Išplėstinė paieška
 
 
 

Dziudo

  
 
 
12345678
Aprašymas

Istorija. Prizai. Dziudo federacija. Dziudo varžybų organizavimas. Varžybų sistema su iškritimu ir papildomomis kovomis. Asmeninių varžybų pravedimas ratų sistema. Varžybų vykdymo tvarka. Porų sudarymo tvarka. Mišri – ratų su papildomais susitikimais sistema. Svėrimas. Burtai. Kriterijai lemiantys pergalę. Gryna pergalė. Sunki pergalė. Pergalė su persvara "VAZARI". Pergalė su persvara "JUKO". Pergalė su persvara "KOKA". Pergalė pagal teisėjų nuomonę. Išvados.

Ištrauka

Apie dziudo atsiradimą yra nemža legendų. Dokumentai tvirtina, kad jau 1200 mūsų eros metais Japonijoje buvo populiarios imtynės, giminingos džiu-džitsu.
Džiu-džitsu imtynės buvo paplitusios privilegijuotųjų gyventojų sluoksniuose. Šiose imtynėse naudojami skausmingi veiksmai ir smūgiai. Tokius veiksmus sportinėse varžybose neįmanoma, nes grėsė rimtos traumos, suluošinimas. Todėl džiu-džitsu negalėjo tapti sporto šaka, kuri fiziškai lavintų jaunąją kartą.
Praėjusio šimtmečio pabaigoje jaunas dėstytojas Dzigaras Kanas ir Tokijo universiteto gydytojas Ervinas Belcas sukūrė naują imtynių sistemą. Jie atsisakė pavojingų veiksmų ir smūgių, parengė naujas taisykles. Naujoji imtynių rūšis pavadinta dziu-do imtynėmis.
1882 m. Dzigaras Kanas įkūrė pirmąją pasaulyje dziu-do mokyklą "Kodokan".
1904m. su dziu-do imtynėmis susipažino Europa. Šių imtynių agitacija ir propaganda rėmėsi tuo, kad žmogus, tartum būdamas silpnas, bet mokėdamas dziu-do veiksmus, gali laimėti preš stiprų. Tai daug kam imponavo. Europoje atsirado "specialistų", už nemažą mokestį mokančių paslaptingų veiksmų. Kai kurie "žinovai" sutikdavo mokyti net susirašinėjant. Šie verteivos tvirtino, kad svarbiausia mokėti dziu-do veiksmus, o treniruotė ir fizinis pasirengimas neturi lemiamos reikšmės. Tai nukreipė europiečius klaidinga linkme, nes japonų imtynininkai fiziniam pasirengimui ir treniruotei skirdavo kaip tik didžiausią dėmesį.
Susitikimuose su europiečiais japonų imtynininkų persvara būdavo tokia akivaizdi, kad nejučiomis kildavo minčių apie kažkokią slaptą treniruočių metodiką, super slaptus japonų imtynininkų veiksmus.
Įvairių šalių turtingose šeimose paplito mada turėti trenerį japoną, net jei jo paslaugos ir brangiai kainuoja.
Japoniškos imtynės labai išpopuliarėjo Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Anglijoje, todėl ir dabar šių šalių atletai yra vieni pajėgiausių Europos ir pasaulio čempionatuose.
Pagrindinis tikslas dziu-do imtynėse pasiekti pergalę grynu metimu, skausmingu veiksmu rankomis arba smaugiamuoju veiksmu bei taškais.
Imtynininko apranga: ilgos kelnės ir ilga striukė kimono su diržu. Imtynininkai kovoja basi.
Daugiau nei 100kg – 10-12 žmonių.
Prizai. Lietuvos dziudo čempionai ir prizininkai yra apdovanojami atitinkamo laipsnio diplomais, medaliais, nugalėtojai asmeniniais prizais. Taip pat yra organizuojamos Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo pirmenybės, moksleivių pirmenybės, federacijos varžybos, įvairūs šalies ir tarptautiniai turnyrai.
Turbūt ne vienam žmogui, ta sporto šaka kurią sportuoja, yra darbas. Treniruotės žmogui atima daug fizinių jėgų. Tai sunkus, bet kartu ir malonus darbas. Žmonės dirbantys tą darbą turi pasižymėti ypatinga ištverme, savitvarda, o kartu ir disciplinuoti. Tačiau nereikia pamiršti, kad darbas gali būti ir pramoga, laisvalaikio praleidimas, sveikatos stiprinimas.
Mokyklos ugdymo programoje dziudo nėra įtraukta kaip mokomasis dalykas. Ši sporto šaka yra pasirenkama kaip būdas laisvalaikio užimtumui vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų tarpe. Sportuodami jie siekia aukštų sportinių rezultatų. Sudominus vaiką šia sporto šaka nuo mažens, ugdomas jo drausmingumas, mandagumas, drąsumas, pagarba kitiems žmonėms. Vaikas būna užsiėmęs, todėl išsprendžiamos laisvalaikio užimtumo problemos, taip jie atitraukiami nuo nusikalstamumo, narkotikų ir alkoholio.
Ši sporto šaka yra disciplinuota, todėl varžybų ir treniruočių metu konfliktų tarp sportininkų būna labai retai. Jeigu varžybų metu sportininkai pradeda spręsti konfliktus, tada jie yra griežtai baudžiami arba visiškai diskvalifikuojami. Dažniau nepasitenkinimai vyksta dėl teisėjų nekompetetingo.
Iškilusius konfliktus varžybų metu sprendžia varžybų vyr. teisėjas. Tarp žiūrovų ir sportininkų konfliktų nebūna.
Ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukia sunkiasvorių kovos ir kovos absoliučioje svorio kategorijoje. Daugiausia žiūrovų sulaukiama per tarptautines ir Lietuvos čempionato varžybas. Ypatingai gausiai dziudo Lietuvoje populiarėja tarp vaikų ankstyvajame amžiuje. Tokios varžybos sulaukia didžiausio žiūrovų dėmesio. Jas atvažiuoja stebėti jaunųjų kovotojų tėveliai, seneliai ir draugai.
Siekiant populiarinti dziudo, organizuojami įvairūs turnyrai žymioms datoms pažymėti, pagerbiant žymius sportininkus. Ne kiekvienas išdrįsta ja užsiiminėti, bet daugeliui įdomu kaip vyksta varžybos ir koks jų tikslas.
Žiniasklaida Lietuvoje labai mažai domisi šia sporto šaka. Žmonės nėra informuojami apie pagrindines varžybas, sportininkų pasiekimus Lietuvoje ir užsienyje. Dėlto kenčia pati sporto šaka, kadangi nėra informacijos apie dziudo taisykles ir varžybų eigą. Daugeliui žmonių yra įdomu kaip vyksta atrankos į olimpines žaidynes, o dėl bendravimo stokos su žianiasklaida tai sunku sužinoti.
Kaip patekti į olimpines žaidynes? Likus dviem metams iki olimpinių žaidynių vyksta
Grand – Prix "A" kategorijos turnyrai. Šiuose turnyruose sportininkai kovoja dėl reitingo taškų. Pirmaisiais atrankos metais taškai skaičiuojami pagal iškovotas vietas, o antraisiais atrankos prieš olimpiadą metais, taškai yra dvigubinami. Pasaulio čempionate vyrai užėmę 1-9 vietas tiesiogiai patenka į OŽ, o moterys 1-6 vietas. Europos čempionate tiesiogiai patenka tik varžybų čempionai.
Dziudo federacija veikia pagal patvirtintus nuostatus. Aukščiausias federacijos organas – taryba, kuri renkama visuotinio federacijos suvažiavimo metu ir tvirtinama 4 metams. Taip pat yra renkamas federacijos prezidentas, vice prezidentas, sporto direktorius, generalinis federacijos sekretorius, teisėjų kolegijos pirmininkas, DAN KIU komisijos pirmininkas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.49 KB
AutoriusVilius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dziu-do [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą