Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lietuvos ir Europos krepšinio raida antrojo pasaulinio karo metais 1939-1945

Lietuvos ir Europos krepšinio raida antrojo pasaulinio karo metais 1939-1945

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Prieš mūsų erą. 1939 metai. III Europos vyrų krepšinio čempionatas. 1940 metai. 1941 metai. 1942 metai. 1943 metai. 1944 metai. 1945 metai. Lietuvos komandos pirmąkart TSRS čempionate. III Europos vyrų krepšinio pirmenybių galutinė lentelė. Išvada.

Ištrauka

Populiari sporto šaka, o tokia Lietuvoje yra krepšinis, visuomet atlieka svarbias socialinės funkcijas: didina savo šalies prestižą, autoritetą ( varžybų rezultatais ) ir auklėja bei ugdo jaunimą. Krepšinis – tai viena populiariausių sporto šakų Lietuvoje, garsėjanti savo pergalėmis visame pasaulyje, išugdžiusi didelį būrį žinomų sportininkų, trenerių, teisėjų bei organizatorių.
Šis žaidimas pradėjo savo kelią dviejų grupių po devynis studentus kūno kultūros pratybose, siekiant kuklaus tikslo – paįvairinti studentų pratybas. Tai buvo naujas, labai paprastas, bet kartu neturintis tobulėjimu ribų žaidimas. Ir, svarbiausia, labai humaniškas. Atlikęs didžiulę kitų sporto šakų bei veiklos rūšių konkurenciją, XX a. pabaigoje užkariavo milijonų žmonių – vaikų, paauglių, jaunuolių, suaugusiųjų širdis ir imtas vadinti XXI amžiaus žaidimu.
Tarptautinė krepšinio federacija FIBA įsteigta birželio 18 d. Ženevoje, Šveicarijoje. Ją įkūrė aštuonių šalių federacijos - Argentinos, Čekoslovakijos, Graikijos, Italijos, Latvijos, Portugalijos, Rumunijos ir Šveicarijos. Organizacija rūpinasi krepšinio plėtra pasaulyje, organizuoja pagrindinius tarptautinius įvairių amžiaus grupių krepšinio turnyrus ir čempionatus ( pvz. pasaulio ir Europos čempionatai, R. Saportos taurės turnyras, R. Koračo taurės turnyras, Moterų Eurolyga ir pan. )
Į Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) duris Lietuvos krepšinio organizacija beldėsi du kartus: 1936 m. Lietuvos kamuolio žaidimo sąjungos krepšinio komitetas buvo patvirtintas FIBA nariu, o 1991 m. FIBA atkūrė Lietuvos krepšinio federacijos (nuo 1945 m. iki 1958 m. ši krepšinio organizacija vadinosi Lietuvos krepšinio sekcija) teises šioje tarptautinėje federacijoje.
Per neilgą Lietuvos krepšinio istoriją mūsų valstybės krepšininkai (vyrai) 3 kartus tapo Olimpinių žaidynių prizininkais, 3 kartus Europos čempionais, kartą Europos vicečempionais. Mūsų šalies moterų krepšinio rinktinė taip pat gali didžiuotis Europos čempionių ir vicečempionių vardais. Europos čempionais prieš keletą metų yra tapusios Lietuvos jaunimo ir jaunių krepšinio rinktinės. Kauno "Žalgirio" laimėjimai devintajame ir dešimtajame XX amžiaus dešimtmečiuose taip pat yra gerai žinomi senojo žemyno krepšinio aistruoliams. Mus nuolatos džiugina ir Lietuvos krepšininkai veteranai, laimėdami nugalėtojų ir prizininkų vardus pasaulio ir Europos čempionatuose.
Pasirinkau šį sporto šaką dėl to, kad jį mane domina jau nuo vaikystės. Krepšinis slepia savyje kažko daugiau negu žaidimas. Aš garbinu šį žaidimą, nes šis žaidimas vertina jaunų žmonių jėgas ir gebėjimus, teikia viltį ir pasitikėjimą, skatina siekti naujų aukštumų. Duoda kartais ir ne lengvų, bet gerų pamokų jaunimui rengiantis didžiajam žaidimui – gyvenimui.
Remiantis literatūros šaltiniais išnagrinėsiu Lietuvos ir Europos krepšinio raida II pasaulinio karo metais 1939-1945 metais. Prasidėjęs ir plintantis Antrasis pasaulinis karas, su juo susijusios permainos bei įtampa žmonių ir valstybių gyvenime stabdė, slopino, o kai kur ir visiškai sutrikdė įsibėgėjančio krepšinio ritmą ir raidą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.95 KB
Autoriuskarolina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word GATOWA VILNIAUS PEDAGOGINIS UNIVERSITETAS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą