Išplėstinė paieška
 
 
 

Boksas

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Bokso istorija. Bokso taisyklės. Boksas Šiauliuose. Boksas Lietuvoje. Lietuvos garsiausias boksininkas. Boksas pasaulyje. Garsiausi eros boksininkai.

Ištrauka

Bokso varžybas randame jau Antikos laikais. Tai viena seniausių kovinio sporto šakų, pagal senumą nusileidžianti tik imtynėms. Boksas buvo viena senovės Graikijos Olimpinių Žaidynių sporto šakų. Graikų boksininkai naudodavo pirštines ir apsivyniodavo rankas žemiau alkūnių, tačiau kovodavo nuogi. Boksas buvo glaudžiai susijęs su senoviniu pankrationu, kuriame be smūginės technikos buvo įtraukti ir imtynių veiksmai, nors ir bokse dalis imtynių technikoso buvo naudojama, buvo nedraudžiami įvairūs metimai. Boksas nuo pankrationo skyrėsi dar tuom, kad pankratione praktiškai nebuvo taisyklių, o bokse šiokie tokie apribojimai buvo.

Nepaisant minimalių apribojimų, bokso kovos dažnai baigdavosi mirtimi, nes smūgiuoti buvo leidžiama ne tik kumščiais, bet ir galva, kojomis, alkūnėmis. Kovos neturėdavo laiko apribojimų, tęsdavosi tol, kol vienas boksininkų nebepajėgdavo kovoti. Raundas trukdavo iki nokdauno.
Boksas atgimė XIX amžiuje, kai Anglijoje buvo pradėtos organizuojamos bokso kovos, tik aišku, su daugiau apribojimų, nei antikinis boksas, tačiau palyginus su dabartiniu boksu, tos kovos buvo pakankamai žiaurios.
Tik praėjusio amžiaus pradžioje boksas įgavo dabartinį veidą, buvo įvestas laiko apribojimas, uždrausti kai kurie smūgiai.


Boksas – dviejų sportininkų susirėmimas, kurio tikslas – išvengti priešininko smūgių ir pačiam suduoti jų kuo daugiau į griežtai apibrėžtas kūno vietas. Kova vyksta virvėmis aptemtoje aikštelėje. Boksininkai mūvi minkštas, odines pirštines. Dėvi apsauginius šalmus.
Smūgiuoti leistina tik rankom į galvos ir kūno priekines ir šonines puses. Smūgiai žemiau juosmens ir į nugarą – draudžiami. Smūgiai alkūnėmis, keliais, galva, griebimai, metimai, stūmimai taip pat priskiriami prie draudžiamos technikos. Įprastai kova padalinta į atskiras 2-3 minučių trukmės raundus. Profesionaliam bokse iki – 15 raundų. Mėgėjiškame – 4. laimėtoju skelbiamas sportininkas, surinkęs daugiausiai taškų arba laimėjęs nokautu. Kovotojai skirstomi į atskiras grupes pagal amžių, svorį, kvalifikaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto pristatymas
KategorijaKita >  Sportas
TipasPristatymai
Apimtis40 skaidrių
Literatūros šaltiniai5
Dydis5.18 MB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠiaulių Juliaus Janonio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint boksas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pristatymai
  • 40 skaidrių
  • Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą