Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Rankinio raida Lietuvoje (2)

Rankinio raida Lietuvoje (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Rankinio istorija. Įsimintinos datos ir įvykiai. Lietuvos rankinio vystymosi etapai. Lietuvos taurė. XX amžiaus Lietuvos simbolinė rinktinė. Rankinio taisyklės ir teisėjai. Lietuviai pasaulio čempionatuose. Lietuviai pasaulio jaunimo čempionatuose. Lietuviai tarptautinėse organizacijose. Lietuviai olimpinėse žaidynėse. Patarimai ir išvados.

Ištrauka

Viena iš labiausiai propaguojamų sporto šakų mūsų valstybėje yra rankinis, sportinis žaidimas- kamuolio mėtymas rankomis į vartus . Dažnai jau mokyklose mokina šio žaidimo taisyklių, taktikos.Vienas profesionalus rankinio žaidėjas yra pasakęs "Tai dievų žaidimas.Čia tu gali ištaisyti visas klaidas. Čia tavo karalystė. Čia tu geriausias. Ir kai nuėjęs į persirengimo kambarį prisėsi poilsio ant suoliuko, nusiausi sporto batelius ir tuomet tu pagalvosi, ar tikrai verta eiti į kitą pamoką ? Ar tavęs tikrai ten laukia ? Galbut geriau dar pažaisti ? Ir tu žinai atsakymą, jis tavo širdyje... taip auga lyderiai... taip atsiranda čempionai..".Tam,kad suprasti šiuos žodžius,būtina žinoti Lietuvos rankinio raidą.Ją aš ir aprašiau šiame referate.
.
Istorikai teigia, jog rankinio pradžia siekia Antikos laikus. Mat išmokti veiksmų rankomis daug paprasčiau nei kojomis. Žinoma, nuo Antikos laikų rankinio, aprašyto Homero "Odisėjoje" , arba Romos Imperijos laikų gydytojo Klaudijaus Galeno (Claudius Galenus, gyvenusio 130-200 m. Po Kr), taip pat nuo Viduramžių Valterio fon Fogelvaido rankinio, pavadinto "Fangballspiel" , pradmenų, XX a. Modernusis rankinis labai skiriasi.
Prancūzijoje Rabelis (XV a.) rašė : "jie žaidžia su kamuoliu rankomis".Vėliau grenlandijoje gyvenę inuitai ne tik aprašė, kaip žaidžiama rankomis su kamuoliu, bet ir iliustravo žaidimo aprašymą piešiniais.
Danijos sporto administratorius Holgeris Nilsenas sudarė rankinio taisykles ir 1848 m. Ortupės vidurinėje mokykloje moksleiviai pradėjo žaisti rankinį.
1954 m. Spalio 2 d. įvyko pirmosios rankinio rungtynės Lietuvoje . Tuomet ir didžiausias optimistas negalvojo, kad Lietuvos rankinio mokykla užaugins olimpinius ir pasaulio čempionus, kad pas mus bus surengtos pasaulio pirmenybės, geriausi mūsų teisėjai bus didžiai vertinami pačiose atsakingiausiose rankinio varžybose.
Lietuvoje nuo 1958 m. Rankinio treneriai rengiami Kūno kultūros akademijoje. Tai jų ir kitų trenerių darbo dėka rankinis yra žaidžiamas įvairiose mūsųs šalies vietovėse.
Mūsų rankinio specialistai vis drąsiau savo darbe naudoja mokslo žinias. Jau apgintos disertacijos , kuriose nagrinėjamos įvarios rankinio žaidimo problemos.Parengta daug metodinių leidinių.
1991 m. Lietuvos rankinio federacija buvo priimta į Tarptautinę(IHF) ir Europos(EHF) rankinio federacijas.
1992/1993 m. mūsų šalies moterų rankinio rinktinė žaidė pasaulio pirmenybėse, moterų ir vyrų rinktinės – I europos čempionato atrankos varžybose. Mūsų jaunieji rankininkai dalyvauja Europos ir pasaulio pirmenybių atrankos varžybose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.52 KB
AutoriusDaniele
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą