Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto ir judrieji žaidimai

Sporto ir judrieji žaidimai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Trumpa žaidimų istorijos apžvalga. Badmintonas. Žolės riedulys. Miestučiai. Badmintono žaidimo paaiškinimas. Žolės riedulio žaidimo paaiškinimas. Miestučių žaidimo variantai. Figūrų aprašymas.

Ištrauka

Badmintonas - vienas iš seniausių žaidimų. Jau prieš 600 metų japonai medinėmis raketėmis mušinėjo kamuoliuką, kuris buvo daromas iš plunksnų ir vyšnios (į prisirpusios vyšnios uogą įbesdavo 5-6 plunksnas ir išdžiovindavo saulėje).
"Ojbane" - taip vadinosi šis žaidimas, o išvertus iš japonų kalbos reiškė "skraidanti plunksna". Šį žaidimą žaidė ir Malaizijoje, ir Indijoje. Vėliau šis žaidimas pasiekė ir Europą. Prancūzijoje žaidimas su plunksniniu kamuoliuku buvo toks populiarus ir įgavo tokį ažiotažą, kad dėl jo susipyko karališkosios Gizų ir Burbonų šeimos.
Šiuolaikinio badmintono pradžia - 1872 metai. Tais metais iš Indijos į nedidelį Anglijos miestelį Badmintoną grįžo hercogas Bofortas ir parsivežė rakečių ir kamuoliukų su plunksnomis. Buvo sugalvotos taisyklės, žaidimas buvo pavadintas badmintonu (pagal miestelio pavadinimą). Beje, po metų anglai badmintono pagrindu sugalvojo ir kitą žaidimą, kuris dabar žinomas kaip lauko tenisas.
1893 metais Anglijoje buvo įkurta pirmoji pasaulyje badmintono asociacija (pirmasis badmintono klubas - ten pat 1887 metais).
Šio šimtmečio trečiąjį dešimtmetį badmintonas labai paplito Azijoje. Šiais laikais Azijos badmintonininkai (Indonezija, Pietų Korėja, Malaizija, Kinija) dominuoja pasaulyje, tik danai faktiškai žaidžia kaip lygūs su azijiečiais.
Tarptautinė badmintono federacija buvo įkurta 1934 metais. Dabar joje - 134 valstybės. Rengiami pasaulio čempionatai (kas dveji metai), pasaulio taurės varžybos. Kaip ir lauko teniso, vyksta pasaulio "Grand prix" turnyrai.
1962 metais buvo įkurta Lietuvos badmintono federacija, pradėti rengti ir šalies čempionatai. Atkūrus nepriklausomybę, po kelerių metų - 1992 metais Lietuva buvo priimta ir į Tarptautinę badmintono federaciją. Lietuviai pradėjo dalyvauti beveik visose oficialiose pasaulio ir Europos varžybose.
Aukščiausias mūsų badmintoninkų laimėjimas - kaunietės Aušrinės Gabrėnaitės bronzos medalis Europos jaunimo čempionate Anglijoje 1989 metais (dar tada TSRS rinktinės sudėtyje). Šiuo metu kitas kaunietis Aivaras Kvedarauskas pateko į stipriausių pasaulio badmintoninkų šimtuką. Turime ir jaunų perspektyvių žaidėjų (Dainius Mikalauskas, Mindaugas Dabašinskas, Deividas Butkus ir Kęstutis Navickas iš Kauno, Erika Milikauskaitė, Ugnė Urbonaitė ir Ramūnas Bilius iš Kelmės, Neringa Karosaitė, Kristina Dovidaitytė ir Vilius Bulvydas iš Klaipėdos, Egidija Laurišaitė ir Akvilė Stapušaitytė iš Tauragės, Romanas Lesovodskis iš Vilniaus). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.1 KB
AutoriusJurij
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sporto ir judrieji zaidimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą