Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kovos menai

Kovos menai

  
 
 
1234
Aprašymas

Wu Shu. Gong fu. Dziudo. Capoeira. Karate. Aikido. Ninjutsu. Muai Tai. Won Hwa Do. Wing Chun.

Ištrauka

Sveikata buvo ir bus svarbiausias dalykas visame pasaulyje, visais laikais. Norėdami pagerinti bei sustiprinti sveikatą, žmonės imdavosi įvairiausių priemonių. Taip rytuose gimė Wu Shu (kovos menai), kurių pagrindinis tikslas - savigyna bei sveikatos stiprinimas.
Dažnai klaidingai teigiama, kad Wu Shu yra tik sporto šaka, o tradiciniai kovos menai turėtų būti vadinami Kung fu. Wu Shu tiesiogiai išvertus reiškia "Kovos menas". Šis terminas apibendrina beveik visas Kinijoje egzistuojančias kovos sistemas, tame tarpe ir sportinį Wu Shu.
Pirmasis hieroglifas Wu – "kova" arba "karas", yra sudarytas iš dviejų mažesnių hieroglifų. Pirmoji dalis reiškia "alebardą" arba bet kokį ilgą ginklą. Antroji dalis reiškia žodį "pastumti" arba "pakišti koją". Karas – tai menas žudyti. Norint tai padaryti, reikia turėti atitinkamų žinių. Senovės karuose buvo naudojami primityvus ginklai, nebuvo technikos. Reikėjo gerai išmanyti žmogaus anatomiją ir fiziologiją, žinoti pažeidžiamiausias kūno vietas. Išlikę istoriniai šaltiniai teigia, jog vergams smaigstydavo adatas į įvairias kūno vietas ir stebėdavo, kada, kaip jie miršta. Šie šokiruojantys faktai – akupunktūros pradžia. Kario meistriškumas buvo nulemtas jo sugebėjimo taupant jėgas, laiką, panaudojant reakciją, plastiką, koordinaciją ir kitas savybes padedančias kuo greičiau įveikti priešininką ir apsaugoti save.
Antrasis hieroglifas- Shu – "menas" reiškia bet kokią meno rūšį. Skirtingai nuo lotyniškos abėcėlės, hieroglifai leidžia perskaityti pilną prasmę – "menas sustabdyti ginklą" arba "menas sustabdyti agresiją". Tuo tarpu vakaruose vartojamas iškreiptas žodis Kung fu, turėtų skambėti kaip Gong fu ( liet.- Gun fu). Šis terminas reiškia pastangas, darbą arba ypatingą mokėjimą, todėl dažnai vartojamas kovos menuose. Tačiau jokiu būdu neapibūdina visų kovos menų, nes terminu Gong fu galima apibūdinti bet kokį žmogų, ypatingai gerai atliekantį bet kokį kitą darbą - virėją, akrobatą, kaligrafą, padavėją ir t.t.
Šiais laikais didžioji dauguma žmonių domisi skirtingais kovos menais. Iš kurių vieni jų kilę iš Kinijos, kiti iš Japonijos, dar kiti iš Vietnamo ir t.t. Šiuo metu Lietuvoje yra ypač didelis pasirinkimas įvairiausių tradicinių kovos menų. Įvairūs klubai bei federacijos dygsta kaip grybai po lietaus. Dabar būtų sunku visus ir išvardinti. Bene populiariausi kovos menai Lietuvoje: Aikido, Capoeira, Karate Kyokushin, Shidokan Karate, Shotokan Karate, Dziudo, Ninjutsu, Niat– Nam, Wing Chun, Won wha do, Tailando boksas ir kiti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.08 KB
AutoriusTixiro
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word kovos menai konspektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 4 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą