Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Ištvermė

Ištvermė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Ištvermės klasifikacija. Aerobinio darbingumo lavinimo metodai ir priemonės. Ištvermės lavinimas amžiaus aspektu. Ištvermės lavinimo įtaka sveikatos stiprinimui. Tyrimai. Išvados.

Ištrauka

Ištvermė - žmogaus organizmo fizinė ypatybė suvokiama kaip sugebėjimas ilgai tęsti tam tikro intensyvumo darbą, priešintis atsirandančiam nuovargiui.
Ištvermė, suvokiama kaip aerobinis darbingumas, yra svarbiausia iš visų su sveikata susijusių fizinių ypatybių. Aerobinio darbingumo lavinimas sveikatos požiūriu esti naudingiausias, nes sukelia kompleksinius ilgalaikius fiziologinius širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ir raumenų sistemos atsakus. Bendrosios ištvermės lavinimo pratimai stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, pagerina organizmo reguliacinius gebėjimus, kraujo perskirstymo mechanizmą fizinio darbo ir poilsio metu.
Kasdieniniame gyvenime, ištvermė suprantama kaip atsparumas įvairiems vidiniams ir išoriniams veiksniams: deguonies trūkumui, karščiui, skausmui, didžiuliams emociniams dirgikliams, fiziniams krūviams. Fizinio darbo ištvermė apibūdinama kaip žmogaus organizmo sugebėjimas kuo ilgiau aprūpinti dirbančius raumenis energetinėmis medžiagomis, nervų ir humoralinės sistemų sugebėjimas valdyti raumenyse vykstančius sudėtingus fizinius, cheminius procesus, koordinuoti atskirų organų ir sistemų veiklą, raumenų sugebėjimas kuo ilgiau dirbti tam tikru intensyvumu.

Ištvermė – tai žmogaus sugebėjimas nugalėti nuovargį. Yra skiriama bendroji ir specialioji ištvermė.
Bendroji ištvermė – visuma žmogaus organizmo funkcinių ypatumų, kuris sudaro nespecifinį ištvermės įvairiose veiklos srityse pagrindą.
Specialioji ištvermė – žmogaus sugebėjimas nugalėti nuovargį atliekant specifinius krūvius, ypač esant maksimaliai organizmo funkcinių galių mobilizacijai.
Bet kokioje sporto šakoje ištvermė yra daugiafaktorinė ypatybė, glaudžiai susijusi su kitomis sportininko ypatybėmis. Ištvermės pagrindą sudaro 4 faktorių grupės:
1. Asmenybiniai psichiniai faktoriai, susiję su sportininko motyvacija, jo psichiniu nusiteikimu būsimai veiklai, šio nusiteikimo pastovumu, kryptingumu ir kitomis valios ypatybėmis.
2. Darbo energetinio aprūpinimo faktoriai ir sistemų, sąlygojančių energijos apykaitą, funkcinis galingumas.
3. Funkcinio pastovumo faktoriai, leidžiantys palaikyti būtiną sistemų funkcinio aktyvumo lygį, esant jo vidiniams poslinkiams, atsirandantiems nuovargio.
4. Funkcinės ekonomizacijos, koordinacinio tobulumo ir racionalaus jėgų paskrstymo per varžybas faktoriai. Nuo jų priklauso organizmo energetinių resursų panaudojimo efektyvumas.

Ilga ištvermė – tai organizmo gebėjimas ilgai ir našiai dirbti, priešintis nuovargiui
bėgant nuotolį ilgiau kaip 8 min.(Astrand,1994). Ilga ištvermė reiškiasi ilga, nuoseklia visų organizmo sistemų veikla. Energija gaminama su deguonimi iš angliavandenių ir reibalų. Šiame darbe ištvermę lemia kraujotakos ir kvėpavimo sistemų funkcinis pajėgumas, dirbančių raumenų gebėjimas ilgą laiką susitraukinėti, energinių medžiagų kiekis organizme. Ilgos ištvermės pratimo atlikimo tempas negreitas, ir organizmas yra pakankamai aprūpinamas deguonimi, t.y. pasireiškia aerobiniai organizmo gebėjimai
Šio tipo ištvermė labaiusiai priklauso nuo maksimalaus deguonies suvartojimo(MDS), funkcinių sitemų ekonomiškumo. Ugdant šią ištvermę, darbo intensyvumas būna žemiau anaerobinio slenksčio, širdies sistolinis tūris didelis, suvartojama daug riebalų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-22
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.32 KB
AutoriusKim
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istverme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą