Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Gimnastika

Gimnastika

  
 
 
1234567
Aprašymas

Žodžio "gimnastika" sąvoka. Gimnastika naujaisiais laikais. Gimnastikos ištakos Antikoje. Viduramžių gimnastikos bruožai. Naujųjų ir naujausiųjų laikų gimnastikos raidos ypatumai. Vokiečių gimnastikos sistema. Švedų gimnastikos sistema. Prancūzų gimnastikos sistema. "Sakalų" gimnastikos sistema. Šuolis per ožį kojomis žergtai. Šuolis sulenkus kojas. Vykdomos varžybos. Vadovaujančiosios organizacijos. Išvados.

Ištrauka

Žodis gimnastika yra kilęs iš graikų kalbos žodžio gimnos, kuris reiškia nuogas, apnuogintas. Vieta, kurioje atliekami fiziniai pratimai, buvo vadinama gimnasia. Vėliau ji tapo mokykla. Čia jaunuoliai atlikdavo fizinio lavinimo pratimus apsinuoginę ir basi. Po to atsirado terminas gimnastika (VII ar VI a. Pr. m. e.).Gimnastika tapo fizinio ugdymo sistema,apėmusia daug ir įvairių disciplinų.

Gimnastika naujaisiais laikais

Johanas Henrikas Pestaloci (1746-1827), Žano Žako Ruso idėjų pasekėjas, 1807 metais Šveicarijoje išleido "Elementariąją gimnastiką", kurioje buvo bandyta susisteminti pratimus į paprastus ir sudėtingus pagal sąnarių dalyvaujančių judesyje skaičių.
XIX a. Vakarų Europoje kūrėsi šios gimnastikos sistemos:
1. Vokiečių gimnastikos sistema.
2. Švedų gimnastikos sistema.
3. Prancūzų karinio rengimo sistema.
Vokiečių gimnastikos sistemos kūrėjai - Fridrichas Liudvikas Janas ir Ernstas Aizelenas.
Gimnastikos sistemos buvo naujos karinio – fizinio rengimo formos. 1810 metais Vokietijoje buvo įkurtas gimnastikos mėgėjų būrelis, 1811 metais įrengta gimnastikos aikštelė prie Berlyno, 1816 metais Hamburge įkurta gimnastikos draugija. 1819 metais vokiečių gimnastikos sistema buvo uždrausta.
Vokiečių gimnastikos sistema buvo skirta kariniam parengimui. Ją mokykloms pritaikė šveicaras Adolfas Špisas.
Švedų gimnastikos sistemos kūrėjai Pjeras Henrikas Lingas ir sūnus Jalmaras. P. H.
Lingas. 1813 metais Stokholme buvo įkurtas Gimnastikos institutas. Švedų gimnastikos sistemoje buvo pritaikyti prietaisai: sienelė, buomas, atsispyrimo tiltelis, suolelis ir kt. Juos 1860 metais sukonstravo Jalmaras Lingas ir jo mokiniai.
Prancūzų gimnastikos sistemą sukūrė Francisko Amorosas (1770-1848). Šios gimnastikos pagrindą sudarė pratimai – įprasti, natūralūs žmogaus judesiai.


Tikroji gimnastikos istorija prasideda vergvaldystės laikais. Labiausiai gimnastika suklestėjo V-IV a. pr. m. e. Antikinėje Eladoje, ypač Spartoje ir Atėnuose. Tačiau gimnastikos kryptys tose valstybėse buvo skirtingos. Jeigu Spartoje gimnastika buvo naudojama tik karių ruošimui, tai Atėnuose ji buvo pati svarbiausioji priemonė jauno žmogaus auklėjimui.
Iš pradžių sąvoka gimnastika buvo universali. Ji apėmė įvairius fizinius pratimus, žaidimus, šokius. Gimnastika Atėnuose, apie kurią rašo Platonas, buvo skirstoma į dvi dalis. Palestrika (lengvoji atletika, sunkioji atletika, imtynės, fechtavimas, irklavimas). Orchestrika (pratimai ir žaidimai su kamuoliu, akrobatikos pratimai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis9.04 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. J. Genevičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sporto istorijos referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. J. Genevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą