Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Slidininkų lenktynininkų pasiekimų raida 1990-2006 metais

Slidininkų lenktynininkų pasiekimų raida 1990-2006 metais

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Slidinėjimo sportas nepriklausomoje Lietuvoje. Slidinėjimo vystymasis, pasiekti rezultatai. Slidininkų pasirodymai Lietuvos čempionatuose, tarptautinėse varžybose, Europos bei pasaulio čempionatuose, olimpinėse žaidynėse.

Ištrauka

Slidinėjimas – reikšminga fizinio lavinimo sistemos grandis. Tai sporto šaka, kuri ypač padeda stiprinti žmogaus organizmą, sveikatą, gerina fizinį pasirengimą. Auklėjamoji slidinėjimo reikšmė taip pat didelė. Ugdoma daug svarbių fizinių ir dvasinių ypatybių: ištvermė, jėga, greitumas, vikrumas, drąsa, ryžtas, valia, tvarkingumas, sugebėjimas orientuotis vietovėje.
Apie pirmykštes slides galima spręsti iš užrašų bei piešinių uolose. Seniausios slidės buvo rastos Skandinavijoje. Atsiradęs poreikis keliauti ledo ar sniego paviršiumi, krosas tik vėliau tapo sportu, o dabar turbūt yra populiariausia slidinėjimo forma pasaulyje. Slidės šiaurės šalių gyventojams buvo ne tik neatsiejamas kasdieninės buities elementas, bet ir pramoga. Šiauriečiai širmieji pamėgo žiemos sportą. 1767m. Norvegijoje įvyko pirmosios oficialios slidinėjimo varžybos.
Slidinėjimo varžybų organizavimui ir metodikai tobulėti padėjo besisteigiantys nacionaliniai slidinėjimo klubai. 1874m. Norvegijoje įkurtas pirmasis tokio pobūdžio klubas, o jau 1883m. Surengtos Holmenkoleno žaidynės, kuriose ir dabar dalyvauja pajėgiausi pasaulio slidininkai. Skandinavijos šalys jau nuo 1901m. kas ketveri metai pradėjo rengti Šiaurės žaidynes, kuriose dalyvaudavo sportininkai iš kitų šalių. O jau 1924m. buvo įkurta Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) ir tais pačiais metais slidinėjimas įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.
Lietuvoje svarbios slidinėjimo varžybos pradedamos vykdyti nuo 1935m. 1935m. Vasario mėnesį Kaune, Panemunėje, įvyko pirmosios oficialios slidinėjimo varžybos. Tarptautinėse varžybose Lietuvos slidininkai debiutavo 1938m. Tai buvo Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų varžybos. 1953m. rugsėjo 29d. laikytina Lietuvos slidinėjimo federacijos (LSF) veiklos pradžia, o 1991m. LSF priimta į Tarptautinę slidinėjimo federaciją. Dirba 15 etatinių trenerių. Slidinėja apie 200 sportininkų.
Slides labai išpopuliarino Arktikos tyrinėtojas F. Hansenas, organizavęs žygį į Grenlandiją, R. Amundseno ekspedicija į pietų ašigalį. Nuo senų laikų slidės buvo naudojamos kaip susisiekimo priemonė. Dabar slidinėjimas yra populiarus kaip laisvalaikio praleidimo forma, pramoga. O kalnuotose šalyse – tai tarsi neatsiejama gyvenimo dalis, jau nuo mažų dienų vaikai "statomi ant slidžių".
Didelių sportinių laimėjimų Lietuvos slidininkai pasiekė jau 1957m. J. Šikailovas ir J. Skernevičius širmieji iš Lietuvos slidininkų įvykdė sporto meistrų normas. Iš Lietuvos slidininkių pirmosiomis sporto meistrėmis tapo J. Stašeliėnė, V. Skernevičienė, G. Visockaitė. 1988m. pirmą kartą Lietuvos žiemos sporto šakų istorijoje Lietuvos atstovė slidininkė Vida Vencienė tapo olimpine čempione. 1992m. K. Strolienės geriausias rezultatas Albervilio olimpinėse žaidynėse iškovota 27 vieta. 1998m. Nagano olimpinėse žaidynėse R. Panavas iškovojo 30-ą vietą, o V. Zybaila – 44-ąją. V. Gusevas debiutavo 2002m. Solt Leik Sityje, 54-a vieta. Tose pačiose olimpinėse žaidynėse I. Terentjevos iškovota 48 vieta.
Kasmet jaunieji slidininkai rungtyniauja Lietuvos trasose, rungiasi Lietuvos slidinėjimo taurės, čempionato varžybose, maratonuose ir kt. Kas dveji metai geriausi sportininkai atstovauja Lietuvai Europos jaunimo žiemos festivalyje. Šiuose festivaliuose jau yra dalyvavę: I. Terentjeva, D. Patackaitė, A. Dervinytė, A. Novoselskis, M. Strolia ir kt. Vienas iš paskutiniųjų iš festivalių vyko Šveicarijoje 2005m. Slidininkų rinktinė: rinktinė L. Kreivėnaitė, M. Bindoriūtė, S. Saiminikaitė, M. Bakula, E. Musteikis ir D. Mažliokas stulbinančių rezultatų neparodė, bet šis festivalis jiems paliko didelį įspūdį.
Šią temą referatui aš pasirinkau todėl, kad slidinėjimo sportas kuo toliau, tuo labiau pamirštamas, todėl reikia kelti jaunuolių domėjimąsi juo. Šiuo referatu noriu išnagrinėti slidinėjimo sportą Nepriklausomoje Lietuvoje, besiremdama asmenine patirtimi ir įvairiais šaltiniais, taip pat slidininkų kelią link pergalių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-20
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis26.44 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slidinejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą