Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinio aktyvumo formos paauglystėje

Fizinio aktyvumo formos paauglystėje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Fizinis aktyvumas. Dienos režimas. Sveikata ir fizinis aktyvumas. Judėjimas. Fizinio aktyvumo formos. Fizinis pajėgumas ir fizinės ypatybės. Visapusiškos asmenybės ugdymas. Visapusiškas vaikų fizinių galių lavinimas. Išvados.

Ištrauka

Referatas "Fizinio aktyvumo formos paauglystėje" skirtas paaugliams (mokiniai,studentai) ir jų tėvams. Jo tikslas supažindinti juos su fizinio aktyvumo biomedicininiais bei socialiniais pagrindais, formuoti sveiko gyvenimo būdo sampratą, mokyti rasti išteklių judėjimo aktyvumui skatinti, ypač akcentuojant vaikų ir jaunimo hipokinezijos problemą. Pateiktos žinios padės skaitytojui praplėsti savo akiratį fizinio aktyvumo srityje. Žmogus ras čia žinių apie tinkamą dienos režimą, fizinį pajėgumą, sveikatą, bei fizinio aktyvumo formas.
Šis referatas bus pateiktas sveiktos ugdymo paskaitoje geografijos studentams. Bus pristatomos rekomendacijos dėl fizinio darbo kaitos organizuojant ugdymo procesą ir įrodyta, kad aktyvus judėjimas, kūno kultūra, sportas ne tik padeda paaugliams fiziškai stiprėti, bet ir žadina jų kūribiškumą, iniciatyvumą, atkaklumą.


Fizinis aktyvumas – visuma aktyvių judesių, kuriuos padaro raumenys ir sąnariai. Judesiai reikalingi ne tik praktiniams tikslams pasiekti, bet ir fiziniam pajėgumui, sveikatai stiprinti. Taigi, būti fiziškai aktyviu reiškia, jog nebūtina užsiiminėti aktyviu sportu, būtina tik judėti, kad pasiekti optimalios sveikatos, sunormalizuoti kūno svorį, stiprinti ir treniruoti visas organizmo sistemas, tarp jų ir imuninę.
Žmogaus fizinis aktyvumas yra susijęs su amžiumi, lytimi, medžiagų apykaita ir energijos išeikvojimu bei kitais veiksniais. Fizinis aktyvumas – tai skeleto bei raumenų sukeliami kūno judesiai, kuriems atlikti suvartojama kur kas daugiau energijos nei ramybės būsenoje. Tokį fizinio aktyvumo sąvokoaiškinimą pateikia V. Volbekienė ir E. Puišienė (1994). O. Balsevičiaus ir V. Zaporožanovo(1987) nuomone, žmogaus fizinis aktyvumas – tai kryptinga individi veikla, gerinanti fizines galias, kurios būtinos norint pasiekti ir išlaikyti aukštą sveikatos ir fizinio išsivystymo lygį.
Tikslinga pabrėžti, jog:
dėl fizinio aktyvumo stokos žmogus dažnai serga lėtinėmis ligomis (ypač širdies ir kraujagyslių sistemos), mažėja jo darbingumas, gyvybingumas;
per mažas fizinis aktyvumas neigiamai veikia centrinę nervų sistemą;
dėl per didelio fizinio aktyvumo, kai žmogus neįvertina savo galimybių, gali sutrikti organizmo funkcijų darna ir pablogėti sveikata;
tinkamas fizinis aktyvumas didina organizmo fizinį pajėgumą.
Medicininėje literatūroje nurodoma, kad teigiamas fizinių pratimų poveikis sveikatai pasireiškia ne tik gerėjant fizinėms ypatybėms. Dėl tinkamo fizinio aktyvumo mažėja sergamumas , gerėja savijauta , miegas , apetitas. Taigi galima konstatuoti, jog fizinis aktyvumas yra bazinis sveikatos pamatas, apimantis gerą gyvenimo kokybę (gerbūvį) ir sergamumo mažėjimo tendenciją.
Lietuvos benfrojo lavinimo mokyklos bendrųjų programų projektuose nurodoma, kad mokiniai turi būti skatinami sąmoningai rinktis tinkamiausius fizinio aktyvumo formas, atsižvelgiant į savo interesus bei polinkius, amžių, savo fizinio išsivystymo lygį, sveikatos būklę.
Kiekvieno žmogaus natūralus poreikis fiziniam aktyvumui yra skirtingas. Per mažas arba per didelis fizinis aktyvumas, ypač augančiam ir besivystančiam organizmui, yra žalingas.
Nepakankamas fizinis aktyvumas vadinamas hipokineze. Literatūroja dažnai vartojamas ir kitas terminas – hipodinamija. Joreikšmė šiek tiek kita, nes hipodinamija parodo dėl hipokinezės sumažėjusią raumenų jėgą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-05
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.06 KB
AutoriusJUozas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Vingio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fizinio aktyvumo formos paauglysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Vingio vidurinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą