankos, kaklas, kojos yra ilgos. Labai nedaug riebalų kūne. Kūnas dažniausiai tinka ištvermės sportui, ir visiškai netinka kontaktiniam sportui.
Mezomorfas – tai raumeningas ir didelių kaulų kūnas. Vidutinio ūgio, plačių pečių, plačios krūtinės, liemens ir šlaunų geriausiai apibūdina šį kūno tipą. Šio kuno savininkams labiausiai tinka sportas reikalaujantis daug jėgos.

Kūnų tipai

Jeigu yra direbamapagal vienodą formą, tai dažniausiai mūsų mokinys bus panašus į mus. Tai paprastai bus klaida kaip ir Davis‘ui Love III bandyti smūgiuoti kaip Lee Trevino, arba Andy Bean‘ui mėgdžioti Chi Chi Rodriquez‘ą. Žmonės dažniausiai įsisavina stilių dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Dažniausiai tai būna todėl, kad tai jiems tinka. Pavyzdžiui maži žmonės linkę turėti platesnį mostą, kadangi jiems reikia išgauti didenę jėgą. Aukštesniems žmonems žmonėms yra lengviau, kadangi jų rankų padėtis yra aukščiau. Todėl nereikia mokinio mokyti kaip smūgiuoti, ar lazdą laikant aukščiau ar žemiau, šis smūgit turi būti kuo naturalesnis, kaip jam patogiau.
Bloga pusiausvyra kaip ir gera pusiausvyra yra sutinkama visuose kūnų tipuose. Mažesniems žmonėms golfe surasti pusiausvyra yra lengviau. Jei yra arčiau atliekamo savo darbo ir tai leidžia jiems labiau kontroliuoti viską – tai privalumas. Tai yra todėl kad jų pusiausvyros taškas yra arčiau žemės, juos mažiau veikia vėjas, ir jie pasimėgaudami gali labiau susikoncentruoti i smūgį ir kamuoliuką. Didesnis mostas, mažiems žmonėms yra yprasta iš prigimties. Jiems reikia mažiau susilenkti negu aukštesniems žaidėjams.
Aukštesnieji žmonės turi privalumą, tai platesnis smūgis, tai yra privalumas jei distancija iki duobutės yra didelė. Bet jiems labiau reiktų susikoncentruoti į tikslumą ir koordinaciją. Kuo aukščiau yra kūno centras, tuo sunkiau yra išlaikyti pusiausvyrą – vieną iš pagrindinių golfo sudedamųjų dalių. Aukšti žmonės yra priversti labiau kontroliuoti smūgio centrą. Yra tendencija, kad aukšti žmonės netaisyklingai atlikdami mostą gali susilaužyti ranką.
Vėjas ir nelygus paviršius, labai trukdo aukštiems žmonėms išlaikyti stabilią pusiausvyrą. Mosto greitis dažniausiai bus ilgesnis ir lėtesnis negu mažesnių žmonių.
"Sunkiasvoris" golfo žaidėjas dažniausiai turi skirtingą rankų padėtį. Šių žaidėjų rankos dažniausiai būna išsuktos į išorę. Sunkiasvoriams žaidėjams labiau seksis žaisti jeigu jie stovės vidutiniu atstumu nuo kamuoliuko. Pašaliniai judesiai tokio tipo žaidėjui tik kliudys. Šio tipo žmonėms praktiškai neįmanoma ištiesti kairės rankos aukštyn mosto metu.
Pasiruošimo metu apkūniam žaidėjui galite padėti leisdami priekinę koją pasukti į išorę, nedaug į dešinę. Ši poza padės žaidėjui tai pasukti klubą kaip reikia, tai vienas iš sunkiausių judesių tokio tipo žaidėjams. Išmokyti atlikti šį judesį yra gana paprasčiau negu pakelti rankas į reikiamą aukštį.
Profesionalai turėtų suprasti svarbiausius mokinio trūkumus ir stengtis juos panaikinti. Stengtis panaudoti aukšto žmogaus platų mostą, mažo žmogaus žemą kūno centrą, ir sunkaus žmogaus svorį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-11
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.25 KB
AutoriusRimvydas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasTomas Pranevičius
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Golfas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Tomas Pranevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą