Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lengvosios atletikos laimėjimai pasiekti Lietuvos sportininkų

Lengvosios atletikos laimėjimai pasiekti Lietuvos sportininkų

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kas yra lengvoji atletika. Lengvosios atletikos pratimų charakteristika. Lengvosios atletikos rezultatų istorinė apžvalga. Lengvosios atletikos laimėjimai pasiekti Lietuvos sportininkų. Išvada.

Ištrauka

Lengvoji atletika – viena iš masiškiausių sporto šakų, jungianti daugelį pratimų, kuriais galima užsiiminėti visur ir bet kuriuo metų laiku. Pratimų pagrindas – natūralūs žmogaus judesiai. Lengvosios atletikos pavadinimas pasirodė XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje, kada buvo sujungti ėjimo, bėgimo , šuolių ir metimų pratimai.
Lengvoji atletika atkeliavo i Lietuvą 1919 m. 1921 m. įvyko pirmosios Lietuvos pirmenybės. Nuo to laiko jos vyksta kasmet ( neįvyko 1944 m .). 1935 m. pasaulio studentų pirmenybėse Budapešte A. Vitrinas buvo ketvirtas 5000 m bėgimo distancijoje.
Daugkartinis mūsų respublikos čempionas ir rekordininkas A. Šimanas pirmasis iš Lietuvos sportininkų tapo TSRS sporto meistru. Didžiojo Tėvynės karo metais atvykęs iš Lietuviškosios divizijos, įvairiuose TSRS miestuose jis rungtyniavo drauge su pajėgiausiais TSRS bėgikais, tarp jų ir su broliais Znamenskiais. Yra juos ir įveikęs.
Nuo 1946 m. mūsų krašto lengvaatlečiai dalyvauja TSRS pirmenybėse. Bendravimas su broliškų respublikų lengvaatlečiais, startai sąjunginėse varžybose, žinomų tarybinių specialistų metodinė parama, kūno kultūros instituto, sporto mokyklų steigimas Lietuvoje padėjo pajėgiausiems mūsų respublikos sportininkams apie 1956 – 1957 m. išsikovoti " karališkas pozicijas".
Kiekvienas pasaulio rekordas, olimpinis laimėjimas atskleidžia naujas lengvosios atletikos meistriškumo ribas, plečia mūsų supratimą apie žmogaus organizmo potencines galimybes. Ateities pasaulio rekordai priklausys nuo šių galimybių pažinimo, nuo to, kaip bus panaudoti mokslo laimėjimai. Vis dėlto svarbiausia visada bus sportininko talentas ir atkaklumas siekiant užsibrėžto tikslo, taip pat trenerio išmintingumas įsisavinant šiuolaikinę treniruotės metodiką ir mokslo žinias.
Lietuvos lengvaatlečių istoriniai žingsniai buvo svarbūs ir svarūs, bet sunkūs, pareikalalavę iš sportininkų visų jėgų, susikaupimo ir begalinio atsidavimo savo darbui. Geri rekordiniai rezultatai neatsiranda savaime. Apskritai puikūs rezultatai, pergalės ir rekordai reikalauja iš sportininko sutelkti visas dvasines ir fizines galias.
Lengvoji atletika pasaulyje audringai progresuoja. Ji plečiasi kiekybiškai, įtraukia vis daugiau žmonių, auga kokybiškai, "trumpinamos" sekundės, "ilginami" metrai ir "didinami" kilogramai. Sportas padeda atskleisti maksimalius žmogaus gebėjimus, leidžia gėrėtis jais. Jis parodo, kokia dvasiškai stipri žmogaus asmenybė, atspindi dvasinį ir fizinį jos turtingumą, atskleidžia žmogaus grožį.


Lengvosios atletikos pratimų charakteristika

Visi lengvosios atletikos pratimai į penkias grupes: ėjimą, bėgimą, šuolius, metimus ir daugiakoves.
Ėjimas - tai natūralus žmogaus judėjimo būdas. Nuo bėgimo ėjimas skiriasi tuo, kad sportininkas visa laiką bent viena koja remiasi į žemę. Einant dirba beveik visi kūno raumenys, todėl organizme pagyvėja medžiagų apykaita, padidėja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų veikla. Viena iš lengvosios atletikos rungčių – sportinis ėjimas.
Bėgimas – tai daugelio sporto šakų sudedamoji dalis ir labiausiai paplitęs fizinis pratimas. Skiriamos šios klasikinės bėgimo rungtys : trumpieji, vidutiniai, ilgieji nuotoliai, kliūtinis bėgimas, barjerinis, estafetinis, valandos bėgimas, maratonas ir krosas.
Kliūtinis bėgimas – viena iš klasikinių lengvosios atletikos vyrų bėgimo rungčių. Bėgama stadiono takais, kuriose įrengiamos penkios kliūtys.
Barjerinis bėgimas – yra šios barjerinio bėgimo rungtys: 60, 100, 110 ir 400m. Tai sudėtingiausia lengvosios atletikos rungtis, reikalaujanti geros sportininko koordinacijos ir sprinterio greičio.
Estafetinis bėgimas – lengvosios atletikos varžybų rungtis, kur nuotolis suskirstytas i etapus, kuriuos, pakeisdami vienas į kitą, įveikia komandos nariai. Estafetės vyksta stadionuose ir miesto gatvėse. Sportininkas, baigdamas savo etapą, perduoda estafetės lazdelę komandos draugui, o paskutinysis ją pristato į finišą.
Krosas. Bėgama natūralia raižyta vietove. Distancijos – nuo 500m iki 15 km. Yra šie nuotoliai: 1, 2, 3, 5, 8, 10, 12 ir 14 km.
Maratonas. Ilgiausia šiuolaikinės lengvosios atletikos bėgimo rungtis (42 km 195 m). Bėgama plentu. Maratono bėgimas reikalauja iš sportininko didelės ištvermės. Bėgimo trasoje įrengiami sportininkų maitinimo punktai.
Šuoliai. Tai pratimas kliūtims įveikti. Šuoliai ugdo jėgą, greitumą, vikrumą, drąsą, sugebėjimą greitai susitelkti, gerai orientuotis erdvėje. Šokama per vertikalias ir horizontalias kliūtis. Rezultatai skaičiuojami metrais ir centimetrais.
Metimai – tai pratimai, kai įrankiai stumiami (rutulys) ir metami (granata, ietis, diskas, kūjis) į tolį. Metimai tobulina jėgą, greitumą, vikrumą ir koordinaciją.
Daugiakovės jungia pratimų kompleksą: bėgimą, šuolius ir metimus. Rezultatai nustatomi pagal taškų už kiekvieną rungtį sumą. Daugiakovės pavadinimas priklauso nuo įeinančių į ją rungčių skaičiaus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-22
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis31.37 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word REFERATAS KKSgeras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-04-17 IP: 88.222.10.196
    gediminas sako

    labas rasa ... jei netychia pamatysi shita reikala, pasakyk, ar tavo referate yra kas nors apie trumpu nuotoliu begiku pasiekimus ? =] labai dekoju =]

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą