Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Gynyba krepšinyje

Gynyba krepšinyje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Komandinė taktika. Gynybos taktika. Gynybos pusiausvyra ir perėjimas į gynybą. Asmeninė gynyba. Aikštės (zoninė) gynyba. Aktyvi aikštės gynyba. Zoninis spaudimas. Mišriosios gynybos sistema. Kombinuota gynyba.

Ištrauka

Krepšinio gynybos sistemos yra šios:
asmeninė,
aikštės,
mišri,
kombinuota.
Gynybos sistemą, jos pobūdį lemia šie dalykai.
1. Aikštės plotas, kuriame ginamasi. Jis ypač svarbus asmeninė gynybos sistemai, gynėjams prasilenkiant, keičiantis dengiamaisiais ir t.t.
2. Pradinis gynėjų išsidėstymas (aikštės, mišrios gynybos sistemose).
3. Žaidėjų funkcijos 9nuo jų priklauso pasyvus arba aktyvus taikomos sistemos pobūdis).

Gynybos pusiausvyra ir perėjimas į gynybą

Žaidimo gynybos fazė prasideda tada, kai komanda galutinai praranda kamuolį: vadinasi, jį nėra tiksliai apibrėžta, todėl gynybos organizavimui reikia skirti daug dėmesio jau puolimo metu, ypač tokiose situacijose, kai abi komandos nekontroliuoja kamuolio (ginčijamas kamuolys, ką tik jį praradus, kai jo dar nevaldo kita komanda), standartinėmis žaidimo situacijomis: partneriui metant baudas, metant kamuolį iš užribio. Tarp baudos metimo aikštelės ir vidurio apskritimo (puolimo zonoje) turi būti tiek puolančiosios komandos žaidėjų, kiek varžovo žaidėjų atlieka greitąjį puolimą. Tokių puolančiosios komandos žaidėjų mažiausiai turi būti du. Tie žaidėjai ir sergi nuo varžovo greitos kontratakos, padeda komandai organizuočiau ir laiku grįžti į gynybą.
Pavyzdžiui, puolėjas 1 perduoda kamuolį puolėjui 3 ir su puolėju 5 bėga pro žaidė 3 (arti jo) prie krepšio. Kad plotas tarp baudos metimo aikštelės ir vidurio linijos būtų saugomas, į jį atbėga puolėjai 2 ir 4. šie puolėjai palaiko gynybos pusiausvyrą bei atlieka įžaidėjų vaidmenį tada, kai puolėjų 1, 5 ir 3 ataka nepavyksta.
Yra keletas perėjimo į gynybą būdų. Visiems jiems būdinga tai, kad kiekvienas žaidėjas tiksliai žino, kurį varžovo žaidėją jis dengia arba kurioje aikštės vietoje jis turi dengti varžovo žaidėjus.
Pateikiame dažniausius perėjimo į gynybą būdus, kai nepataikoma į krepšį.
1. Visi žaidėjai kiek galima greičiau grįžtą į gynybos zoną ir užima vietas prie baudos metimo aikštelės (apie aikštelę) arba tarp jos ir vidurio apskritimo. Puolėjai pradedami dengti vos atėję į puolimo zoną (į besiginančios komandos gynybos zoną) iš anksto sutartu (nustatytu) atstumu (plote) nuo krepšio.
2. Visi žaidėjai grįžta į gynybą ir jos zonoje užimta iš anksto numatytas vietas, iš kurių bėga prie savo dengiamųjų. Numatytos grįžimo į gynybą vietos gali būti šios: a) vienoje linijoje tuoj už vidurio linijos (savo aikštės pusėje); b) tuoj už vidurio linijos pagal atitinkamas aikštės arba asmeninės gynybos sistemas: pradinis gynėjų išsidėstymas panašus į aikštės gynybos sistemos 3 – 2 situaciją; c) tiesiog prie baudos aikštelės.
3. Žaidėjai turi skirtingas užduotis. Vieni kovoja dėl atšokusio kamuolio, nori pakartoti metimą, atakuoja varžovą, atkovojusį kamuolį, trukdo perduoti pirmą perdavimą puolimui. Kiti kuo greičiau grįžta į gynybą, dengia tuos varžovus, kurie širmieji pradėjo greitą puolimą.
4. visi praradusios kamuolį komandos žaidėjai aktyviai dengia savo varžovus. Kiekvienas žaidėjas (dabar jau gynėjas) dengia jam iš anksto skirtą arba artimiausią varžovą. Pirmasis variantas tinka tokiomis situacijoms, kai žaidėjai turi pakankamai laiko rasti savo dengiamuosius (ginčijamo kamuolio, baudų metimo, kamuolio paleidimo iš užribio metu). Antrasis variantas garantuoja greitą, žaibišką varžovų dengimą ką tik praradus kamuolį. Puolėjai 1 ir 5, tapę gynėjais, kuo greičiau dengia tuos varžovo žaidėjus (dabar jau puolėjus), kurie yra arčiausiai jų: žaidėjas 2 dengia žaidėją A, kuris pirmasis nori prasiveržti į puolimo zoną, žaidėjas 1 – žaidėją B, 5 – D, 4 – E 9bėga prie varžovo E, skubančio gauti kamuolį iš žaidėjo C), 3 – dengia žaidėją C. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto namų darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasNamų darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
KalbaPrancūzų kalba
Dydis27.45 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKretingos r. Darbėnų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word krepsinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 13 puslapių 
  • Kretingos r. Darbėnų vidurinė mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą