Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportinės traumos sportinėje veikloje

Sportinės traumos sportinėje veikloje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Sportinės traumos sportinėje veikloje. Sportinė veikla. Sportininkų traumos. Sportinės traumos-trenerio vaidmuo. Moksleivių traumos fizinio ugdymo procese. Išvados.

Ištrauka

Dalyvavimas sportinėje veikloje daugeliui žmonių-tai specifinis gyvenimo laikotarpis, jo teikiama džiaugsmą gali gerokai sumažinti arba greitai išdildyti trauma.
Sportinė veikla – tai nuoseklus ir nuolatinis fizinių ir dvasinių žmogaus galių plėtojimas varžymosi, lenktyniavimo, rungtyniavimo metodu ir tuo būdu išugdytų jėgų bei gebėjimų demonstravimas individualiose ir komandų varžybose siekiant pačių geriausių rezultatų; tai žmogaus kultūrinės veiklos išraiška, žmogaus kultūros dalis, turinti tarptautinį pobūdį; tai sudedamoji kūno kultūros dalis, žmogaus kūrybinių galių pasireiškimas, apimantis įvairių fizinių pratimų ir jų kompleksų varžybas, rengimąsi joms, tų varžybų rengimo ir vykdymo sistemą; tai istoriškai susiklostęs specifinis būdas unifikuotai palyginti, išryškinti žmogaus gebėjimus tam tikroje fizinių pratimų grupėje, sporto šakoje, rungtyje; tai įvairiapusis socialinis reiškinys, neatskiriama visuomeninės kultūros dalis – specifinė žmogaus veikla, apimanti sistemingą mokymąsi, lavinimąsi ir varžymąsi; vienas iš būdų fiziniais pratimais ir varžybomis ugdyti harmoningą žmogų, stiprinti jo sveikatą, rengti darbui ir gerai jį dirbti.
Mėgėjiška sportinė veikla – tai visiems paranki, mėgėjiška sportinė veikla, garantuojanti sportuojančiajam būtiną fizinį aktyvumą, sudaranti sąlygas varžytis, siekti sportinių rezultatų pagal išgales.

II. SPORTININKŲ TRAUMOS

Sportuojant traumas galima gauti dėl įvairių priežasčių. Nors ir kokia saugi būtų aplinka ir koks geras sportininko bendrasis fizinis parengtumas , sportinė veikla neišvengiamai (arba dėl kontakto su kitais kūnais, grindimis ar žeme, arba dėl sportinės apsauginės aprangos) sukels tam tikras traumas. Situacijos, kuriose kūnas tampa laikinas nevaldomas, gali būti lengvų ar sunkių traumų priežastimi. Paprastai šios traumos būna lengvos, daugelio jų galima išvengti. Tačiau tuomet, kai profilaktika nėra sudėtinė programos dalis, padaugėja traumų ir susidaro tikrai kritiška padėtis. Pavyzdžiui, vienas sportininkas nežino apie ankstesnę savo sveikatos būklę. Tai gali išprovokuoti traumą. Kitas sportininkas po traumos yra netinkamai reabilituotas arba ne iki galo išgydytas, todėl pradėjęs aktyviai sportuoti gali gauti pakartotinę traumą- vėl patemti raiščius ar sausgysles. Gali būti, kad sportininkas neturi sportinei veiklai būtinų gebėjimų arba neįgijo tinkamos kondicijos ( visapusiškos fizinės ir psichologinės parengties) prieš sezoną, arba jam buvo leidžiama nesirūpinti minėta parengtimi sezono metu. Toks asmuo taip pat gali traumuoti ir save, ir kitus (2;11) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis16.8 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sportine veikla traumos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą