Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūros istorija (2)

Kūno kultūros istorija (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Kūno kultūros ir sporto istorijos dalykai ir uždaviniai. Kūno kultūros periodizacija. Kūno kultūros ir sporto istorijos šaltiniai. Metodologija. Kūno kultūros atsiradimas. Kūno kultūra Senovės Rytų šalyse. Kūno kultūra Graikijoje. Olimpijos žaidynės. Kūno kultūra viduramžiais. Riterių kūno kultūros sistema. Kūno kultūra kapitalizmo laikotarpiu. Gimnastikos sistemos. Kūno kultūra naujaisiais laikais. Darbininkų sportinis judėjimas. Šiuolaikinio sporto formavimasis pasaulyje XIX amžiaus antroje pusėje. Olimpinis sąjūdis. Kūno kultūra ir sportas Lietuvos Respublikoje (1918 - 1940) ir 20. Sporto organizacijos ir klubai Lietuvoje 1919–1940 metais, žymesni klubų sportininkai ir sporto veikėjai. Kūno kultūra ir sportas okupuotoje Lietuvoje. Kūno kultūros rūmai. Įsteigimas ir veikla. "Sporūta". Valstybinis kūno kultūros ženklas (VKKŽ). Tautinės fizinio lavinimo kūrėjai A. Jurgelionis, V. Augustauskas, jų mokslinė veikla. Aukštieji kūno kultūros kursai. Įsteigimas ir veikla. Lietuvos sportininkų debiutas olimpinėse žaidynėse 1924 – 1940 ir 1952-1988. Lietuvos sportininkų laimėjimai olimpinėse žaidynėse, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Kūno kultūra ir sportas Lietuvoje pokario laikotarpiu (1945 - 1960). Lietuvos kūno kultūros akademija. Įsteigimas ir veikla. Žiniasklaida, Sporto periodika, atkūrus nepriklausomybę 1990m. Lietuvos studentų asociacijos veikla (1990 - 2005). SELL žaidynės.

Ištrauka

1. Kūno kultūros ir sport ist dalykai ir uždaviniai
Kūno kultūros istorija – tai mokslas apie kūno kultūros atsiradimo, kūrimosi ir vystymosi dėsningumus atskirais visuomenės vystymosi etapais. Kūno kultūros ir sporto istorijos ryšys su kitais mokslais- Visuomenės istorija. Etnografija ir archeologija. Medicina. Pedagogika. Kultūra
Kūno kultūros ir sporto istorija- susiformavo XIX a. antroje pusėj
Kūno kultūros ir sporto turinys- Kūno kultūros priemonės, formos, metodai, idėjos ir teorijos;
Auklėjimas; Karinis rengimas; Higieniniai ir gydomieji judesiai; Žaidimai; Tradicinės varžybos.
Kūno kultūros ir sporto istorijos uždaviniai- Koks buvo kūno kultūros turinys ir pagrindinės priemonės atskiruose visuomenės vystymosi etapuose; Kaip kūno kultūra veikė visuomeninius santykius ir kaip visuomeniniai santykiai formavo kūno kultūros tikslus ir formas; Kada ir kokių faktorių veikiamos atsirado ir buvo įgyvendintos programos ir sistemos, įtakojusios kūno kultūros vystymąsi.
Veiksniai, sąlygojantys kūno kultūros formų atsiradimą- Ekonominis išsivystymas; Geografinė padėtis; Tradicijos.

2. Kūno kultūros periodizacija- Pirmykštė bendruomenė; Vergovinė santvarka; Feodalinė santvarka (viduramžiai); Naujieji laikai (kapitalizmas ir imperializmas); Naujausi laikai (socializmas) .
3. Kūno kultūros ir sporto istorijos šaltiniai- Rašytiniai šaltiniai (metraščiai, knygos, brošiūros, žurnalai, laikraščiai) Archeologiniai ir etnografiniai duomenys. Meno kūriniai, kino, foto ir fono medžiaga. Praktiniai duomenys.
3. Metodologija- Istorinė – teorinė analizė, apibendrinimas, sisteminimas. Analogijos arba palyginimo metodas. Sisteminė, struktūrinė ir statistinė analizė. Raštinė (anketinė) apklausa, interviu, pokalbis. Praktinės veiklos apibendrinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-04
DalykasSporto špera
KategorijaKita >  Sportas
TipasŠperos
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis50.01 KB
AutoriusOresta
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto biomedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word spera [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą