Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Ieties metimas

Ieties metimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Ieties metimo istorinė apžvalga. Ieties metimo technika. Mokymo metodika. Treniruotės pagrindai.

Ištrauka

Lengvoji atletika – integralinė sporto šaka, jungianti ciklinių ir aciklinių lokomotacijų pratimų rungtis. Tai bėgimas, metimai, vertikalūs ir horizontalūs šuoliai. Atliekant lengvosios atletikos pratimus optimaliu ir efektyviausiu būdu ugdomos svarbiausios žmogaus fizinės ypatybės: greitis, jėga, ištvermė, lankstumas, vikrumas bei daugybė kitų žmogaus gyvenime būtinų judesių elementų mokėjimų ir igūdžių, kurie sudaro pagrindą toliau tobulintis daugelyje kitų sporto šakų.
Lengvoji atletika yra viena seniausių sporto šakų. Ji atsidaro ir vystėsi kartu su žmogaus darbu, veikla. Senovės Graikijoje buvo populiarus bėgimas, šuoliai ir mėtymai.
Atletika – senovės graikų kalbos žodis, kuris reiškia pratimą, kovą. Senovės graikai atletais vadino žmones, kurie varžėsi jėgos, greitumo, vikrumo pratimuose. Šiuo metu atletais vadinami žmonės, kurie yra gerai fiziškai išsivystę, stiprūs ir sveiki.
Lengvosios atletikos vystymasis labai glaudžiai susijęs su olimpiniu judėjimu. 1896 metų Atėnų pirmųjų žaidynių programos pagrindą sudarė lengvosios atletikos pratimai. Nuo tų laikų ji užima pagrindinę vietą visų olimpinių žaidynių programoje.
Lietuvos Kūno Kultūros Akademijoje, kurioje as studijuoju, lengvoji atletika – ir mokslo, ir mokymo disciplina, jungianti teoriją, praktiką ir dėstymo metodiką. Disciplinos progrmajoje mes studijuojame sporto šakos teoriją, mokymo metodiką, išmokstame lengvosios atletikos pratimų techniką, gauname įgūdžius, būtinus savarankiškai pedagoginei veiklai.
Lengvoji atletika yra viena iš pagrindinių ir masiškiausių sporto šakų. Jos pratimų pagrindą sudaro natūralūs žmogaus prigimčiai judesiai: ėjimas, bėgimas, šuoliai, mėtymai. Lengvosios atletikos pratimai – puiki priemonė žmogaus organizmui visapusiai vystyti ir sveikatingumui gerinti. Pratybų metu ugdoma jėga, greitis, ištvermė, lankstumas, vikrumas. Lengvosios atletikos pratimai, jų elementai pritaikomi daugumoje kitų sporto šakų, ypač žaidimuose.Ietį nuo seno žmonės naudodavo kaip kovos ginklą ir medžioklės įranki. Ieties kaip sportinio įrankio istorija taip pat labai tolima. Dar gerokai prieš mūsų erą Graikijoje vykusiose olimpiadose pentalono programoje buvo ieties metimas. Pasibaigus Graikijos olimpiadų erai, sporto varžybos buvo ilgai pamirštos ir tik XIX a. viduryje pradedami kai kurių sporto šakų ir rungčių bandymai.
1886 m. Švedijoje įvyko pirmosios ieties metimo varžybos. Ilgokai ieties metimo rungtyje dominavo Skandinavijos šalių sportininkai.
Moterys pirmą kartą varžėsi ieties metimo rungtyje 1916 m. Ietis buvo metama ir dešine, ir kaire ranka, o rezultatai buvo sumuojami.
Iki 1953 m. ietys buvo medinės su metaliniu antgaliu. 1953 m. varžybų taisyklėmis buvo įteisintos metalinės ietys.
Lietuvoje pirmą kartą oficialiose varžybose ieties metime buvo rungiamasi 1921 m. pirmosiose Lietuvos lengvosios atletikos pirmenybėse Kaune.
Ietis susideda is antgalio, korpuso ir apvijos. Vyrų varžybose naudojama ietis sveria 800g. ir yra 260-270 cm ilgio; moterų – sveria 600g, yra 220-230 cm ilgio. Apvija yra ieties svorio centro ribose. Vyrų ieties apvijos ilgis – 15-16 cm, moterų – 14-15 cm. Ietis yra metalinė, o apvija - iš virvės. Ietį galima mesti iš vietos ir įsibėgėjus. Įsibėgėjimas yra tiesiaeigis. Varžybose įsibėgėjimo ilgis neribojamas. Ietis metama į 29˚ sektorių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-10
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis10.69 KB
AutoriusGytesa
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word atletika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą