Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Krepšinio raida Lietuvoje (3)

Krepšinio raida Lietuvoje (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Pirmieji krepšinio gyvavimo metai Lietuvoje. 1925-ieji tarpvalstybinių rungtynių pradžios metai. 1937-1939 Lietuvos krepšinio triumfo metai. Permainų metai. Išsiskyrimų metai (1944). Nepriklausomas Lietuvos krepšinis. Išvados.

Ištrauka

Ką lietuviui reiškia krepšinis? Manau, kad dauguma lietuvių galėtų drąsiai atsakyti į šį klausimą. Dauguma išrėžtų: krepšinis yra tarsi antroji religija Lietuvoje, savotiška mūsų šalies vizitinė kortelė.
Čekų klasikinės muzikos pradininkas B.Smetana rašė: "Muzika – čeko gyvenimas". Mes galime pasakyti: "Krepšinis- lietuvio gyvenimas". Galime, nes pajutome šį nuostabų žaidimą širdimi. Argi ne taip?
Sportas — socialinis reiškinys, neatsiejama visuomenės kultūros dalis, nuoseklus ir nuolatinis fizinių ir dvasinių žmogaus galių plėtojimas, rengimas varžyboms ir dalyvavimas jose, siekiant geriausių sportinių rezultatų.
Krepšinis - komandinė sporto šaka, kurioje žaidžiama su kamuoliu. Krepšinis žaidžiamas aikštelėje, kurioje dviejų komandų žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų, mėtydami kamuolį į specialų krepšį. Tai populiariausia sporto šaka Lietuvoje ir viena populiariausių sporto šakų JAV, pietų ir pietryčių Europoje, buvusiose Tarybų Sąjungos šalyse.

Pirmieji krepšinio gyvavimo metai Lietuvoje.

Krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis daktaras Džeimsas Neismitas (James Naismith) 1891 metais. Naujosios sporto šakos paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemos metu, kai nėra sąlygų žaisti beisbolą ar amerikietišką futbolą. Originaliame žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Komandose buvo po 9 žaidėjus.Pačių pirmųjų krepšinio rungtynių rezultatas buvo tik 1:0.
Pirmosios žinios apie naują, kai kuriose pasaulio šalyse jau beveik tris dešimtmečius žaidžiamą žaidimą "basketbolą" Lietuvą pasiekė 1919 metais. Tiesa, buvo kalbama ne apie amerikietiškąjį, bet apie vokiškąjį šio žaidimo variantą; mažesnis kamuolys metamas į krepšį be skydų. Vėliau, 1921 metais, E. Kubiliūnaitės- Garbačiauskienės ir kitų merginų pastangomis buvo gautos tikrojo krepšinio taisyklės, o Kaune, Vytauto parke, įrengta pirmoji Lietuvoje krepšinio aikštelė, pradėta treniruotis, žaisti.
Lietuvoje krepšinis pradėtas populiarinti 1921 metais. Pirmieji šia sporto šaka susidomėjo Lietuvos Fizinio lavinimosi sąjungos (LFLS) sportininkai. Pirmosios krepšinio rungtynės įvyko Kaune 1922 m. balandžio 23 d. tarp Kauno rinktinės ir LFLS komandos. Tais pačiais metais moterų komanda dalyvavo pirmajame nacionaliniame čempionate. Vyrų komanda šiame čempionate žaidė 1924 metais.
1922m. Lietuvoje buvo dvi moterų ir dvi vyrų komandos. Moterys žaidė šešerias rungtynes. Vyrai- dvejas. Iš viso būta 35 žaidėjų ir vienos aikštelės. 1923m.Lietuvos čempionate dalyvavo keturios moterų komandos. Čempione tapusi "Aušros" gimnazija žaidė su Moterų mėgėjų rateliu( 4:8 ir 11:4 ), nugal4jo LFLS ( 13:9 ir 28:10) bei Komercijos mokyklą (21: 8). 1924m. surengiamas pirmasis Lietuvos vyrų čempionatas, kuriame dalyvavo trys komandos: LFLS I, LFLS II ir LDS . Pirmuoju čempionu tapo LFLS I. Buvo surengti pirmieji, tiesa, trumpalaikiai (dviejų dienų) krepšinio teisėjų kursai. Pirmąją teisėjo kategoriją įgijo keturi asmenys, tarp jų E. Garbačiauskienė ir S. Darius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-10
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.27 KB
Autoriusvilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Majauskienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word krepsinio referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • D. Majauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą