Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Neįgaliųjų slidinėjimo istorija

Neįgaliųjų slidinėjimo istorija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Specialioji Žiemos Olimpiada. Žiemos parolimpinės žaidynės. 1976 metais Ornskoldvilio (Švedija) parolimpinės žaidynės. 1980 metais Geilo (Norvegija) parolimpinės žaidynės. 1984 m. Insbruko (Austrija) parolimpinės žaidynės. 1988 metais Insbruko (Austrija) parolimpinės žaidynės. 1992 metais Albervilio (Prancūzija) parolimpinės žaidynės. 1994 metais Lilehamerio (Norvegija) parolimpinės žaidynės. Lietuvos slidininkų rezultatai Lilehamerio parolimpinėse žaidynėse. 1998 metais Nagano (Japonija) parolimpinės žaidynės. 2002 metais Solt Leik Sičio (JUngtinės Amerikos Valstijos (JAV)) parolimpinės žaidynės.

Ištrauka

Pasaulyje yra nemažai neįgalių bei sutrikusio intelekto žmonių. Pastariasiais metais jie sparčiai integruojasi į sveikų žmonių visuomenę ir pasiekia gerų rezultatų. Ne išimtis ir Lietuva. Neįgaliųjų sporte vadovaujamasi principu – žmogus su negalia kuo labiau turi būti integruojamas į visuomenę, kad neliktų nuošalyje kaip antrarūšis ir niekam netinkamas. Neįgalieji savo dvasios stiprumu jau įrodė, kad kartais jie yra net geresni nei sveikieji.
Šiomis dienomis sporto ir rekreacijos pasaulis atvertas įvairių negalių kamuojamiems žmonėms – neįgalūs žmonės dalyvauja įvairių sporto šakų pratybose, rungtyniauja varžybose ir patiria džiaugsmą per sportinę veiklą. Dėl technologinės pažangos neįgalieji, tiek vaikai, tiek suaugusieji, turintys vienokią ar kitokią negalią, slidinėja, dalyvauja įvairių slidinėjimo rūšių varžybose.
1972 metais Francas Vendelis buvo pirmasis neįgalusis, kuris po kojos amputacijos dalyvavo slidinėjimo varžybose.
Slidinėjimas įtrauktas į parolimpinių žiemos žaidynių – aukščiausio lygio neįgaliųjų varžybų – programą, vyksta neįgaliųjų sportininkų pasaulio slidinėjimo čempionatai, specialioji (sutrikusio intelekto sportininkų) žiemos olimpiada, tarptautinės neįgaliųjų slidinėjimo varžybos. Slidinėjimas – svarbi neįgaliųjų taikomosios fizinės veiklos priemonė žiemą.
Vieni neįgalieji dalyvauja slidinėjimo lenktynėse lyguma arba raižyta vietove įveikdami tam tikro ilgio nuotolius, o kiti neįgalieji pasirenka kalnų slidinėjimą. Kalnų slidinėjimo varžybų programoje yra šios rungtys: paprastasis slalomas, didysis slalomas, leidimasis kalnu, ypatingai didelis (didžiausias) slalomas.
Žmonės, turintys klausos sutrikimų, slidinėja su tuo pačiu slidinėjimo inventoriumi kaip ir sveikieji. Kurtieji nedalyvauja parolimpinėse žaidynėse. Kas ketveri metai rengiamos Pasaulio kurčiųjų žiemos žaidynės. Lietuvos slidininkas Ramūnas Švedas jau daug metų dalyvauja šiose žaidynėse, Europos kurčiųjų slidinėjimo čempionatuose ir yra vienas pajėgiausių pasaulio kurčiųjų slidininkų. 1999 m. Pasaulio kurčiųjų žiemos žaidynėse R. Švedas iškovojo sidabro medalį 10 km. lenktynėse klasikiniais būdais.Specialioji Žiemos Olimpiada

1963 metais Junis Kenedi – Šraiver (JAV prezidento Jono Fidžeraldo Kennedžio sesuo) JAV mieste Čikagoje ir Frankas Haidenas Kanados mieste Toronte pradėjo organizuoti pirmuosius kūno kultūros ir sporto renginius sutrikusio intelekto žmonėms. O 1968 metais buvo įkurtas Tarptautinis Specialusis Olimpinis komitetas ir organizuotos pirmosios Specialiosios Olimpinės žaidynės sutrikusio intelekto amerikiečiams ir kanadiečiams sportininkams. Nuo to laiko prasidėjo tarptautinis Specialusis Oliminis judėjimas, išaugęs į didžiulę tarptautinę organizaciją, šiuo metu vienijančią jau per 195 valstybių nacionalinius komitetus, 1989 metais Bendradarbiavimo sutartimi pripažinta Pasaulinio olimpinio komiteto ir jo lyderio, ilgamečio vadovo Hulio Antonio Samarančo, davusio leidimą išskirtinai naudotis "Olimpiniu" vardu, pridedant prieš ją žodį Specialusis. Kaip ir sveikųjų kas ketverius metus vykdomos vasaros ir taip pat žiemos Pasaulinės Specialiosios Žiemos žaidynių programoje yra dailusis čiuožimas, grindų ritulys , greitasis čiuožimas, slidinėjimas, kalnų slidinėjimas - slalomas, ledo ritulys ir nacionalinė sporto šaka, pasiūlyta Olimpinių žaidynių organizatorių - Kanadoje buvo bėgimas medžioklinėmis pintomis sniegpėdėmis.
Svarbiausias Pasaulinių Specialiųjų Olimpinių žaidynių privalumas, lyginant su sveikųjų Olimpinėmis ir fizinių negalių Parolimpinėmis žaidynėmis yra tai, kad visi specialieji olimpiečiai žaidynių metu suskirstomi į dešimties procentų artimiausio pajėgumo grupes - divizionus ir tik tuomet vykdomos varžybos. Taip galima aprėpti galimai didesnį kiekį sutrikusio intelekto žmonių, norinčius sportuoti, taip išvengiama didelių psichologinių traumų dėl per didelės stipriausiųjų persvaros prieš silpnesniuosius. Neįgalieji gali varžytis ir patirti tikrą varžybinį azartą, malonumą, bei pergalės jausmą. Visi specialieji olimpiečiai , turintieji įvairias negalias, kiekvieną kartą stodami į startą varžosi ne tik su varžovais, bet - svarbiausia jie varžosi su savo negalia ir, jei jie neįveikia varžovų, jie visada stengiasi įveikti savąją negalią, tuo pakildami ant aukštesnio savęs vertinimo laiptelio, tuo patirdami savo galimybes kovojant su savo negaliomis ir įsitikinant kiek pagerėja jo rezultatai, kiek tobulėjama treniruočių ir varžybų įtakoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis42.85 KB
AutoriusRolandas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Papievienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neigaliuju slidinejimo istorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • V. Papievienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą