Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Dažasvydis

Dažasvydis

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Tikslai. Uždaviniai. Istorija. Taisyklės. Paplitimas. Įranga. Markeriai. Scenarijai. Teisėjų gestai. Išvados.

Ištrauka

Tikslai:

Kuo daugiau sužinoti apie visame pasaulyje populerėjantį sukarintą žaidimą DAŽASVYDĮ.
Supažindinti draugus, bendramokslius ir kitus asmenis su dažasvydžiu.
Populerinti šį žaidimą tarp bendraamžių, kaip vieną iš laisvalaikio praleidimo formų.


Uždaviniai:

Pateikti įdomius faktus apie dažasvydį, tuo sukelti norą domėtis juo.
Esant galmybei, pakviesti draugus pažaisti dažasvydi.
Paprašyti draugų, kad jie papasakotų savo draugam, pakviestų juos pažaisti.

Istorija

Dažasvydžio virsmas šiuolaikine sporto šaka – būtent tai, kas šiuo metu sparčiai vyksta, ypač jeigu lyginti su kitomis sporto šakomis. Dažasvydžio markerių istorija prasideda 1970-ųjų pradžioje, kai jie buvo naudojami medžių ir naminių gyvulių žymėjimui. 1981 metais dvylika draugų sužaidė pirmąjį dažasvydžio žaidimą, naudodami jau kitokius, specialiai žaidimui pagamintus markerius, o pats žaidimas vyko apie 100 akrų lauke. Žaidimas, kurį dabar mes vadiname dažasvydžiu, tuomet buvo vadinams "Nacionalinis žaidimas "Išlikti gyvam". Šis pavadinimas atspindėjo dažasvydžio esmę, kuomet vyko pirmieji žaidimai – maža draugų grupelė rinkdavosi miške tam, kad žaistų žaidimą, kurio tikslas buvo eliminuoti visus priešininkus. Kartais tie draugai jungdavosi į komandas ir komandos žaisdavo viena prieš kitą, bet dauguma žaidimų vykdavo pagal taisyklę "kiekvienas už save".
Per šiuos metus rekreacinio dažasvydžio taisyklės tapo sudetingesnės. Kadangi dažasvydį žaidė vis daugiau ir daugiau žmonių, skirstymas komandomis tapo standartu. Formavosi įvairiausios žaidimo variacijos, iš kurių populiariausia tapo "Vėliavos paėmimas".


Taip pat labai populiarūs tapo scenariniai žaidimai, kuriuose buvo numatomi įvairūs puolimo ir ginybos scenarijai. Nieko nuostabaus, kad didėjant dažasvydžio žaidėjų skaičiui, kartu augo ir komercinio dažasvydžio industrija.
Pirmoji atvira komercinė dažasvydžio aikštelė buvo įkurta 1982 metais. Pirmoji aikštelė po stogu – 1984 metais. Komercinių aikštelių savininkams teko ieškoti naujų būdų, kaip pritraukti dažasvydžio mėgėjų dėmesį ir patenkinti jų poreikius žaisti. Tai sąlygojo naujų žaidimo scenarijų ir taisyklių kurimą. Labiausiai papilitęs žaidimo stilius, kuris kito kartu su komercinių aikštelių vystimusi, tai žaidimas "pasislėpk už kliūties". Nedidelio ploto aikštelės su kliūtimis leido žaidėjams veikti greitai ir dabar jiems nebereikia eiti 15 kilometrų mišku, kol jie pamatys priešininką. Kitas aspektas – žaidėjai sunaudoja daugiau kamuoliukų, kuomet jie dažniau mato priešininką ir jiems reikia pastoviai šaudyti. Tokiu būdu komercinės aikštelės gauna daugiau pajamų, vystosi dažasvydžio industriją.
1999 metais dažasvydis pasiekia lietuva. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto pristatymas
KategorijaKita >  Sportas
TipasPristatymai
Apimtis20 skaidrių
Literatūros šaltiniai5
Dydis105.98 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasEugenijus Jafimovas
Švietimo institucijaKelmės Jono Graičiūno gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint paintball [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pristatymai
  • 20 skaidrių
  • Kelmės Jono Graičiūno gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • Eugenijus Jafimovas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą