Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportas Lietuvoje (2)

Sportas Lietuvoje (2)

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Krepšinis. Garsūs krepšininkai. Futbolas. Lengvoji atletika. Sunkioji atletika. Vandens sportas. Buriavimas. Burlenčių sportas. Burlenčių lentos. Plaukimas. Ledo ritulys. Ledo ritulio priemonės. Golfas. Tenisas. Biliardas. Beisbolas. Beisbolo kamuoliukas ir pirštinė. Boulingas.

Ištrauka

Krepšinis

Krepšinis – komandinė sporto šaka, kurioje žaidžiama su kamuoliu. Krepšinis žaidžiamas aikštelėje, kurioje dviejų komandų žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų, mėtydami kamuolį į specialų krepšį. – komandinė sporto šaka, kurioje žaidžiama su kamuoliu. Krepšinis žaidžiamas aikštelėje, kurioje dviejų komandų žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų, mėtydami kamuolį į specialų krepšį. Tai populiariausia sporto šaka Lietuvoje ir viena populiariausių šakų JAV, pietų ir pietryčių Europoje, buvusiose Tarybų Sąjungos šalyse. Krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis Džeimsas Neismitas 1891 m. Naujosios sporto šakos paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemos metu, kai nėra sąlygų žaisti beisbolą ar amerikietišką futbolą. Originaliame žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugne, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Komandose buvo po 9 žaidėjus. Lietuvoje krepšinis buvo pradėtas populiarinti 1921 m. Pirmieji šia sporto šaka susidomėjo Lietuvos Fizinio lavinimosi sąjungos ( LFLS ) sportininkai. Pirmosios krepšinio rungtynės įvyko Kaune 1922 m. balandžio 23 d. tarp Kauno rinktinės ir LFLS komandos.

Dabar Lietuvoje dirba 400 etatinių trenerių, krepšinio varžybose respublikoje teisėjauja 260 teisėjų, tarp jų 5 tarptautinės kategorijos, bei 3 FIBA komisarai. Apie 100‘000 Lietuvos gyventojų žaidžia krepšinį savo malonumui. Šiuo metu Lietuvos krepšininkai yra vieni pajėgiausių pasaulyje, tai atspindi pasiekti rezultatai paskutinėse svarbiausiose oficialiose varžybose ( 2000 m. olimpinėse žaidynėse 3 vieta, Europos vyrų krepšinio čempionate 1 vieta ) . Geriausia visų laikų Lietuvos krepšinio komanda yra Kauno " Žalgiris " 8 kartus tapo LKL čempionais. Geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas yra Arvydas Sabonis, tapęs Europos, pasaulio bei olimpinių žaidynių čempionu, išrinktas geriausiu Europos krepšininku, sužaidęs keletą sėkmingų sezonų NBA.


Futbolas - žaidimas kamuoliu tarp dviejų komandų. Kartais skiriant nuo Amerikietiško futbolo vadinamos asociacijos futbolu, pagal Anglijos Futbolo Asociaciją, 1863 m. susikūrusią dabartinių taisyklių futbolo pagrindus.
Šio žaidimo šaknys siekia Antikos laikus ( Graikijoje ir Romos imperijoje ) ; Renesanso laikais Italijoje buvo žaidžiamas artimesnis šių dienų futbolui calcio ( dar ir dabar italai futbolą vadina šiuo žodžiu ). Toks futbolas, koks žinomas šiandien, buvo pradėtas žaisti XIX a. vid. ( 1848 m. ), Anglijoje. 1863 m. buvo galutinai nuspręsta dėl pagrindinių futbolo taisyklių ( pagrindinė kamuolį rankomis gali liesti tik vartininkas ) ir įkurtas pirmasis futbolo klubas " Sheffield Football Club " o 1872 m. Anglijos futbolo asociacija ( Football Accociation, FA ) suorganizavo pirmas varžybas – Challenge Cap.
Kiekvienoje komandoje yra po 10 aikštės žaidėjų ir po 1 vartininką. Žaisti galima visomis kūno dalimis, tik ne rankomis ( daugiausia žaidžiama kojomis, iš kur ir kilo pavadinimas ), o žaidimo tikslas – įkušti kuo daugiau įvarčių į varžovo vartus. Rungtynės trunka 2 kėlinius po 45 min. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-19
DalykasSporto pristatymas
KategorijaKita >  Sportas
TipasPristatymai
Apimtis19 skaidrių
Literatūros šaltiniai0
Dydis63.08 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas10
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Sportas Lietuvoje [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą